آخرین وضعیت پرونده سه تن از معترضان آبان ۹۸؛ حکم اعدام توسط دیوان عالی نقض شد

18/09/1399 08:35 ب.ظ

آخرین وضعیت پرونده سه تن از معترضان آبان_۹۸ ؛ حکم اعدام توسط دیوان عالی نقض شد وکلای مدافع پرونده امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی، و محمد رجبی می‌گویند که دیوان عالی کشور طی روزهای گذشته حکم اعدام این سه معترض اعتراضات_آبان ماه ۹۸ را نقض کرده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. این منبع مطلع که به دلایل امنیتی نخواست نامش فاش شود، به صدای آمریکا گفت، اقدام بعدی وکلای پرونده آماده شدن برای تدارک دفاعیات در جلسه رسیدگی خواهد بود.

به گفته این منبع آگاه، بر اساس ادله موجود و با توجه به تسلط وکلای تعیینی بر پرونده بعید است که حکم اعدام بار دیگر صادر شود.

پیشتر یک منبع آگاه با موضوع ارجاع پرونده به دیوان عالی و توقف حکم اعدام به صدای آمریکا گفته بود: «این پرونده مملو از نقایص متعدد است و صدور حکم اعدام برای این سه زندانی سیاسی نه عادلانه است و نه اخلاقی، و موازین قضایی در آن نیز رعایت نشده است.»

نگاهی به آخرین وضعیت پرونده سه جوان محکوم به اعدام به خاطر اعتراضات آبان‌ماه؛ امیرحسین مرادی اجازه حضور در خاکسپاری پدرش را نیافت به دنبال خودکشی منجر به فوت پدر یک زندانی سیاسی محکوم به اعدام در ایران، گمانه‌زنی‌ها بابت اعمال فشارهای شدید و گسترده بر خانواده‌های زندانیان سیاسی افزایش یافته است. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

آخرین وضعیت پرونده حادثه 'سرباز بابلی' / ارائه گزارش به رییس قوه قضاییهآخرین وضعیت پرونده حادثه 'سرباز بابلی' امیر رحیمی‌پور: *این سرباز به وظیفه خود عمل کرده *اتفاقا وظیفه‌اش را بدرستی انجام داده *موضوع از جنبه و بُعد سازمانی درحال پیگیری است *موضوع به ریاست قوه قضاییه منعکس شده *منتظر اعلام نتیجه از سوی ایشان هستیم حادثه نبوده آقای ادمین ایسنا ، لطف کن انسانیت داشته باش و درست بنویس . تخلف صورت گرفته از جانب یک مسئول . هر کس لباس فرم (نظامی یا انتظامی ) تنش باشه و بهش اهانت بشه یعنی قانونا به نظام جمهوری اسلامی اهانت شد و مجازات داره .حتی اگر فرد رضایت بده .

آخرین وضعیت پرونده و سلامت حامد قره‌اوغلانی، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیهصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. روانپزشک حتما' اطلاتی بوده در بیرون از زندان جان شهروندان ارزش ندارد چه رسد به زندان ضمنا' دادگاه های ما دادگاه نیست فقط مجری دستورات رسیده میباشد از این بیشتر انتظار نداشته باشید

آخرین وضعیت پرونده «درگیری نماینده مجلس با سرباز»آخرین وضعیت پرونده «درگیری نماینده مجلس با سرباز» رییس پلیس راهور ناجا: *شکایت از نماینده خاطی پا برجاست *این موضوع هم اکنون ازطریق مقام قضایی دنبال می‌شود *ایشان یکبار دعوت شدند و موضوعات هم آنجا مطرح شد *ما منتظر اقدامات قضایی هستیم سرباز وطن حمایتت می کنیم

آخرین وضعیت کرونا در ایران: شهر در وضعیت قرمز؛ پرواز به ۳۲ کشور ممنوع شدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. 😥

دیدگاه: آخرین وضعیت محمد نوری‌زاد گفت‌وگو با حسن نایب هاشمسازمان گزارش‌گران بدون مرز در بیانیه‌ای هشدار داده است که محمد نوری‌زاد، فعال‌ سیاسی زندانی، از حق درمان محروم شده و جانش در خطر است. فاطمه ملکی، همسر آقای نوری‌زاد، در گفت‌وگو با «دیدگاه» آخرین وضعیت

از سوی شعبه اول دیوان عالی کشور نقض و پرونده طی روزهای آتی جهت رسیدگی مجدد به شعبه هم عرض ارسال خواهد شد.December 5, 2020

این منبع مطلع که به دلایل امنیتی نخواست نامش فاش شود، به صدای آمریکا گفت، اقدام بعدی وکلای پرونده آماده شدن برای تدارک دفاعیات در جلسه رسیدگی خواهد بود. به گفته این منبع آگاه، بر اساس ادله موجود و با توجه به تسلط وکلای تعیینی بر پرونده بعید است که حکم اعدام بار دیگر صادر شود.

پیشتر یک منبع آگاه با موضوع ارجاع پرونده به دیوان عالی و توقف حکم اعدام به صدای آمریکا گفته بود: «این پرونده مملو از نقایص متعدد است و صدور حکم اعدام برای این سه زندانی سیاسی نه عادلانه است و نه اخلاقی، و موازین قضایی در آن نیز رعایت نشده است.»

نگاهی به آخرین وضعیت پرونده سه جوان محکوم به اعدام به خاطر اعتراضات آبان‌ماه؛ امیرحسین مرادی اجازه حضور در خاکسپاری پدرش را نیافت

به دنبال خودکشی منجر به فوت پدر یک زندانی سیاسی محکوم به اعدام در ایران، گمانه‌زنی‌ها بابت اعمال فشارهای شدید و گسترده بر خانواده‌های زندانیان سیاسی افزایش یافته است.

این فرد مطلع و نزدیک به خانواده این سه زندانی سیاسی در رابطه با اعطای مرخصی در شرایط کنونی و با شیوع کرونا در زندان‌های ایران به صدای آمریکا گفت:‌ «مرخصی ویژه افرادی است حکم قطعی آنها صادر شده، نه افرادی که پرونده آنها در حال رسیدگی است. به همین دلیل امکان اعطای مرخصی تا زمان رسیدگی مجدد به پرونده وجود ندارد. در صورتی که بعد از رسیدگی بار دیگر حکم اعدام صادر نشود وکلای مدافع می‌توانند تقاضای فک قرار بازداشت موقت به وثیقه را بدهند.»

به گفته این منبع آگاه، در صورت صادر نشدن مجدد حکم اعدام در شعبه هم‌عرض،‌ قرار وثیقه صادر و شرایط آزادی امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی، و محمد رجبی تا زمان صدور حکم قطعی فراهم خواهد شد. این منبع آگاه افزود که وکلای پرونده در نظر دارند در صورت تغییر قرار بازداشت به قرار وثیقه،‌ این وثیقه را به دادگاه تودیع کنند.

این منبع مطلع در پایان به صدای آمریکا گفت: «وکلای مدافع امیدوار هستند نسبت به بعضی از اتهامات حکم برائت بگیرند و برای باقی اتهامات نیز درصدد هستند از راهکارها و ظرفیت‌های قانونی استفاده کنند تا این احکام را به حداقل ممکن برسانند.»

خبر تایید حکم اعدام این سه جوان معترض در ایران، در حالی منتشر شد که واکنش‌های بسیار شدیدی را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت، به طوری که مردم هشتگ «اعدام نکنید» را ترند جهانی کردند.

آبان‌ماه گذشته مردم در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به گران شدن ناگهانی بنزین به خیابان آمدند. به نوشته خبرگزاری رویترز، با دستور خامنه‌ای حدود ۱۵۰۰ نفر از معترضان کشته شدند. حکومت ایران عوامل سرکوب را مجازات نکرد و به جای آن معترضان را بازداشت و محکوم کرد.

وزارت خارجه آمریکا بارها و در موارد مختلف برخوردهای خشونت آمیز و سرکوب گسترده معترضان، و نیز نقض مکرر و مداوم حقوق شهروندان ایران توسط رژیم حاکم بر آن کشور را محکوم کرده است.