آغاز محاکمه ۱۰۸ نفر در ترکیه به اتهام حضور در اعتراضات حمایت از کوبانی

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 59%

آغاز محاکمه ۱۰۸ نفر در ترکیه به اتهام حضور در اعتراضات حمایت از کوبانی بیشتر بخوانید🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در همان سال و در واکنش به «بی عملی دولت ترکیه دربرابر این محاصره» حامیان کردها و اعضای حزب دموکراتیک خلق‌ها دست به اعتراضات گسترده در برخی از شهرهای ترکیه زدند.

مهم ترین مانع پیروزی کامل داعش در کوبانی کردهای «یگان مدافع خلق سوریه»، بودند. ترکیه از آن زمان تا امروز،‌ ی پ گ را یک تهدید مرتبط با حزب کارگران کردستان ترکیه، می داند و هر حمایتی از این گروه را «جرم حمایت از گروههای تروریستی» می خواند. کیفرخواست دادستان این پرونده بیش از ۳۳۰۰ صفحه است که در آن به جز قتل ۳۷ نفر، زخمی شدن ۷۶۱ مامور امنیتی ترکیه، آتش زدن ۱۹۷ مدرسه، تخریب ۲۶۹ ساختمان دولتی و غیرقابل استفاده شدن ۱۲۳۰ خودرو درج شده است.

در میان نام کسانی که قرار است از دوشنبه دادگاهی شوند نام صلاح الدین دمیرتاش، رهبر پیشین حزب دموکراتیک خلق‌ها نیز دیده می شود. هر چند که نامزد پیشین ریاست جمهوری ترکیه از نوامبر سال ۲۰۱۶ در زندان است. اتحادیه اروپا و سازمان های حقوق بشری بارها خواستار آزادی این سیاستمدار ترکیه شده اند. آقای دمیرتاش یکی از مهم ترین چهره های است که بصورت مجازی از سلول زندان خود بار دیگر در این دادگاه محاکمه خواهد شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ادامه عملیات نیروهای امنیتی ترکیه علیه داعش در استانبولسه نفر از 14 مظنون که نیروهای امنیتی ترکیه در استانبول به اتهام همکاری با داعش دستگیر کرده‌ بودند، بازداشت شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ترکیه: به حکم دادگاه سعودی در پرونده خاشقجی احترام می‌گذاریمسخنگوی ریاست جمهوری ترکیه، دوشنبه 26 آوریل 2021، ضمن ابراز رضایت از محاکمه انجام شده در سال گذشته در پادشاهی عربی سعودی که طی آن 8 متهم در پرونده جمال وقتی پای دلارهای سعودی در میان باشد دادگاهش هم قابل احترام میشود ... خاشقچی 1 نفر ارامنه 3000000 نفر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پس آنهمه عرعر اردوغان پشم !
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تعداد کشته شدگان در اعتراضات علیه کودتا در میانمار به 759 نفر رسیدطی یک روز گذشته 3 نفر دیگر در میانمار در اعتراضات ضد کودتا کشته شدند و شمار کشته شدگان به 759 تن افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی قوی قیریلسیله. بو پفیوزلار مسلمانلارین آهین چکیرلر
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

میانمار؛ معترضان در بزرگترین تظاهراتِ پس از کودتا بر طبل «انقلاب بهاری» کوبیدندرویترز در گزارشی اعلام کرد که در پی شلیک ماموران امنیتی به سوی شرکت کنندگان در بزرگ‌ترین تظاهرات ضد کودتا پس از اول فوریه در میانمار دست کم پنج نفر کشته شدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آغاز ثبت نام نامزدهای انتخابات 1400؛ رقابت اصولگرایان و نظامیانثبت نام از داوطلبان نامزدی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در حالی آغاز شده که حضور شخصیت‌های امنیتی و نظامی در روز اول ثبت نام قابل تامل انتخاباتی که همه غلام حلقه به گوش باشن چه فایده ای داره؟مگر اینکه تاجزاده بیاد آنوقت شورای نگهبان چه غلطی میخواد بکنه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »