آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در جهان

31/03/1399 07:23 ب.ظ

🔺آخرین وضعیت شیوع ویروس_کرونا در جهان ⚡️کشورهای مختلف جهان شاهد تحولات تازه ای در ارتباط با ویروس کرونا هستند و آمارهایی حاکی از بهبود نسبی وضعیت در برخی کشورهای عمده درگیر با کووید۱۹ گزارش می‌شود.

به گزارش رویترز، بریتانیا هشدار شیوع ویروس را از بالاترین درجه یعنی درجه ۴ به درجه ۳ کاهش داده است. بریتانیا بالاترین رقم مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در اروپا را دارد.

۴۲هزار نفر در این کشور بر اثر شیوع کرونا جان باخته اند و بیش از ۳۰۰هزار نفر هم تایید شده است که به ویروس مبتلا شده اند.آلمان نیز روز جمعه بالاترین آمار روزانه ابتلا به ویروس کرونا در یک ماه گذشته را گزارش کرد. این در شرایطی است که آلمان به نسبت دیگر کشورهای بزرگ اروپایی شیوع ویروس را بهتر کنترل کرده است.

موسسه روبرت کخ که مرکز کنترل بیماری ها در آلمان است، می گوید ۷۷۰ نفر در این روز مبتلا به ویروس کرونا شده اند که با این حساب مجموع کل موارد تایید شده ابتلا به ویروس کرونا در آلمان به ۱۸۸هزار و ۵۳۴ نفر رسید.ژاپن

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده حادثه ناوچه کنارک/ تعدادی متهم‌اندرئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح درباره آخرین وضع پرونده ناوچه کنارک گفت: از همان لحظه که از این حادثه مطلع شدیم بدون فوت وقت ورود کردیم و دادستان نظامی تهران و بازپرس ویژه به اتفاق ۳ همراه به کنارک رفتند.

اینفوگرافی| آخرین کسوف قابل رویت در آخرین سال قرن خورشیدیخورشیدگرفتگی اول تیرماه سال 1399، آخرین خورشیدگرفتگی در قرن 13 شمسی است که ایرانی‌ها می‌توانند آن را مشاهده کنند. این خورشیدگرفتگی از نوع حلقه‌ای بوده و در ایران به صورت جزئی دیده خواهد شد.

تجمع کادر بیمارستانی در فرانسه در اعتراض به وضعیت شغلیحدود یکصد پرستار و کادر درمانی فرانسه روز پنجشنبه در اعتراض به وضعیت شغلی خود در مقابل بیمارستان روبرت دبره پاریس دست به تجمع زدند.

فوت ۱۲۰ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته/ هشدار وضعیت قرمز در ۶ استانلاری خبر داد: فوت ۱۲۰ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته/ هشدار وضعیت قرمز در ۶ استان

شناسایی ۲۶۱۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا/ اعلام وضعیت قرمز در ۶ استانسخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۶۱۵ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور خبر داد و گفت: متاسفانه مجموع جانباختگان این بیماری در کشور به ۹۳۹۲ نفر رسید.

دو کلانشهر و ۶ استان در وضعیت قرمز برقدو کلانشهر و ۶ استان در وضعیت قرمز برق انتشار نقشه روزانه مصرف برق کشور نشان داد که هم اکنون ۶ استان و دو کلانشهر در وضعیت قرمز و ۱۵ استان و ۳ کلانشهر در وضعیت زرد قرار دارند.

کشورهای مختلف جهان شاهد تحولات تازه ای در ارتباط با ویروس کرونا هستند و آمارهایی حاکی از بهبود نسبی وضعیت در برخی کشورهای عمده درگیر با کووید۱۹ گزارش می‌شود. این درحالی است که صحت آمارهای ارائه شده توسط ایران، روسیه و چین به شدت زیر سوال است و نهادهای معتبر بین‌المللی قادر به راستی آزمایی آنها نیستند.به گزارش آسوشیتدپرس بریتانیا هشدار خطر برای ویروس کرونا را روز جمعه ۳۰ خرداد کاهش داد و به جمع کشورهایی پیوست که ادعا می کنند شیوع ویروس را تحت کنترل در آورده اند.

به گزارش رویترز، بریتانیا هشدار شیوع ویروس را از بالاترین درجه یعنی درجه ۴ به درجه ۳ کاهش داده است.

بریتانیا بالاترین رقم مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در اروپا را دارد. ۴۲هزار نفر در این کشور بر اثر شیوع کرونا جان باخته اند و بیش از ۳۰۰هزار نفر هم تایید شده است که به ویروس مبتلا شده اند.آلمان نیز روز جمعه بالاترین آمار روزانه ابتلا به ویروس کرونا در یک ماه گذشته را گزارش کرد. این در شرایطی است که آلمان به نسبت دیگر کشورهای بزرگ اروپایی شیوع ویروس را بهتر کنترل کرده است.

موسسه روبرت کخ که مرکز کنترل بیماری ها در آلمان است، می گوید ۷۷۰ نفر در این روز مبتلا به ویروس کرونا شده اند که با این حساب مجموع کل موارد تایید شده ابتلا به ویروس کرونا در آلمان به ۱۸۸هزار و ۵۳۴ نفر رسید.ژاپن

ژاپن همچون آلمان، یک اپلیکشینی را که منطبق با گوگل و اپل است راه اندازی کرده که رد بیماران مبتلا به ویروس کرونا را می گیرد. مقامات ژاپن می گویند داده های آن تنها روی تلفن های افراد ذخیره می شود و پس از ۱۴ روز برای حفظ حریم خصوصی حذف می شود. مقامات ژاپن امیدوارند استفاده گسترده از این روش باعث کنترل شیوع ویروس کرونا شود.سنگاپور اجازه داده است که مردم برای نوشیدن مشروب و یا خوردن غذا به رستوران ها و یا برای ورش بتوانند به باشگاه های ورزشی بروند. سنگاپوری ها همچنین می توانند در شرایطی که تعدادشان از بیش از ۵ نفر تجاوز نکند، معاشرت کنند.بعد از تایید ۲۵ مورد جدید ویروس کرونا در بین حدود ۳۶۰هزار نفری که از آنها آزمایش گرفته شد، چین از کنترل شیوع تازه ویروس کرونا در پکن خبر داده است. این تعداد تنها چهار مورد از آمار یک روز قبل بالاتر است.کشور پر جمعیت هند نیز روز جمعه مجموع افراد مبتلا شده به ویروس کرونا را ۳۸۰هزار و ۵۳۲ نفر گزارش کرد. مغازه ها و مراکز خرید و کارخانه ها و اماکن عبادت اجازه یافته اند که فعالیت خود را آغاز کنند اما مدرسه ها و سینماها تعطیل است.شیوع مجدد ویروس در این کشور باعث شده است برخی فکر کنند که شاید مسوولان کره ای زودتر از زمان مناسب محدودیت های مرتبط با فاصله گذاری اجتماعی را کاهش داده اند. مقامات کره جنوبی روز جمعه ۴۹ مورد ابتلا به کووید۱۹ را گزارش کردند و به نظر می رسد ویروس در مناطق شلوغ پایتخت در حال گسترش است. نیمی از جمعیت ۵۱ میلیونی کره جنوبی ساکن سئول هستند. از اواخر ماه مه هر روز تقریبا بین ۳۰ تا ۵۰ مورد جدید ابتلا به کرونا گزارش شده است.در کنیا، گروهی از پزشکان بدون مرز روز جمعه گفتند دست کم ۱۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا در یکی بزرگترین کمپ های آوارگان جهان در این کشور گزارش شده است.در آمریکا که با حدود ۲.۲ میلیون مورد ثبت شده بالاترین آمار ابتلا به ویروس کرونا را دارد، با وجود افزایش موارد جدید ابتلا به ویروس، ایالت هایی نظیر تگزاس، اوکلاهما، فلوریدا و کالیفرنیا، برخی محدودیت های مربوط به کسب و کار را کاهش داده اند.