آغاز گشت‌زنی زمینی مشترک آمریکا و ترکیه در شمال سوریه | DW | 08.09.2019

17/06/1398 04:26 ب.ظ

وزارت دفاع ملی ترکیه هم تأیید کرده است که نخستین گشت‌زنی زمینی مشترک نیروهای مسلح ترکیه و آمریکا جهت ایجاد منطقه امن در شرق رودخانه فرات طبق برنامه انجام شده است.

سربازان ترکیه با عبور از مرز گشت‌زنی مشترک خود با نیروهای ارتش آمریکا در شمال سوریه را آغاز کردند. منطقه امن در عمق ۳۲ کیلومتری در داخل سوریه ایجاد شده است. قرار است یک میلیون پناهجوی سوری در شمال سوریه اسکان داده شود. خبرگزاری فرانسه نوشته است که طبق این توافق منطقه‌ای به عمق ۳۲ کیلومتری در شرق رودخانه فرات واقع در شمال سوریه ایجاد خواهد شد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید وزارت دفاع ملی ترکیه هم تأیید کرده است که نخستین گشت‌زنی زمینی مشترک نیروهای مسلح ترکیه و آمریکا جهت ایجاد منطقه امن در شرق رودخانه فرات طبق برنامه انجام شده است.

شمال سوریه و مناطق مرزی میان سوریه و ترکیه تحت کنترل نیروهای"یگان‌های مدافع خلق" است و طبق توافق آمریکا و ترکیه اکنون منطقه امن اعلام شده است. دولت ترکیه شبه‌نظامیان یگان‌های مدافع خلق (ی‌پ‌گ) را شاخه سوری حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) و تهدیدی علیه حاکمیت این کشور قلمداد می‌کند. آمریکا اما ی‌پ‌گ را متحدی برای مبارزه با داعش می‌داند و با وجود اعتراض آنکارا، از این گروه با پشتیبانی هوایی، واحدهای کماندویی و ارسال اسلحه حمایت می‌کند.

رجب طیب اردوغان پیش از آغاز گشت‌زنی مشترک آمریکا را تهدید کرده بود که"کاسه صبر ترکیه دیگر لبریز شده و اگر منطقه امن و حائل طی چند هفته آینده تحت کنترل قرار نگیرد، ترکیه برنامه عملیاتی خود را اجرا خواهد کرد". headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

نخستین گشت‌زنی زمینی مشترک نیروهای ترکیه و آمریکا در شمال سوریه آغاز شدنخستین گشت‌زنی زمینی مشترک نیروهای ترکیه و آمریکا در شمال سوریه آغاز شد نخستین گشت‌زنی زمینی مشترک نیروهای مسلح ترکیه و آمریکا در چارچوب ایجاد منطقه امن در شرق رودخانه فرات در شمال سوریه آغاز شد

عملیات گشت‌زنی مشترک ترکیه و آمریکا در شمال شرق سوریهآمریکا و ترکیه عملیات گشت زنی نظامی مشترکی را در شمال شرق سوریه آغاز کردند. این عملیات مشترک برنامه ریزی شده با هدف ایجاد 'منطقه‌ای امن' درامتداد منطقه مرزی انجام می‌شود که در اختیار نیروهای کرد سوریه که از حمایت آمریکا برخوردار هستند، قرار دارد.

اردوغان: نمی‌توانیم گروه‌های تروریستی کردی در شمال سوریه را تحمل کنیمرئيس جمهوری ترکیه می‌گوید با دونالد ترامپ در خصوص ارسال سلاح‌های آمریکایی به گروه کردی «یگان‌های مدافع خلق» در شمال سوریه گفتگو می‌کند.

آغاز استقرار «پلیس امنیت اقتصادی» در تمامی مبادی ورود و خروج کالاعلی مویدی، رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از استقرار پلیس_امنیت_اقتصادی در مبادی ورودی و خروجی گمرک، سازمان بنادر و دریانوردی و راهداری خبر داد. همزمان مهدی میراشرفی، مدیرکل گمرک ایران، گفت: استقرار پلیس امنیت اقتصادی «دستور شخص رییس جمهور» است.

در ادامه نقض برجام | ایران «تزریق گاز» به سانتریفیوژهای نسل جدید را آغاز کرد🔺در ادامه نقض برجام | ایران «تزریق گاز» به سانتریفیوژهای نسل جدید را آغاز کرد ⚡️در ادامه نقض تعهدات برجام از سوی جمهوری اسلامی، این بار سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد که این کشور تزریق گاز اورانیوم به سانتریفیوژهای نسل جدید را آغاز کرده است.

نظامیان ترکیه برای گشت‌زنی در کنار آمریکایی‌ها وارد سوریه شدندترکیه که محل اسکان حدود ۳ میلیون و ششصد هزار پناهجوی جنگ هشت سالۀ سوریه است، امید دارد که بتواند حدود ۱ میلیون پناهجو را در مناطق شمالی سوریه اسکان دهد.