آلمان، بریتانیا و فرانسه حمله حوثی‌ها به فرودگاه أبها سعودی را محکوم کردند

24/11/1399 08:34 ق.ظ

آلمان، بریتانیا و فرانسه حمله حوثی‌ها به فرودگاه أبها سعودی را محکوم کردند العربية

کشورهای آلمان، بریتانیا و فرانسه پنج‌شنبه 11 فوریه 2021 در بیانیه‌ای مشترک حمله شبه‌نظامیان حوثی به گزارش خبرگزاری‌ها این سه کشور اروپایی حمله به فرودگاه أبها که شبه‌نظامیان حوثی مسئولیت آنها را بر عهده گرفته‌اند را نقض قانون بین‌المللی حامی مناطق غیرنظامی دانستند.

وزارت‌های خارجه‌ این سه کشور اروپایی ضمن بیان این‌که حمله به فرودگاه ابها را «به شدت» محکوم می‌کنند، تاکید کردند ادامه این‌ گونه حملات که به ویژه مناطق غیرنظامی را هدف قرار می‌دهد، نقض آشکار قانون بین‌المللی است و خطر تهدیدهای پهپادها بر ثبات منطقه را به وضوح نشان می‌دهد.

برلین، لندن و پاریس ضمن تعهد محکم خود به حمایت از امنیت سعودی و تمامیت ارضی این پادشاهی، طی بیانیه مشترک خود تاکید کردند که «تعدی‌های شبه‌نظامیان حوثی ثبات در منطقه را تضعیف می‌کند». ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن چهارشنبه اعلام کرد در حمله تروریستی شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به فرودگاه أبها سعودی یک هواپیما دچار آتش‌سوزی شده که پس از آن حریق مهار شد.

ائتلاف عربی ضمن اشاره به این‌که حمله به فرودگاه أبها و تهدید جان مسافران جنایت جنگی است، تاکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی مطابق با قانون بین‌المللی مجازات خواهند شد.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

همون سه کشوری که رسانه هاشون بسمت حوثی ها گزارش تهیه میکنند داداش داری اشتباه میزنی آلمان، بریتانیا و فرانسه حملات سعودی به یمن رو که معلوم نیست اصلا برای چی حمله میکنن رو محکوم نکردن؟! AlinejadMasih بیایید یه جنبش راه بیاندازیم و از طرف ملت ایران از عربستان عذرخواهی کنیم. SorrySaudiArabia