آماده‌باش نیروهای امنیتی در عراق؛ چند جناح و ائتلاف سیاسی نتایج انتخابات را رد کرده‌اند

27/07/1400 06:30:00 ق.ظ

🔺 نیروهای امنیتی روز دوشنبه در بغداد و به ویژە در منطقە سبز، بە حالت آمادە‌باش در آمدە بودند. روز شنبه نیز هواداران گروەهای وابستە بە ایران در چند شهر عراق دست به اعتراضات پراکندە زدند. ⬇ بیشتر بخوانید:

نیروهای امنیتی روز دوشنبه در بغداد، و به ویژە در منطقە سبز، بە حالت آمادە‌باش در آمدە بودند. روز شنبه نیز هواداران گروەهای وابستە بە ایران در چند شهر عراق دست به اعتراضات پراکندە زدند. کتائب حزب‌الله همچنین خواستار محاکمه مصطفی کاظمی، نخست وزیر عراق، شد. ائتلاف فتح متشکل از چند گروە شبە نظامی در میان حشد الشعبی، بە رهبری هادی عامری، هم نتایج انتخابات را رد کرد.

ائتلاف فتح در انتخابات سال ٢٠١٨ توانسته بود ۴۸ کرسی را بە دست آورد، اما در این انتخابات تنها ۱۶ کرسی بە دست آورد.

ائتلاف «دولت و قانون» بە رهبری نوری المالکی، نخست وزیر پیشین عراق، هم نتایج انتخابات را رد کردە و از فراخوان تظاهرات استقبال کردە است. از سوی دیگر جریان صدر بە رهبری مقتدی صدر کە با ٧٣ کرسی برندە این انتخابات است، نتایج را پذیرفته و حتی خواستار خلع سلاح گروه‌های وابستە بە ایران شد.

احزاب و ائتلاف های کرد و سنی هم کە شمار قابل توجهی از کرسی های مجلس را بە دست آوردە اند نتایج انتخابات را قبول کردند. نامزدهای مستقل و نمایندگان معترضان عراق هم حدود ۵۰ کرسی مجلس را بە دست آوردەاند. گروەهای شبە نظامی وابستە بە ایران بە سرکوب معترضان، ترور و ربودن فعالان عراقی، و نقض حقوق بشر در مناطق سنی عراق هنگام جنگ داعش متهم هستند. کارشناسان نیز می‌گویند که مردم عراق با تحریم این گروەها در انتخابات، آنها را برای اعمال‌شان تنبیە کردند. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

پیروزی و بازگشت میلان به صدر جدول در ایتالیا در شب شکست سنگین منچستر در انگلستانشاگردان استفانو پیولی در نمایشی دیدنی موفق شدند، شکست ۲-۰ در نیمه نخست را به پیروزی ۳-۲ در پایان بازی تبدیل کنند و به صدر جدول سری‌آ فوتبال ایتالیا راه یابند.

تجاوز به یک زن در برابر چشمان مسافران یک قطار در آمریکا | DW | 17.10.2021در قطاری در کلان‌شهر فیلادلفیا یک زن مورد تجاوز قرار می‌گیرد، اما مسافران واکنشی نشان نمی‌دهند. آنها حتی از فعال‌کردن آژیر خطر برای نگه‌داشتن قطار خودداری می‌کنند. این است حقوق زن.؟ خود را حامیان حقوق زن میدانند. به به چشم ما روشن. اومانیسم نجات بخش این بود؟ خاااک تا در ج.ا اخبار تجاوز پر رنگ میشه و مردم در بارش صحبت میکنن خبرگذاری های مزدور خارج نشین برای ب حاشیه کشیدن اون خبر اخبار مشابه در خارج رو پخش میکنن. تازیگی به یک خانم عکاس تو بوشهر تجاوز شد و قاضی هم که مانند همیشه یک الت تناسلی سیار هست دختر رو رنجوند و به زنگیش پایان داده

وابستگی ایران به آذربایجان در صادرات به روسیه | DW | 17.10.2021مقامات جمهوری اسلامی طی روزهای گذشته چندین بار از طرح‌های جایگزین برای صادرات کالا به روسیه بدون گذر از خاک آذربایجان خبر داده‌اند. این طرح‌ها تا چه اندازه تحقق‌پذیر هستند؟ تحلیلی در این باره از دالغا خاتین‌اوغلو. دالغاخاتین اوغلو!!!مثل اکثرکارشناسان داخل ایران خصوصاکارنشناسان اپوزیسیون خارج ازکشوراندازه گنجشک نه اطلاعاتی داره ونه بیطرفه!!!!بقول خودش کارشناس انرژی هستش حالاازکدوم دانشگاه درپیتی باکواین مدرکوگرفته بماند!!تاچندوقت پیش هم خبرخوان بودیهوشدکارشناس!!اینهارو باتور شکارمیکنیدشما! کص نگید حرومزاده ها🍆

واکنش لاریجانی به اظهارات طحان‌نظیف؛ مراقب باشید در بیان و عمل خود به کسی ظلم نکنیدعلی لاریجانی مشاور راهبردی مقام معظم رهبری و از کاندیداهای ردصلاحیت شده انتخابات اخیر ریاست جمهوری به سخنان اخیر هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان واکنش نشان داد.

خبرگزاری آناتولی به تصاویر حمله داعش به مسجد شیعیان در افغانستان دست یافتخبرگزاری آناتولی به تصاویر مربوط به حمله گروه تروریستی داعش به یک مسجد شیعیان در افغانستان دست یافت. - خبرگزاری آناتولی خدایا این تروریست ها نیست و نابودشون کن، الهی آمین 🙏🌹🙏 اینا داعش نیستن خود خود طالبانن

اتحادیه اروپا می‌گوید قرار نیست روز پنجشنبه در بروکسل با ایران گفت‌وگو کندجوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روز دوشنبه گفت امیدوار است دیپلمات‌های این اتحادیه و ایران به زودی برای بحث در مورد بازگشت احتمالی به مذاکرات هسته‌ای ملاقات کنند، اما او از تأیید گزارش‌های مربوط به دیدار روز پنجشنبه آینده در بروکسل خودداری کرد.