Bangladeş'teki transgender topluluğu için yeni bir camide kabul arayışı

  • 📰 DunyaNews
  • ⏱ Reading Time:
  • 18 sec. here
  • 10 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 39%
  • Publisher: 83%

Toplum خبریں

Bangladeş,Transgender,Cami

Bangladeş'teki transgender topluluğunun yeni bir camide kabul arayışı, hem dirençlerini hem de toplumda kabul ve tanınma mücadelesini kanıtlamaktadır. Ayrımcılık nedeniyle diğer ibadet toplantılarından kovulmalarına rağmen, topluluğun azmi onları Mymensingh yakınlarında mütevazı bir cami şeklinde bir sığınak keşfetmelerine yol açtı. Bu mütevazi yapıdaki cami, 'hijra' topluluğu için önemli bir zaferi simgeler ve onlara önyargı ve ayrımcılıktan uzak bir şekilde ibadet edebilecekleri bir alan sağlar. Hükümet tarafından bağışlanan arazi üzerine kurulan bu cami, Bangladeş'teki transgender bireylerin sistemik marjinalleşme ile karşı karşıya kaldığı sorunları ele alma yolunda önemli bir adımdır. Cami için alan tahsis ederek, hükümet 'hijra' topluluğunun inançlarını zulüm korkusu olmadan uygulama haklarını kabul etmektedir.

- The journey of the transgender community in Bangladesh towards finding acceptance in a new mosque is a testament to both their resilience and the ongoing struggle for inclusion and recognition in society.

The establishment of this mosque on government-donated land signifies a crucial step towards addressing the systemic marginalization faced by transgender individuals in Bangladesh. Her words resonate with the collective struggle of the hijra community against societal stigma and discrimination, affirming their rightful place within religious spaces.

Bangladeş Transgender Cami Kabul Toplum Ayrımcılık Ibadet Marjinalleşme

 

آپ کے تبصرے کا شکریہ۔ آپ کا تبصرہ جائزہ لینے کے بعد شائع کیا جائے گا۔
ہم نے اس خبر کا خلاصہ کیا ہے تاکہ آپ اسے جلدی سے پڑھ سکیں۔ اگر آپ خبر میں دلچسپی رکھتے ہیں تو آپ مکمل متن یہاں پڑھ سکتے ہیں۔ مزید پڑھ:

 /  🏆 1. in PK

پاکستان تازہ ترین خبریں, پاکستان عنوانات

Similar News:آپ اس سے ملتی جلتی خبریں بھی پڑھ سکتے ہیں جو ہم نے دوسرے خبروں کے ذرائع سے جمع کی ہیں۔

Lahore Yüksek Mahkemesi, Sunni Ittehad Konseyi'nin yeni programına ilişkin durdurma emri talebini reddettiLahore Yüksek Mahkemesi (LHC), Sunni Ittehad Konseyi için Pakistan Seçim Komisyonu'nun ayrılmış koltuklar için yeni programına ilişkin bir durdurma emri talebini reddetti.
ذریعہ: BOLNETWORK - 🏆 9. / 63 مزید پڑھ »

Dacoitlerin saldırısına uğrayan bir öğretmen öldürüldüSindh'in Kandhkot-Kashmore nehir bölgelerinde, bir ilkokul öğretmeni, onları yok etmek için birçok girişime rağmen dacoitler tarafından oluşturulan sürekli zorlukları vurgulayan bir saldırıya kurban gitti.
ذریعہ: BOLNETWORK - 🏆 9. / 63 مزید پڑھ »

Zülfikar Ali Bhutto, Sindh Meclisi tarafından ulusal demokratik bir kahraman ilan edildiSindh Meclisi, eski başbakan ve Pakistan Halk Partisi (PPP) kurucusu Zülfikar Ali Bhutto'yu ulusal demokratik bir kahraman ilan etmek için oybirliğiyle bir karar aldı.
ذریعہ: BOLNETWORK - 🏆 9. / 63 مزید پڑھ »

Toyota ve diğer Japon şirketleri işçilere büyük ücret artışı sağlıyorToyota Motor, Panasonic, Nippon Steel ve Nissan gibi Japonya'nın en büyük şirketlerinden bazıları, sendika taleplerini tam olarak karşılamayı kabul etti. Bu yıllık ücret müzakereleri, Japon yönetimi ve işçi arasındaki genellikle işbirlikçi ilişkinin belirleyici bir özelliği olan görüşmelerdir. Bu yıl yapılan ücret artışlarının merkez bankasının negatif faiz politikasını sona erdirmesine yardımcı olması bekleniyor. Toyota, dünyanın en büyük otomobil üreticisi ve geleneksel olarak yıllık görüşmelerin bir göstergesi olan aylık ücret artışı taleplerini kabul etti. Şirket, maaş artışı için yüzde bir oranı vermedi.
ذریعہ: DunyaNews - 🏆 1. / 83 مزید پڑھ »

Usama Mir, Gladiators'a karşı yeni bir rekor kırdıUsama Mir, Quetta Gladiators'a karşı oynanan dokuzuncu sezonun 30. maçında yeni bir rekor kırarak tarihe geçti. Tecrübeli spinner, PSL 9'daki olağanüstü performansıyla tek bir sezon içinde en çok wicket alan spinner olarak zirveye çıktı.
ذریعہ: BOLNETWORK - 🏆 9. / 63 مزید پڑھ »

KP Governor assures support to transgenders in resolution of problemsPESHAWAR: A delegation of transgender met Governor Khyber Pakhtunkhwa Haji Ghulam Ali at Governor House.
ذریعہ: BOLNETWORK - 🏆 9. / 63 مزید پڑھ »