آزادی توماج صالحی خواننده رپ اعتراضی با قرار کفالت

31/06/1400 08:22:00 ق.ظ

آزادی توماج صالحی خواننده رپ اعتراضی با قرار کفالت #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, توماج صالحی

آزادی توماج صالحی خواننده رپ اعتراضی با قرار کفالت العربيه_فارسى

خبرگزای «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در گزارشی خبر داد که توماج صالحی ، خواننده رپ اعتراضی روز گذشته سه‌شنبه، 30 شهریور 1400، با

نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی، توماج صالحی را در 21 شهریور امسال در منزل‌ شخصی‌اش بازداشت کرده بودند.Advertisementبه‌دنبال آزادی از زندان دستگرد اصفهان، توماج صالحی، با انتشار ویدیویی از مردم تشکر کرد.پیش‌تر، امیر رئیسیان، وکیل مدافع توماج صالحی گفته بود که موکلش به «تبلیغ علیه نظام» متهم شده و «ممنوع الملاقات» است.

صالحی قبل از بازداشت در حساب توییتر خود از احتمال دستگیری‌اش توسط نیروهای امنیتی نوشته بود. او گفته بود از حبس و شکنجه نمی‌ترسد.محتوای ترانه‌‌های توماج صالحی بیشتر اعتراضی است. او در ترانه‌های خود نسبت به عملکرد حکومت ایران، اعتصابات کارگری، فساد دولتی، اعدام‌ و زندان، قرارداد 25 ساله با چین، بی‌اعتنایی هنرمندان به وضعیت جامعه‌، وضعیت اجتماعی، فقر و سرکوب معترضان در ایران انتقاد می‌کند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

انتشار تصاویر عملیات‌های ضد تروریستی ارتش ترکیه در شمال عراق

وزارت دفاع ترکیه تصاویر مربوط به اجرای عملیات‌های ضد تروریستی ارتش کشور در شمال عراق را منتشر کرد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

امین، خواننده جوان موسیقی رپ: توماج و امثال او مانند «آینه» واقعیت‌های جامعه را نشان می‌‌دهند🔺 امین، خواننده جوان موسیقی رپ: توماج و امثال او مانند «آینه» واقعیت‌های جامعه را نشان می‌‌دهند ◾ امین می‌گوید سوژه‌های انتخابی توماج از دل جامعه‌ او بیرون می‌آید و «چیزی از که دل برآید، بر دل نیز می‌نشیند.» ⬇ بیشتر بخوانید: باید ازین رپر پرسید تو چه کارایی کردی برای مردم و میهنت و یا آیا تو هم خاموشی پیشه خواهی کرد؟

ادامه واکنش‌ها به دستگیری توماج صالحی؛ اعلام همبستگی هنرمندان با این خواننده موسیقی رپادامه واکنش‌ها به دستگیری توماج_صالحی؛ اعلام همبستگی هنرمندان با این خواننده موسیقی رپ ◾️ توماج صالحی ، خواننده جوان موسیقی رپ او روز دوشنبه ۲۲ شهریور پس از هجوم نیروهای امنیتی ایران به منزلش بازداشت شد و در حال حاضر زندانی است ⬇️ بیشتر بخوانید: بدون شک با اون اسپانیایی(بارسلونی) قرار مدار گذاشته بودن، با هم برن زندان

دیدگاه: درباره توماج صالحی گفت‌وگو با نعیمه دوستداردر دیدگاه بشنوید: درباره توماج_صالحی گفت‌وگو با نعیمه دوستدار 🎧نسخه کامل پادکست را از اینجا گوش کنید:

توماج صالحی همچنان در بازداشت است؛ انتشار اطلاعات ضد و نقیض درباره وضعیت پروندهتوماج_صالحی همچنان در بازداشت است؛ انتشار اطلاعات ضد و نقیض درباره وضعیت پرونده این در حالی است که وکیل آقای صالحی هنوز تعیین وثیقه و احتمال آزادی این هنرمند زندانی را تأیید نکرده است ⬇️ بیشتر بخوانید: توماج_صالحی‌_را_آزاد_کنید شيداى_همدانى_را_آزاد_كنيد نه_به_جمهوري_اسلامي مرگ_بر_خامنه‌ای The international community has besieged Afghanistan economically & now demanding that Afghans shall educate people, employ women, fight poverty, terrorism and other issues. UnfreezeAfgMoney

نصیر مشکوری: آثار توماج صالحی وارد مرحله تازه‌ای از اعتراضات اجتماعی و مدنی شده است🔺 نصیر مشکوری: آثار توماج صالحی وارد مرحله تازه‌ای از اعتراضات اجتماعی و مدنی شده است ◾ نصیر مشکوری، منتقد موسیقی، از جمله دلایل مطرح شدن موسیقی رپ توماج را «مضامین اعتراضی نشانه‌رفته به حاکمیت جمهوری اسلامی ایران» می‌داند. ⬇ بیشتر بخوانید:

پرونده پیچیده توماج صالحی؛ از اتهام تبلیغ علیه نظام تا امیدواری به آزادی زودهنگامAmirMiresmaeili طبق حرف هاي وكيل تو اين مصاحبه، توماج برانداز نيست و با اصل نظام مشكلي نداره كه دايي توماح هم گفته بود كه توماج برانداز نيست غلط بودنشو كار ندارم ولي خيلي احمقن اگه فكر ميكنن با اويزون شدن به ماده فلان و بهمان و گفتن اينكه با اصل نظام كار نداشته ميتونن نجاتش بدن ج ا ولش نميكنه

تامین قرار کفالت از زندان دستگرد اصفهان آزاد شده است.توماج صالحی این خواننده موسیقی رپ در ادامه با تاکید بر این که موسیقی رپ و هیپ هاپ از خیابان شروع شده است و ریشه در اعتراض دارد، می‌گوید که یک رپر هرگز خود را سانسور نمی‌کند، چرا که «هیچ وقت خودش را در یک چهارچوب قرار نمی‌دهد، و از اتفاقات یا واقعیت‌های اطرافش الهام می‌گیرد و آنها را به شعر تبدیل می‌کند.در روزهای اخیر گزارش‌های ضد و نقیضی درباره وضعیت ‌توماج صالحی منتشر شده است، ولی مقامات حکومت ایران هنوز توضیح رسمی درباره اتهام او ارائه نکرده‌اند.Your current browser isn't compatible with SoundCloud.

نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی، توماج صالحی را در 21 شهریور امسال در منزل‌ شخصی‌اش بازداشت کرده بودند. Advertisement به‌دنبال آزادی از زندان دستگرد اصفهان، توماج صالحی، با انتشار ویدیویی از مردم تشکر کرد.» امین با تشبیه نقش توماج و سایر خواننده‌های مشابه او به «آینه‌ای» در جامعه می‌گوید که آنها واقعیت‌های جامعه‌ای را که در آن‌ زندگی می‌کنند، به صورت شعر با «بیت» یا ضرب بیان می‌کنند، یعنی «کار عجیبی انجام نمی‌دهند و فقط مانند خبرنگار مشاهدات خود را بیان می‌کنند. پیش‌تر، امیر رئیسیان، وکیل مدافع توماج صالحی گفته بود که موکلش به «تبلیغ علیه نظام» متهم شده و «ممنوع الملاقات» است. توماج صالحی، هنرمند رپ مخالف، باید فورا آزاد شود. صالحی قبل از بازداشت در حساب توییتر خود از احتمال دستگیری‌اش توسط نیروهای امنیتی نوشته بود.» تصویر توماج صالحی در موزیک ویدیو سوراخ موش اما دستگیری، آزار، و برخورد با خوانندهای موسیقی رپ و هیپ هاپ در ایران پدیده تازه‌ای نیست و در سال‌های اخیر بسیاری از هنرمندان این سبک موسیقی با مشکلات مشابهی مواجه شده‌اند. او گفته بود از حبس و شکنجه نمی‌ترسد.

محتوای ترانه‌‌های توماج صالحی بیشتر اعتراضی است..» مازیار جبرانی مازیار جبرانی، بازیگر، کمدین، و هنرمند ایرانی آمریکایی که توجه خاصی به رویدادهای سیاسی و اجتماعی دارد، به صدای آمریکا می‌گوید: «وظیفه هنرمندان این است که آینه‌ای مقابل جامعه خود قرار دهند. او در ترانه‌های خود نسبت به عملکرد حکومت ایران، اعتصابات کارگری، فساد دولتی، اعدام‌ و زندان، قرارداد 25 ساله با چین، بی‌اعتنایی هنرمندان به وضعیت جامعه‌، وضعیت اجتماعی، فقر و سرکوب معترضان در ایران انتقاد می‌کند. از این‌رو، بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی و طرفداران او، بازداشت توماج صالحی را با انتشار ترانه‌های او بی‌ارتباط نمی‌دانند. و کلا با هرکسی که بخواهد خودش باشد، یعنی خارج از چهارچوب‌های دیکته شده زندگی کند، مشکل دارد. اخیرا این خواننده رپ با انتشار دو اثر به نام‌های «زندگی نرمال» و «سوراخ موش» به سیاست‌های جمهوری اسلامی اعتراض کرده بود. توماج را آزاد کنید!» سونیتا علی‌زاده سونیتا علی‌زاده، خواننده افغانستانی ساکن آمریکا که مدتی در ایران زندگی کرده است و در زمینه موسیقی رپ اعتراضی فعالیت می‌کند، نیز به صدای آمریکا می‌گوید: «در کشوری که تنها آخوندها حق آزادی بیان دارند، زندان‌ها خالی می‌شوند از جنایت‌کاران، ‌و پر می‌شوند از هنرمندان. انتشار ویدئوهای رپ او با استقبال گسترده کاربران ایرانی روبه‌رو شد. » این خواننده ایرانی رپ با اشاره به این که امیدوار است مشکل توماج صالحی سریعتر برطرف شود، می‌گوید: «هیچ انسانی، هیچ هنرمندی نباید به خاطر هنر، به دلیل به تصویر کشیدن واقعیت، آگاه کردن، و مطلع کردن مردم برای رسیدن به کوچک‌ترین حقوق خود، دستگیر، بازجویی، و زندانی شود.

.