آتش‌سوزی در آرامگاه استر و مردخای در همدان؛ 'ساختمان اصلی آسیب ندیده است'

17/05/2020 08:41:00 ق.ظ

آتش‌سوزی در آرامگاه استر و مردخای در همدان ؛ 'ساختمان اصلی آسیب ندیده است'

آتش‌سوزی در آرامگاه استر و مردخای در همدان ؛ 'ساختمان اصلی آسیب ندیده است'

مقام‌های ایران می‌گویند آتش‌سوزی در آرامگاه استر و مردخای در شهر همدان 'بسیار محدود' بوده و ساختمان اصلی این بنای تاریخی 'آسیبی ندیده است.' دو روز پیش گزارش‌هایی درباره به آتش کشیدن این بنای تاریخی در حمله‌ای شبانه منتشر شد که در شبکه‌های اجتماعی بازتاب زیادی داشت و از سوی چند شخصیت و نهاد یهودی محکوم شد.

پنجره همرسانی را ببندیدIranjewish.comImage captionآرامگاه استر و مردخای در همدان از اماکن مقدس یهودیان است که در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده استمقام‌های ایران می‌گویند آتش‌سوزی در آرامگاه استر و مردخای در شهر همدان"بسیار محدود" بوده و ساختمان اصلی این بنای تاریخی"آسیبی ندیده است."

علی مالمیر، مدیرکل میراث‌فرهنگی استان همدان گفته است که آتش‌سوزی در ساختمان جانبی مقبره اتفاق افتاده و"تنها باعث آسیب به سیم‌های برق و موکت کف ساختمان جانبی مقبره شده است."آرامگاه استر و مردخای در همدان از اماکن مقدس یهودیان است که در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

اعتراضات ایران؛ پلیس و لباس شخصی‌ها دانشگاه شریف را محاصره کرده اند

روز یکشنبه و پس از سر دادن شعارهای تند علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای در داتشگاه شریف، پلیس و نیروهای لباس شخصی این دانشگاه را محاصره کرده‌اند. گزارش‌های تائید نشده از ورود ماموران امنیتی به بخش‌هایی از دانشگاه حکایت دارد. ادامه مطلب >>

اینقدر که این آرامگاه براتون مهمه،ای کاش یمن و بچه های مظلوم یمن هم بود، کمی انسانیت داشته باشید این پروپاگاندا کردی... بلاخره آتش گرفت یا نگرفت؟ اینجا بعنوان یک مثل فارسی تبدیل شده بود که در گذشته وقتی از کسی سوال میشد کجا رفته بودی در جواب می گفت : سر استر خاتون جودا یک مشت عرب عبری زبان + مهاجر... چقدر در فضایی مجازی فارسی زبان طرفدار دارند (((: طرفدار زیر لحاف و تشک 🤔 براندازها دیگهه ((((:

حرزت عمام خمینی: چند رأس گوسفند شیعه مسلمان در یک شهر برای به گند کشیدن کل اون شهر کافیه. آتش زدن ریشه رژیم صهیونیستی بدست یهودیان چرا آسیب ندید آخه؟ تسلیت به مقام معظم رهبری و وحوش عرزشی بی بی سی عملا افتاده دست فرشگردی‌های کودن. بزرگ‌ترین شانس بقای جمهوری اسلامی مخالفان احمقش هستند. اخییییی ناراحت شدم. چرا ساختمون اصلی آتش نگرفت؟؟؟ خیلی دلم میخاد نبش قبرشون کنم

بشاشی به اون دین و مذهبی که پیروان گوساله اش انتظار احترام از دنیا دارن ولی تو اوج بیشعوری به اعتقادات و مقدسات دیگران توهین و جسارت میکنن

پرونده آتش سوزی مقبره «استر و مردخای» در دست بررسی استدادستان همدان گفت: پرونده آتش سوزی مقبره «استر و مردخای» در دست بررسی است و هنوز به نتیجه مشخصی نرسیده‌ایم. هرگز به نتیجه ای نخواهند رسید این کارها کار اراذل اوباش اطلاعات و اطلاعات سپاه جنایتکار است همانها ی که مسجد سنی ها معبد هندوها و حرم امام رضا را منفجر کردن آخه خیلی پرونده‌های دیگه ( که اتفاقا همگی هم مرتبط با تعصب کور و حماقت طرفداران نظام متحجر، مرتجع و جنایتکار آخوندی است) به نتیجه رسید که این یکی هم حتما به نتیجه اونم از نوع مشخص‌اش!!! خواهد رسید. 170 نفر رُ پودر کردن، عاغا ناراحت برگزار نشدن مراسم روز قدسِ هواپیمای_اوکراینی اسرائیل مثل خوک داره تو جبهه جنگ سقطتون میکنه شما هم در جواب مقبره آتش بزنید. انگلید و کثیف و مزدور

۱۰ دلیل در چرایی ناتوانی نمایندگان مجلس در امر نظارت

نماز عید فطر در سراسر کشور برگزار می‌شود/ راهپیمایی خودرویی روز قدس در تهرانروحانی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا: نماز عید فطر در سراسر کشور برگزار می‌شود/ راهپیمایی خودرویی روز قدس در تهران

اینفوگرافی| عملکرد مجلس دهم در برابر دولت در یک نگاه آمارینایب‌رئیس مجلس در گقت‌وگوی تلویزیونی گفته در طول مجلس دهم بیش از 3 هزار سوال از دولت شد و 6 وزیر در چهار سال مجلس استیضاح شدند.

مظنون نسل‌کشی در رواندا در فرانسه دستگیر شدوزارت دادگستری فرانسه اعلام کرده است که فلیسین کابوگا، یکی از بزرگترین مظنونان فراری در ارتباط با نسل کشی رواندا، در نزدیکی پاریس دستگیر شده است. ادعا می شود او بزرگترین حامی مالی افراط گرایان قوم هوتو بود که ۸۰۰ هزار نفر را در سال ۱۹۹۴ قتل عام کردند. ای حیوون وحشی اگه راست میگی خامنه‌ای را دستگیر و به دادگاه بین‌المللی تحویل دهید!! امیدوارم این مطلب رو مزدورا و بقول اخوندا، سربازان گمنام عمام زمان و بسیجی و‌..با دقت بخونن..گرچه احتمالا مزدورایی که .فتم اصلا فرصت فرار پیدا نمیکنن..اما ارباباشون‌ با هواپیما و..حتما ...ولی در آخر قول میدم تک تک مسولین و خانواده هاشون و..تک به تک جواب خواهند داد

سخت‌گیری در اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی در ایستگاه‌های قطار فرانسهبا اینکه برخی از محدودیت‌ها در فرانسه برداشته شده اما این کشور مقررات سخت‌گیرانه‌ای را برای مقابله با شیوع کرونا اجرا می‌کند. از جمله ایستگاه‌های قطار در این کشور با رعایت سفت و سخت برخی مقررات کار خود را از سرگرفته‌اند.

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید Iranjewish.حسن خانجانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: نیروی انتظامی همدان طی دو روز گذشته پیگیر این قضیه بوده اما نتیجه ای حاصل نشده و تاکنون فردی در رابطه با آتش سوزی دستگیر نشده است.«عملکرد نظارتی مجلس دهم ضعیف بود» خیلی‌ها این انتقاد را به مجلس دهم دارند.به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا با بیان اینکه  ما در شرایطی هستیم که نباید بگذاریم اضطراب در جامعه ایجاد شود، گفت: شرایطما از دیروز بهتر شده اما مشکل سختی و دوران ویروس تمام نشده است.

com Image caption آرامگاه استر و مردخای در همدان از اماکن مقدس یهودیان است که در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است مقام‌های ایران می‌گویند آتش‌سوزی در آرامگاه استر و مردخای در شهر همدان"بسیار محدود" بوده و ساختمان اصلی این بنای تاریخی"آسیبی ندیده است." علی مالمیر، مدیرکل میراث‌فرهنگی استان همدان گفته است که آتش‌سوزی در ساختمان جانبی مقبره اتفاق افتاده و"تنها باعث آسیب به سیم‌های برق و موکت کف ساختمان جانبی مقبره شده است. به گزارش ایسنا، آرامگاه استر و مردخای روز پنج‌شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه ۹۹ دچار آتش سوزی شده است، طبق مشاهدات میدانی خبرنگار ایسنا به اصل این بنای ایلخانی آسیبی وارد نشده است و طبق گفته مسئولان اداره میراث فرهنگی همدان جزئیات این اتفاق طی ساعات آینده منتشر خواهد شد." آرامگاه استر و مردخای در همدان از اماکن مقدس یهودیان است که در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است. آن‌ها که تازه به مجلس راه‌یافته‌اند این انتقاد را جدی‌تر مطرح می‌کنند و چشم‌انتظار گشایش مجلس و رفتن سراغ اربابان قدرت برای حسابرسی هستند غافل از اینکه این انتقاد آخر مجلس یازدهم نیز تکرار خواهد شد همان‌گونه که در آخر هر مجلسی مطرح می‌شود. دو روز پیش گزارش‌هایی درباره به آتش کشیدن این بنای تاریخی در حمله‌ای شبانه منتشر شد که در شبکه‌های اجتماعی بازتاب زیادی داشت و از سوی چند شخصیت و نهاد یهودی محکوم شد. دیروز دادستان همدان در اولین واکنش رسمی به این گزارش‌ها اعلام کرد که برای آتش‌سوزی آرامگاه استر و مردخای پرونده‌ای قضایی تشکیل شده است. کسی که از طریق کیت مثبت شده باید به خانواده، محل کارش و خودش گفته شود که اجرا نشده است.

حسن خانجانی روز شنبه ۲۷ اردیبهشت به خبرگزای ایسنا گفت که نیروی انتظامی همدان"طی دو روز گذشته پیگیر این قضیه بوده اما نتیجه ای حاصل نشده و تا کنون فردی در رابطه با آتش سوزی دستگیر نشده است. تشکیل فراکسیون رهروان ولایت که در چند دوره اخیر مجلس باب شده، اتفاقا با درک همین واقعیت از سوی نمایندگان صورت گرفته، وگرنه نمایندگان مجلس باید رهروان مردم باشند." مدیرکل میراث‌ فرهنگی استان همدان هم گفته است که علت این حادثه"در دست بررسی است و به محض مشخص شدن علت، بیان خواهد شد." .