سوانح جادەای در ایران؛ مرگ ٣٨٠ نفر در تعطیلات نوروز | DW | 25.03.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تعطیلات نوروزی در ایران در حالی سپری می‌شود کە به گفته سرپرست پلیس راه راهنمایی و رانندگی ایران، در ۹ روز گذشته ٣٨٠ نفر قربانی سوانح رانندگی شدەاند. او این آمار را 'خطرناک' توصیف کردە است.

تعطیلات نوروزی در ایران در حالی سپری می‌شود کە به گفته سرپرست پلیس راه راهنمایی و رانندگی ایران، در ۹ روز گذشته ٣٨٠ نفر قربانی سوانح رانندگی شدەاند. او این آمار را"خطرناک" توصیف کردە است.

سیاوش محبی با بیان اینکه"سرعت و سبقت غیرمجاز، انحراف و عدم توجه به جلو" بیشترین علل بروز تصادفات جادەای در این ایام بودەاند گفتە است: «از مسافران می‌خواهیم که مقررات را رعایت کنند و بازگشت از سفر خود را به اول صبح موکول کنند چرا که معمولا بین نیمه‌شب تا شش صبح پرمخاطره‌ترین ساعات برای رانندگی است.»در این میان بسیاری از کارشناسان عدم ایمنی و کیفیت"نامطلوب" خودروهای تولید داخلی در ایران را، دلیل اصلی قربانی شدن سرنشینان هنگام تصادف‌ها می‌دانند.

کمال هادیان‌فر، رییس پلیس راهور ایران در مصاحبەای با اشاره بە تصادف یک خودروی تولید داخلی گفته است : «خودروی دناپلاسی که در مسیر رشت به تهران تصادف کرده بود، علی رغم آسیب جدی به بخش جلویی کیسه هوای آن باز نشده بود.»این اولین‌بار نیست کە عدم ایمنی خودروهای ایرانی حاشیەساز می‌شود. در تصادف زنجیره‌ای که ۲۰ دی در جاده بهبهان-اهواز رخ داد، ۵۹ خودرو با یکدیگر برخورد کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

موج اول بازگشت مسافران نوروزی/ جان باختن ۳۸۰ نفر در تصادفات جاده‌ایسرپرست پلیس راه راهنمایی و رانندگی از آغاز موج اول بازگشت مسافران نوروزی و جان باختن ۳۸۰ نفر در ۹ روز اخیر خبر داد. فرهنگ رانندگی فرهنگ سازی کنید جمهوری شیطانی ایران ۴۳ سال هر سال دارد دستاورد های خودشان رو به جهان نشان می دن چقدر خدمت گزار جهان شدند که هر چه توان دارند ایرانی ها زیر خاک می کنند این از لذت و شادی شان شده برای جمهوری شیطانی ایران برای اینکه خدمت گزاری شون رو ثابت کردند به کل جهان دوستان محترم خوب توجه بفرمایید چه می گم : در تاریخ امر کرد جمهوری شیطانی ایران ۴۳ سال نگاه کنید یه بار سال نو خبر نداده که ایرانی ها سالم به مسافرت رفتند سالم بر گشتند پس نشان می ده خودرو ها جاده ها سالم نیستند از قصد چنین استاندارد نکردند که حجم کشتار زیاد شود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مجله «تبلت»: جنگ در اوکراین سرنوشت الیگارش‌های یهودی را در هاله‌ ابهام فرو برده استمجله «تبلت» در مقاله‌ای به بررسی این مساله پرداخته که چگونه حمله روسیه به اوکراین، سرنوشت الیگارش‌های یهودی روس که سالیان متمادی تلاش می‌کردند هم با
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ثبات در کابل را به مثابه ثبات در تهران می دانیم‌سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در سخنانی در نشست وزیران امورخارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی گفت : شرایط کنونی در افغانستان، بستر مناسبی را برای سوءاستفاده گروه های تروریستی به ویژه داعش برای جذب نیرو در این کشور ایجاد کرده است . کص مادر تو و دین کیری اسلام کیر سلمان رشدی تو کص مادر محمد پیامیر کیری اسلام
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تورم در بریتانیا به بیشترین میزان در ۳۰ سال اخیر رسیداداره ملی آمار بریتانیا می گوید نرخ تورم در ماه فوریه به بالای ۶ درصد رسیده که در ۳۰ سال گذشته بی سابقه است. جزئیات بیشتر🔽 بی تردید با افزایش نرخ سوخت تورم افزایش پیدا خواهد کرد. البته باید توجه کرد نرخ تورم در کشورهای اروپایی بسیار دقیق هست به بیان دیگر بیش از سه برابر نرخ اعلامی نیست!!!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حمله به خاک اوکراین، روز ۳۰؛ سه اجلاس همزمان در اروپا در روز پنج‌شنبهسی‌امین روز از حمله روسیه به خاک اوکراین شاهد سه اجلاس همزمان در خاک اروپا خواهد بود: ناتو، گروه هفت و اتحادیه اروپا، هر سه با حضور جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

ادامه بارش‌ها در اکثر استان‌ها و کاهش دما در شمال کشوررئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، ضمن اشاره به ادامه بارش‌ها در نیمه شمالی کشور از کاهش ۸ درجه ای دما خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »