آلمان مأموریت ارتش خود در مالی را متوقف کرد – DW – ۱۴۰۱/۵/۲۱

21/05/1401 05:00 ب.ظ

در پی تنش میان آلمان و نظامیان حاکم بر مالی، وزیر دفاع آلمان مأموریت ارتش در این کشور را به حالت تعلیق درآورد. نظامیان حاکم بر مالی که رابطه نزدیکی با روسیه دارند، به واحدهای آلمانی اجازه پرواز در آسمان مالی را نمی‌دهند.

https://www.dw.com/fa-ir/%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%A3%D9%85%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D9%85%D8%AA%D9%88%D9%82%D9%81-%DA%A9%D8%B1%D8%AF/a-62791390یک سخنگوی وزارت دفاع آلمان، از تعلیق مأموریت ارتش این کشور در مالی، واقع در غرب آفریقا خبر داد.

اشتفن هبشترایت، سخنگوی دولت فدرال، اطمینان داد که آلمان در اصل هنوز مایل به شرکت در مأموریت صلح بین‌المللی است. با این حال، این تنها زمانی معنا پیدا می‌کند که از سوی دولت حاکم بر این کشور حمایت شود.کریستینه لامبرشت، وزیر دفاع آلمان، از سادیو کامارا، همتای خود در مالی با صراحت تمام انتقاد کرد. این سیاستمدار حزب سوسیال دموکرات گفت که عمل کامارا با سخنان او تفاوت دارد.

گفته می‌شود که کامارا روز گذشته پنج‌شنبه ۱۱ اوت (۲۱ مرداد) در تماس تلفنی با وزیر دفاع آلمان، تضمین‌هایی مبنی بر ازسرگیری پروازهای تعویض نیروها داده بود. مأموریت ارتش آلمان در مالی در چارچوب نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد، هم‌اکنون بزرگ‌ترین عملیات برون‌مرزی ارتش این کشور است.

در اوایل هفته جاری، کریستین باک، رئیس بخش سیاسی وزارت خارجه آلمان در امور آفریقا، آمریکای لاتین، خاورمیانه و نزدیک برای مذاکره به مالی سفر کرد. سپس گفته شد که طرف مالی به او گفته بود که تعویض نیروهای آلمانی می‌تواند در آینده نزدیک از سر گرفته شود.سیاستمداران حزب دموکرات‌های آزاد (لیبرال‌ها) پیش از این نسبت به خروج عجولانه نیروها از مالی هشدار داده بودند. headtopics.com

دیگه مالی هم برای شما تره هم خورد نمیکنه

خلایق هرچه لایق ، گور باباشون صلوات ، برن پیش همون عمو پوتین که تا آخرین قطره خون شونو بمیکه و براشون یه مشت پشگل بذاره آخرسر که باهاش حال کنن 😏

اللهم سلط الظالمین علی الظالمین

اشتراک-سیمرمن می‌گوید: «خطر اینکه ترور بار دیگر به اروپا برسد، بسیار زیاد است، همان گونه که بیم موج عظیم پناهجویان وجود دارد.» این سیاستمدار لیبرال گفت، بدیهی است که نقش روسیه نیز در اینجا دخیل است و"به عمد می‌خواهد هرج و مرج در منطقه ایجاد کند تا فشار بر اروپا را افزایش دهد".الکساندر گراف لامبسدورف، سیاستمدار حوزه دیپلماسی حزب دموکرات‌های آزاد (لیبرال‌ها) نیز هشدار داد که اگر سازمان ملل و کشورهای غربی مالی را ترک کنند، این امر تنها می‌تواند بر حوزه نفوذ روسیه در مالی بیفزاید.

ادامه مطلب:
dw_persian »

روایت تصویری از ۹۰ سالگی اتوبان در آلمان – DW – ۱۴۰۱/۵/۲۱بسیاری از مردم جهان وقتی نام اتوبان را می‌شنوند یاد آلمان و اتوبان‌های 'سرعت نامحدود' آن می‌افتند. بر اثر تبلیغات رژیم نازی هنوز هم بسیاری فکر می‌کنند که اتوبان اختراع رژیم هیتلر بوده است. نگاهی کنید به این گزارش تصویری:

مسعود اسداللهی کارگردان و بازیگر شناخته شده پیش از انقلاب درگذشتمسعود_اسداللهی بازیگر و کارگردان ایرانی که دو فیلم «همسفر» و «علی کنکوری» را در کارنامه دارد، روز چهارشنبه ۱۹ مردادماه ۱۴۰۱ در لس‌آنجلس درگذشت. اخبار_ایران روحش شاد روانش شاد 😢🕯️🕯️🕯️

۲۶۰ نفر در روستایی در همدان مسموم شدند – DW – ۱۴۰۱/۵/۲۱رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان از مراجعه ۲۶۰ نفر از ساکنان روستای چنار علیای همدان به مراکز درمانی خبر داد. طبق آزمایش‌های بدست آمده 'اسهال عفونی با عامل میکروبی' علت شیوع این ویروس میکربی بوده است.

لندن: رزمایش‌های چین در نزدیکی تایوان امنیت اقیانوس آرام را تهدید می‌کندلیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا، چهارشنبه 19 مرداد، ژنگ زیگوانگ، سفیر چین در بریتانیا را احضار کرد تا در خصوص عملکردهای چین در قبال تایوان توضیح دهد.تراس در العربیه_فارسی لیزتراس،وزیرخارجه بریتانیا،19مرداد،ژنگ زیگوانگ، سفیر چین در بریتانیا رااحضارکردتادرخصوص عملکردهای چین درقبال تایوان توضیح دهد. 🔴نسیم: -درودبرخانم لیز_تراس وشجاعتش. -مانورهای مسخره وجنایتکارانه حکومت چین،همزمان با مذاکرات_اتمی ایران وبرای باجگیری آن شروع شد.

وزارت دادگستری آمریکا در پی علنی کردن حکم تفحص خانه ترامپ – DW – ۱۴۰۱/۵/۲۱مریک گارلند، وزیر دادگستری آمریکا گفته که دلایل کافی برای این اقدام منحصر به فرد وجود داشت. او از دادگاه فلوریدا خواست حکم بازرسی ویلای ترامپ را برای آگاهی افکار عمومی علنی کند. قابل توجه رفیق ها ترامپ در محاصره گرک های آلاسکا گیر افتاده افتاده ریدید این نخستین بار است که در یک کشور مدعی دمکراسی، حکم بازرسی محل اقامت یک فرد حقیقی در غیاب او و وکلایش به اجرا در می‌آید!

آمادگی گروسی برای بازدید از نیروگاه در معرض آسیب اوکراین – DW – ۱۴۰۱/۵/۲۱مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قصد دارد شخصا برای بازدید از نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا به اوکراین سفر کند. رافائل گروسی می‌گوید درگیری‌های نظامی در اطراف این نیروگاه هر لحظه می‌تواند امنیت آن را به خطر اندازد.