Pakistan'da Sosyal Medya Platformlarının Hizmetleri Yeniden Başlatılacak

  • 📰 BOLNETWORK
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 8 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 37%
  • Publisher: 63%

Haber خبریں

Pakistan,Sindh Yüksek Mahkemesi,Sosyal Medya

Sindh Yüksek Mahkemesi (SHC), federal hükümeti ve Pakistan Telecommunications Authority (PTA)’ya, Pakistan genelinde Twitter dahil sosyal medya platformlarının hizmetlerini yeniden başlatma talimatı verdi.

KARACHI: Sindh High Court (SHC), federal hükümeti ve Pakistan Telecommunications Authority (PTA)’ya, Pakistan genelinde Twitter dahil sosyal medya platformlarının hizmetlerini yeniden başlatma talimatı verdi. Bu emir, ülke genelindeki son "anayasaya aykırı" internet kapatmalarını sorgulayan bir dilekçeye yanıt olarak SHC'nin Baş Yargıcı Aqeel Ahmed Abbasi liderliğindeki bir heyet tarafından verildi.

Ayrıca, mahkeme, seçim gününde internet hizmetlerinin askıya alınması konusunda PTA'dan bir rapor talep etti ve federal hükümete bir bildirimde bulundu. İnternet izleme gruplarının Cumartesi gününden itibaren kesintileri bildirmek için çabalarına rağmen, sosyal medya platformu Twitter, Pakistan kullanıcılarına hala erişilemez durumda. İnternet erişilebilirliğini izleyen bir kuruluş olan NetBlocks, 17 Şubat'ta Pakistan'da yaygın bir kesintinin Twitter'ı etkilediğini doğruladı. Bu kesinti, iddia edilen seçim düzensizlikleri nedeniyle ülke genelinde başlayan protestoların ardından gerçekleşti

Pakistan Sindh Yüksek Mahkemesi Sosyal Medya Twitter Internet Kesintisi Protesto

 

آپ کے تبصرے کا شکریہ۔ آپ کا تبصرہ جائزہ لینے کے بعد شائع کیا جائے گا۔
ہم نے اس خبر کا خلاصہ کیا ہے تاکہ آپ اسے جلدی سے پڑھ سکیں۔ اگر آپ خبر میں دلچسپی رکھتے ہیں تو آپ مکمل متن یہاں پڑھ سکتے ہیں۔ مزید پڑھ:

 /  🏆 9. in PK

پاکستان تازہ ترین خبریں, پاکستان عنوانات

Similar News:آپ اس سے ملتی جلتی خبریں بھی پڑھ سکتے ہیں جو ہم نے دوسرے خبروں کے ذرائع سے جمع کی ہیں۔

Watch online or Read all the news about Pakistanpakistan news urdu,pakistan news papers,pakistan newspaper,pakistan news today,pakistan news headlines today,pakistan news channel,pakistan news update,the
ذریعہ: NeoNewsUR - 🏆 20. / 51 مزید پڑھ »

Hindistan, Pakistan'da suikastlar düzenliyorPakistan'ın Dışişleri Sekreteri, Hindistan'ın Pakistan'da suikastlar düzenlediğini ve bu suikastlarda Hindistan ajanlarının rol oynadığını söyledi.
ذریعہ: BOLNETWORK - 🏆 9. / 63 مزید پڑھ »

Dolar Pakistan'da zayıfladıPakistan'da Amerikan doları, Pakistan rupisi karşısında hafifçe zayıfladı. Uluslararası piyasada dolar ise istikrarlı bir seyir izliyor.
ذریعہ: BOLNETWORK - 🏆 9. / 63 مزید پڑھ »

Read Online all the news around Pakistan throughout its all Regionsregional newspaper,regional news today,regional news network, Pakistan regional news, watch online Pakistan regional news,
ذریعہ: NeoNewsUR - 🏆 20. / 51 مزید پڑھ »

Watch Online Videos, Bulletin News, Pakistan Headlines News, Today News, Latest News, News Updates, News in UrduVideos, Video, Bulletin, Bulletin News, Pakistan Bulletin News, Headlines News, Today News, Latest News, News Updates, News of Pakistan, Pakistan News, Urdu
ذریعہ: NeoNewsUR - 🏆 20. / 51 مزید پڑھ »

Pakistan, Hindistan'ı iki Pakistan vatandaşının öldürülmesiyle bağlantılı suçlamaktadırPakistan Dışişleri Bakanlığı, iki Pakistan vatandaşının Pakistan topraklarında öldürülmesi olayıyla ilgili olarak Hindistan ajanlarını bağlayan güvenilir kanıtlara sahip olduğunu belirtti.
ذریعہ: DunyaNews - 🏆 1. / 83 مزید پڑھ »