آخرین خبرهای شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ | DW | 05.10.2019

13/07/1398 10:28 ق.ظ

ترامپ می‌خواهد شورای امنیت ملی آمریکا را 'کوچک کند' دونالد ترامپ خواستار کاهش قابل توجه تعداد کارمندان شورای امنیت ملی آمریکا شده است. به گزارش بلومبرگ این تصمیم ترامپ به عنوان تلاش کاخ سفید برای کوچک‌تر کردن بازوی سیاست خارجی این کشور تعبیر شده است.

ترامپ می‌خواهد شورای امنیت ملی آمریکا را"کوچک کند" اختلاف نظر ترامپ با روسای پیشین شورای امنیت ملی آمریکا، موجب تغییر چندباره روسای این شورا شده است.

این تحولات در حالی صورت می‌گیرد که دموکرات‌های کنگره آمریکا در حال پیش‌بردن طرح استیضاح رئیس‌جمهور این کشور هستند.

[۰۹:۲۵] پی‌پل همکاری با فیسبوک در مورد ارز دیجیتال"لیبرا" را متوقف کرد. این شرکت روز جمعه اعلام کرد که مشارکت خود در پروژه"لیبرا" را متوقف بر فعالیت‌های خود تمرکز می‌کند. شرکتی که مسئولیت عرضه لیبرا را بر عهده دارد در بیانیه‌ای گفت: «تغییر سیستم مالی به سود شهروندان و نه موسسات مالی که به آن‌ها خدمت‌رسانی می‌کنند، دشوار است. تعهد ما به این مهم از هر موضوع دیگری مهم‌تر است.»

[۰۸:۴۸] عربستان سعودی به زنان و مردان خارجی که ازدواج نکرده‌اند، اجازه می‌دهد که در هتل‌های این کشور اتاق مشترک اجاره کنند. این تصمیم در پی سیاست جدید این کشور برای توسعه صنعت گردشگری اعلام شده است. در تغییری دیگری، زنان عربستانی نیز می‌توانند به تنهایی در هتل‌ها اتاق کرایه کنند. headtopics.com

گروه های سلفی مثل داعش ، وهابیت ، بهائیت و غیره که از نظر مؤمنان هیچ گاه مسلمان حساب نمی شوند .

ادامه مطلب:
dw_persian »

از آنجا که مسئولین جمهوری اسلامی همیشه حقیقت را گفته اند پس این ادعا را هم از ایشان باید پذیرفت در هر کجای دنیا این اتفاق افتادن بود وزیر سریع استعفا می داد و عذرخواهی می کرد و عاملان بازداشت و محاکمه می شدند و چون ایران صاحب نداره این با بی حیایی تقصیر رو به گردن این و اون می ندازه خیلی هم بیراه نگفته.منطقی نیست .

و چقدر مصاحبه ایشون قانع کننده بود .!!!!!!؟؟ مرگ بر نمکی‼️ حرومزاده، میخوای مسئولیت قبول نکنی و جواب ندی، تهمت هرزه گی و اعتیاد هم ب بختیاری‌های ما می‌زنی؟ 😡 واستا تا خشتکی ازت بکنیم ک ندونی تنت بوده، ولدزنا‼️ دویچه وله به جای انتشار اعتراضات مردم لردگان، تریبون جمهوری اسلامی شده ایشان پخ زیاد ی میخورد.با خامنه ای و خمینی وشرکایشان .

آخرین خبرهای پنج‌شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ | DW | 03.10.2019از داخل تحریم از بیرون تحریم آخی مردم عراق برنامه اربعین رو یه کمی خراب کردن براتون! بلا نسبت مردم را مثل گربه بردند لب بام اگر جلو بره می‌افتد پایین اگر عقب بیاد از عقب خورده

ماشالله باید به حال این مملکت زار زاررر گریه کرد جدا نمیشه دیگه هیچ جاشو درست کرد😑😑😑 آقا همین شهر خودمون (دزفول) قیمت هاش با تهران رقابت نزدیک می‌کنه ! فکر کنم اگه کسی خونه اش رو تو دزفول بفروشه می‌تونه با پولش تو نیویورک دو تا خونه اونم بزرگتر بخره ! قیمت ونکوور امکانات و رفاه کابل! متوسط «کشور» ترکیه رو با «شهر» تهران که گرونترین جای «کشور» ایرانه مقایسه کرده؟ 🙄 باید استانبول با تهران مقایسه بشه.

ریدم به این خبراتون...به ما چه مربوطه این اخبار؟ بینم چقدر پول بابتشون گرفتن،یا چ قول مشابهی از طرف استرالیا و بریتانیا،ظاهرا گروگانگیری خیلی واسشون نون داره که مدام گروگان میگیرن دو نفر آدم رو شش ماه بندازی تو هلفدونی از زندگی ساقطشون کنی بعد بگی آره بیگناه بودن ، رفع ابهام شده و ولشون کنی من به اصلاحات گام به گام ایمان دارم

آخرین خبرهای پنج‌شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ | DW | 03.10.2019از داخل تحریم از بیرون تحریم آخی مردم عراق برنامه اربعین رو یه کمی خراب کردن براتون! بلا نسبت مردم را مثل گربه بردند لب بام اگر جلو بره می‌افتد پایین اگر عقب بیاد از عقب خورده

سازمان انرژی اتمی ایران بر ادامه کاهش تعهدات برجامی تأکید کرد | DW | 03.10.2019در پی سخنان رهبر جمهوری اسلامی، سازمان انرژی اتمی ایران طی بیانیه‌ای بار دیگر بر 'ادامه' کاهش تعهدات برجامی و تلاش برای رسیدن به 'توانمندی‌های جدید' تأکید کرد. خامنه‌ای گفت، کاهش تعهدات 'باید با جدیت کامل' ادامه یابد. شما هم کاهش بده ولی جوجه را آخر پاییز میشمارند

پمپئو خواستار لغو مجوز پروازهای ماهان‌ایر به ایتالیا شد | DW | 03.10.2019وزیر خارجه ایالات متحده از ایتالیا خواست مجوز پرواز هواپیماهای شرکت ماهان‌ایر به این کشور را تمدید نکند. آمریکا ماهان‌ایر را به همکاری با سپاه پاسداران و ارسال تجهیزات نظامی به سوریه متهم و تحریم کرده است.

تونس؛ ۱۰ روز تا برگزاری انتخاباتی که یکی از کاندیداهایش در زندان استتحقیقات قضایی درباره نبیل القروی تاجر و مرد بانفود حوزه تبلیغات و رسانه تونس از سال ۲۰۱۷ و به اتهام پولشویی و فرار مالیاتی آغاز شده است و وی سرانجام در ۲۳ اوت بطور موقت بازداشت شد.

برنی سندرز یکی از نامزدهای دموکرات انتخابات آمریکا در بیمارستان بستری شد🔺برنی سندرز یکی از نامزدهای دموکرات انتخابات آمریکا در بیمارستان بستری شد ⚡️کارزار انتخاباتی برنی سندرز یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات آمریکا روز چهارشنبه ۱۰ مهرماه اعلام کرد که آقای سندرز در بیمارستان بستری شده است. این میخاس جلو ترامپ وایسه البته باید بره تیمارستان برنی خله

آخرین خبرهای شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸

[۰۹:۵۹]

ترامپ می‌خواهد شورای امنیت ملی آمریکا را"کوچک کند"

دونالد ترامپ خواستار کاهش قابل توجه تعداد کارمندان شورای امنیت ملی آمریکا شده است. به گزارش بلومبرگ این تصمیم ترامپ به عنوان تلاش کاخ سفید برای کوچک‌تر کردن بازوی سیاست خارجی این کشور تعبیر شده است.

اختلاف نظر ترامپ با روسای پیشین شورای امنیت ملی آمریکا، موجب تغییر چندباره روسای این شورا شده است.

در حال حاضر در حدود ۳۱۰ نفر در این شورا مشغول به کار هستند. گزارش بلومبرگ مشخص نمی‌کند که چند نفر از این افراد، مرخص خواهند شد.

این تحولات در حالی صورت می‌گیرد که دموکرات‌های کنگره آمریکا در حال پیش‌بردن طرح استیضاح رئیس‌جمهور این کشور هستند.

[۰۹:۲۵]

پی‌پل از جمع حامیان"لیبرا" خارج شد

پی‌پل همکاری با فیسبوک در مورد ارز دیجیتال"لیبرا" را متوقف کرد. این شرکت روز جمعه اعلام کرد که مشارکت خود در پروژه"لیبرا" را متوقف بر فعالیت‌های خود تمرکز می‌کند.

این بیانیه تصریح می‌کند: «ما همچنان از ایده راه‌اندازی این ارز دیجیتال حمایت می‌کنیم و گفت‌وگوها در مورد راه‌های همکاری با فیسبوک را ادامه می‌دهیم.»

شرکتی که مسئولیت عرضه لیبرا را بر عهده دارد در بیانیه‌ای گفت: «تغییر سیستم مالی به سود شهروندان و نه موسسات مالی که به آن‌ها خدمت‌رسانی می‌کنند، دشوار است. تعهد ما به این مهم از هر موضوع دیگری مهم‌تر است.»

در همین ارتباط بخوانید:

[۰۸:۴۸]

عربستان آزادی‌های بیشتری برای جهانگردان در نظر می‌گیرد

عربستان سعودی به زنان و مردان خارجی که ازدواج نکرده‌اند، اجازه می‌دهد که در هتل‌های این کشور اتاق مشترک اجاره کنند. این تصمیم در پی سیاست جدید این کشور برای توسعه صنعت گردشگری اعلام شده است.

این قانون در حال حاضر شامل شهروندان عربستان نمی‌شود و آنها برای اقامت در اتاق مشترک نیاز به نشان دادن سند ازدواج و نسبت خانوادگی هستند.

در تغییری دیگری، زنان عربستانی نیز می‌توانند به تنهایی در هتل‌ها اتاق کرایه کنند.

عربستان هفته گذشته اعلام کرد که پذیرای جهانگردان از ۴۹ کشور خواهد بود. بر این اساس دیگر نیاز نیست که زنان برای سفر به این کشور لباس کاملا سیاه تمام قد بر تن کنند اما باید کاملا پوشیده باشند. مصرف مشروبات الکلی همچنان ممنوع است.

[۰۸:۲۰]

زوج استرالیایی در ایران آزاد شدند

وزیرخارجه استرالیا، از آزادی جولی کینگ و مارک فیرکین، دو بلاگر استرالیایی که در ایران بازداشت شده بودند، خبر داد. او تصریح کرد که همه اتهامات علیه این دو نفر پس گرفته شده است.

این زوج استرالیایی که سفر خود به دور دنیا را در شبکه‌های اجتماعی مستند گزارش می‌کنند، به گفته مقام‌های ایران در ماه ژوئیه گذشته پس از آنکه با پهپاد از یک منطقه نظامی در تهران عکسبرداری کردند، بازداشت شدند.

جولی کینگ تابعیت بریتانیا نیز دارد.

[۰۷:۵۵]

سر خط مهمترین خبرهای صبح شنبه ۱۳ مهر

- مقتدی صدر، از روحانیون پرنفوذ عراقی خواهان استعفای دولت ائتلافی عراق و برگزاری انتخابات مجدد در این کشور شد. عراق در روزهای گذشته شاهد اعتراضات خونین شهروندان این کشور به وضعیت اقتصادی و فساد فراگیر بوده است.

- دانمارک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست تا استفاده از ماشین‌های دیزلی و بنزینی ازسال ۲۰۳۰ ممنوع شود. تاکنون ۱۰ کشور دیگر اروپایی از این پیشنهاد دانمارک حمایت کرده‌اند. بر اساس این طرح فروش خوردو با سوخت فسیلی از سال ۲۰۳۰ متوقف می‌شود.

- روزنامه نیویورک تایمز نوشت که بر اساس اطلاعاتی که به دست آورده در مورد مکالمه تلفنی ترامپ با رئیس‌جمهور اوکراین، دو مامور امنیتی شکایت کرده بودند. بر اساس این گزارش، شکایت مامور دوم اطلاعاتی نسبت به افشاگر اول"صریح‌تر و و با لحن انتقادی بیشتر" نوشته شده است.

WWW links