امیرعبداللهیان: رفع تحریم سپاه مهم‌ترین موضوع مذاکرات است | DW | 26.03.2022

06/01/1401 11:17 ب.ظ

در حالی کە خوشبینی‌ها به توافق میان ایران و قدرت‌های جهانی و بازگشت بە برجام به اوج خود رسیده، حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران گفت کە خروج سپاه پاسداران از فهرست تحریم‌های آمریکا از موضوعات اصلی در مذاکرات وین است.

در حالی کە خوشبینی‌ها به توافق میان ایران و قدرت‌های جهانی و بازگشت بە برجام به اوج خود رسیده، حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران گفت کە خروج سپاه پاسداران از فهرست تحریم‌های آمریکا از موضوعات اصلی در مذاکرات وین است. حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه جمهوری اسلامی روز شنبه ۶ فروردین (۲۶مارس) در یک گفت‌وگوی زنده تلویزیونی، با اشاره به مذاکرات بازگشت به برجام و موضوعاتی کە همچنان در دستور کار قرار دارند، گفت کە خروج سپاه پاسداران از فهرست تحریم‌های آمریکا از موضوعات...

حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه جمهوری اسلامی روز شنبه ۶ فروردین (۲۶مارس) در یک گفت‌وگوی زنده تلویزیونی، با اشاره به مذاکرات بازگشت به برجام و موضوعاتی کە همچنان در دستور کار قرار دارند، گفت کە خروج سپاه پاسداران از فهرست تحریم‌های آمریکا از موضوعات جدی و اصلی در مذاکرات اخیر است.

به گفتە امیرعبداللهیان، خروج "اسامی اشخاص حقیقی و حقوقی از لیست تحریم‌ها و اقدامات یکجانبه‌ای که آمریکایی‌ها علیه ایران اعمال کرده‌اند" از موضوعات جدی مذاکرات وین است. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

او در ادامه گفت: «در حوزه اشخاص حقوقی برخی از هولدینگ‌های بزرگ اقتصادی و مؤسسات بزرگ حکومتی ما قرار دارند و یکی از موضوعات، مربوط به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.» جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید قبلا به طور تلویحی از خارج کردن سپاه از فهرست گروه‌های تروریستی دفاع کرده بود headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

اعتراض آمریکا به حضور ایران در نمایشگاه دفاعی دوحهایالات متحده نسبت به حضور ایران در نمایشگاه بین‌المللی صنایع دفاعی قطر اعتراض کرد و نسبت به خرید تسلیحات ایرانی هشدار داد. چه حسودیه ها این آمریکا 😅 Haha ایالات متحده تخم چپ 50% ملت های دنیا رو خورد ایالات متحده سگ کیه که به بودن یا نبودن و یا خریدن یا نخریدن تسلیحات ما نظر بده؟

اینفوگرافی| نگاهی به نرخ تورم پایان سال ۱۴۰۰ در ایران و سایر کشورها📊 اینفوگرافیک| نگاهی به نرخ تورم پایان سال ۱۴۰۰ در ایران و سایر کشورها 👈مشاهده تصویر باکیفیت اقتصادی EtemadOnline دیگر به نگاه ها و تماشاگری ابلهانه است باید فرقه فارسیسم اشغالگر ایران را حذف کرد به آشغالدان تاریخ انداخت.

اعتراض ایران به توافق جدید عربستان و کویت در رابطه با میدان مشترک گازی آرشسخنگوی وزارت خارجه ایران روز شنبه، ششم فروردین، توافق جدید عربستان سعودی و کویت با هدف توسعه میدان مشترک گازی آرش/الدُره را «غیرقانونی» خواند.

مورا یکشنبه در ایران دیدار می‌کند و دوشنبه در آمریکامورا یکشنبه در ایران دیدار می‌کند و دوشنبه در آمریکا انریکه مورا شنبه شب وارد تهران می‌شود و روز یکشنبه با علی باقری مذاکره‌کننده ارشد ایران دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد. مگه شراب جلوشونه که مات کردی؟!

سوانح جادەای در ایران؛ مرگ ٣٨٠ نفر در تعطیلات نوروز | DW | 25.03.2022تعطیلات نوروزی در ایران در حالی سپری می‌شود کە به گفته سرپرست پلیس راه راهنمایی و رانندگی ایران، در ۹ روز گذشته ٣٨٠ نفر قربانی سوانح رانندگی شدەاند. او این آمار را 'خطرناک' توصیف کردە است.

نمایندگان 10 کشور در شورای امنیت سازمان ملل: همه دختران در افغانستان باید به مدرسه بروندنمایندگان 10 کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد طی بیانیه مشترک از طالبان خواستند اجازه دهند همه دختران در افغانستان باید بتوانند به مدرسه بروند. - خبرگزاری آناتولی