Zülfikar Ali Bhutto, Sindh Meclisi tarafından ulusal demokratik bir kahraman ilan edildi

  • 📰 BOLNETWORK
  • ⏱ Reading Time:
  • 24 sec. here
  • 9 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 37%
  • Publisher: 63%

Politika خبریں

Zülfikar Ali Bhutto,Sindh Meclisi,Ulusal Demokratik Kahraman

Sindh Meclisi, eski başbakan ve Pakistan Halk Partisi (PPP) kurucusu Zülfikar Ali Bhutto'yu ulusal demokratik bir kahraman ilan etmek için oybirliğiyle bir karar aldı.

Sindh Meclisi , eski başbakan ve Pakistan Halk Partisi (PPP) kurucusu Zülfikar Ali Bhutto 'yu ulusal demokratik bir kahraman ilan etmek için oybirliğiyle bir karar aldı. Sindh Başbakanı Murad Ali Shah , Zülfikar Ali Bhutto 'yu Sindh Meclisi 'nde ulusal demokratik bir kahraman ilan eden bir karar sunmuştur. Sindh Meclisi 'nde konuşan Murad Ali Shah , Yüce Mahkeme'nin Bhutto davasında bir hata yapıldığını kabul ettiğini ve zulmü sona erdirmek için anayasanın değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Muttahida Qaumi Hareketi (MQM) üyesi Abdul Waseem, dedesinin idam edildiğini ve torununun kararı duyduğunu söyledi. Adaletin eksik olduğu bir ülkede yaşıyoruz dedi. Jamaat-e-Islami (JI) üyesi Muhammad Farooq, kararı destekledi ve ülkenin ve milletin zarar gördüğünü söyledi. Hala bir başbakanın hapiste olduğunu ve evlilik adı altında cezalandırıldığını söyledi. Kanıtlara dayanarak demokratik insanları cezalandırmayı, zorlama ve baskıya dayanarak değil talep etti

Zülfikar Ali Bhutto Sindh Meclisi Ulusal Demokratik Kahraman Pakistan Halk Partisi Murad Ali Shah Muttahida Qaumi Hareketi Jamaat-E-Islami

 

آپ کے تبصرے کا شکریہ۔ آپ کا تبصرہ جائزہ لینے کے بعد شائع کیا جائے گا۔
ہم نے اس خبر کا خلاصہ کیا ہے تاکہ آپ اسے جلدی سے پڑھ سکیں۔ اگر آپ خبر میں دلچسپی رکھتے ہیں تو آپ مکمل متن یہاں پڑھ سکتے ہیں۔ مزید پڑھ:

 /  🏆 9. in PK

پاکستان تازہ ترین خبریں, پاکستان عنوانات

Similar News:آپ اس سے ملتی جلتی خبریں بھی پڑھ سکتے ہیں جو ہم نے دوسرے خبروں کے ذرائع سے جمع کی ہیں۔

Pakistan'ın başkanlık seçimi için beş başkanlık görevlendirildiPakistan Seçim Komisyonu (ECP), Pakistan'ın başkanlık seçimi için beş başkanlık görevlendirdi. Bu görevliler, adaylardan adaylık başvurularını alacak ve başkanlık seçimi için planlanan oylama sırasında Parlamento Binası, İslamabad ve ilgili eyaletin eyalet meclisi toplantılarını yönetecek. Bildirime göre, İslamabad Yüksek Mahkemesi Başkanı, İslamabad'daki Senato ve Ulusal Meclis seçimlerini denetleyecek. Pakistan Seçim Komisyonu'nun bir üyesi, Lahor'da bulunan Pencap Eyalet Meclisi'nde oy kullanmayı denetleyecek. Sindh Yüksek Mahkemesi Başkanı, Karaçi'deki Sindh Eyalet Meclisi'nde Cumhurbaşkanlığı Seçimlerini denetleyecek.
ذریعہ: DunyaNews - 🏆 1. / 83 مزید پڑھ »

PPP'nin Owais Qadir Shah, Sindh Meclisi'nin 12. Konuşmacısı olarak yemin ettiPPP'nin Owais Qadir Shah, Sindh Meclisi'nin 12. Konuşmacısı olarak yemin etti, Anthony Naveed ise Yardımcı Konuşmacı oldu
ذریعہ: BOLNETWORK - 🏆 9. / 63 مزید پڑھ »

Sindh Meclisi'nde Konuşmacı ve Yardımcı Konuşmacı Seçimleri Yarın YapılacakSindh Meclisi'nde Konuşmacı ve Yardımcı Konuşmacı görevleri için seçimler 25 Şubat'ta yapılacak. İnceleme sonrasında geçerli adayların nihai listesi meclis ilan tahtasına asılacak. Sindh Başbakanı seçimi 26 Şubat'ta yapılacak.
ذریعہ: BOLNETWORK - 🏆 9. / 63 مزید پڑھ »

Punjab Meclisi Üyeleri Öğle Yemeğine Davet EdildiPakistan Muslim League-N (PML-N) ke Başkanı ve Punjab'ın aday gösterilen Başbakanı Maryam Nawaz, Meclis'in tüm yeni seçilmiş üyelerini öğle yemeğine davet etti.
ذریعہ: BOLNETWORK - 🏆 9. / 63 مزید پڑھ »

PPP, diğer siyasi kuruluşlarla diyaloğu başlatmak için bir komite kurma kararı aldıPPP Senator Sherry Rehman, PPP lideri Bilawal Bhutto-Zardari'nin direktifleri doğrultusunda diğer siyasi kuruluşlara ulaşmak için bir komite kurma kararı aldıklarını belirtti.
ذریعہ: BOLNETWORK - 🏆 9. / 63 مزید پڑھ »

Supreme Court reserves verdict on presidential reference against Zulfiqar Ali Bhutto's executionThe Supreme Court has completed the hearing of the presidential reference against the execution of former Prime Minister Zulfiqar Ali Bhutto and has reserved its verdict. The court discussed the constitutional implications of the case and the suspension of basic human rights during martial law. The use of Article 187 of the Constitution for delivering complete justice was also considered. Advocates presented arguments regarding Bhutto's opinion and his role in the people's party.
ذریعہ: PTVNewsOfficial - 🏆 16. / 51 مزید پڑھ »