رابرت مالی: حتی در صورت توافق با ایران تحریم سپاه برداشته نمی‌شود | DW | 27.03.2022

07/01/1401 12:24:00 ب.ظ

فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران گفته نمی‌تواند مطمئن باشد که توافق با ایران قطعی است. هم زمان کمال خرازی گفته توافق نزدیک است اما به اراده سیاسی آمریکا بستگی دارد.

فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران گفته نمی‌تواند مطمئن باشد که توافق با ایران قطعی است. هم زمان کمال خرازی گفته توافق نزدیک است اما به اراده سیاسی آمریکا بستگی دارد. به گزارش رویترز، مالی گفته است: «من نمی‌توانم مطمئن باشم که [توافق با ایران] قطعی است، چند ماه پیش ما فکر می‌کردیم که [به توافق] خیلی نزدیک شده‌ایم و فکر می‌کنم همین جمله به شما نشان دهد که ما چه سختی‌هایی پیش رو داریم.

»

او اضافه کرد: «هرچه سریعتر به توافقی که منافع ما و همچنین ایران در آن است برسیم، مطمئن‌تر و دقیق‌تر می‌توانیم آن را اجرایی کنیم.» این در حالی است که اغلب مقامات ایران در روزهای اخیر گفته‌اند که به توافق بسیار نزدیک شده‌ایم. کمال خرازی، مشاور ارشد خامنه‌ای در کنفرانس قطر گفته است: «حصول توافق برجام قریب‌الوقوع است، اما به اراده سیاسی آمریکا بستگی دارد.»

خرازی تاکید کرده که برداشتن نام سپاه پاسداران از فهرست تروریستی ایالات متحده یک اقدام ضروری برای آمریکاست. او در پاسخ به اینکه آیا باور دارید که واشنگتن به خارج کردن سپاه از فهرست سازمان‌های تروریستی اقدام می‌کند یا نه، گفت: «بله، سپاه باید از آن لیست خارج شود و این تنها مشکل نیست. بیش از ۵۰۰ نهاد و فرد ایرانی تحت تحریم آمریکا قرار دارند که بخشی از این‌ها اثر مستقیم بر روابط ایران و غرب دارد. headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

آمریکا حتی در صورت توافق هسته‌ای با ایران، تحریم‌های سپاه پاسداران را حفظ خواهد کردجوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیروز شنبه گفته بود که ایران و غرب به رسیدن به توافق بر سر برنامه هسته‌ای بسیار نزدیک هستند. خواهد کرد یا نخواهد کرد؟ اون حتی چیه؟ درهر صورت کور خوندن توافق هسته‌ای دیگه ممکن نباید باشه. 😂😂😂 الحمدلله

نماینده آمریکا در امور ایران: مطمئن نیستم توافق وین قریب‌الوقوع باشد/ تحریم‌ سپاه حفظ خواهد شدنماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفت که مطمئن نیست که توافق هسته‌ای بین قدرت‌های غربی و ایران قریب الوقوع است.

نماینده ویژه آمریکا: حتی در صورت توافق، تحریم‌ها علیه سپاه حفظ می‌شودنماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفت حتی اگر توافقی برای محدود کردن برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی داشته باشد، «ایالات متحده تحریم‌ها علیه سپاه پاسداران را حفظ خواهد کرد».

باقری: در صورت واقع‌گرا بودن آمریکا می‌توان به توافق دست یافتانریکه مورا، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده مذاکرات وین که به تهران سفر کرده است، با دکتر علی باقری مذاکره‌کننده ارشد و معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

واکنش ایران به بیانیه آمریکا در انتقاد از حضور«سپاه» در نمایشگاه نظامی دوحهواکنش ایران به بیانیه آمریکا در انتقاد از حضور«سپاه» در نمایشگاه نظامی دوحه: *حضور ایران در چارچوب شرکت در یک نمایشگاه بین‌المللی و به صورت رسمی صورت گرفته است *ایران این حق را دارد توانمندی‌های دفاعی خود را در معرض نمایش همگان قرار دهد

مورا یکشنبه در ایران دیدار می‌کند و دوشنبه در آمریکامورا یکشنبه در ایران دیدار می‌کند و دوشنبه در آمریکا انریکه مورا شنبه شب وارد تهران می‌شود و روز یکشنبه با علی باقری مذاکره‌کننده ارشد ایران دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد. مگه شراب جلوشونه که مات کردی؟!