عفو بین‌الملل: روسیه از بمب خوشه‌ای علیه غیرنظامیان استفاده می‌کند | DW | 01.04.2022

12/01/1401 10:20 ب.ظ

به گفته عفو بین‌الملل روسیه در جنگ اوکراین از بمب خوشه‌ای علیه غیرنظامیان استفاده کرده است. این سازمان خواسته است که عاملان این جنایات به دست عدالت سپرده شوند. تعداد پناهجویان اوکراینی از مرز ۴،۱ میلیون نفر گذشته است.

به گفته عفو بین‌الملل روسیه در جنگ اوکراین از بمب خوشه‌ای علیه غیرنظامیان استفاده کرده است. این سازمان خواسته است که عاملان این جنایات به دست عدالت سپرده شوند. تعداد پناهجویان اوکراینی از مرز ۴،۱ میلیون نفر گذشته است. او تصریح کرد: «فهرست جنایات جنگی که ارتش روسیه مرتکب شده، هر روز طولانی‌تر می‌شود، تعداد کشته‌ها افزایش می‌یابد و شمار مجروحان و آسیب‌ دیدگان بی‌وقفه در حال رشد است.

» به گفته اولمانسیک، جامعه بین المللی باید اطمینان حاصل کند که"مسئولین این جنایات به دست عدالت سپرده شده و مجازات می‌شوند". او تاکید کرد که تحقیقات دادگاه کیفری بین المللی و دادستان کل آلمان"گام‌های مهمی هستند که باید به طور کامل مورد حمایت قرار گیرند".سازمان ملل متحد نیز روز جمعه اعلام کرد که تعداد پناهجویان اوکراینی که از هنگام شروع جنگ از کشورشان گریخته‌اند از ۴،۱ میلیون نفر عبور کرده است. به گفته کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل چهار میلیون و ۱۰۲ هزار و ۸۷۵ نفر تاکنون اوکراین را به خاطر جنگ ترک کرده‌اند. زنان و کودکان ۹۰ درصد آورگان جنگ را تشکیل می‌دهند. نیمی از آنها کودکان هستند. یونیسف، آژانس کودکان سازمان ملل، می‌گوید که بیش از نیمی از ۷،۵ میلیون کودک اوکراینی، دو نیم میلیون نفر در داخل مرزهای این کشور و دو میلیون در خارج از اوکراین آواره شده‌اند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

غیر از محکمه الهی دیگرکدام محکمه ی که قدرت محاکمه کردن مجرمان را درین جهان بی ثبات داشته باشد وبتواند به ظلم این جنایت کاران پایان دهد وجود دارد؟؟؟

فیفا از فدراسیون فوتبال ایران درباره جلوگیری از ورود زنان به ورزشگاه مشهد توضیح خواستفدراسیون بین‌المللی فوتبال می‌گوید فیفا انتظار دارد که روند حضور زنان ایران در مسابقات فوتبال ادامه پیدا کند، به گونه‌ای که این روند برگشت‌ناپذیر باشد. زحمت کشید باید تحریمش کنه FifaBanIRI تخم های فیفا درد نکنه اذیت شد با این واکنش سنگینش ! FifaBanIRI

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: دولت بایدن همچنان به دنبال بازگشت طرفین به برجام استند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روز پنج شنبه ۱۱ فروردین گفت: «دولت بایدن، استراتژی موثر و نتیجه‌ محور را در قبال برنامه هسته‌ای ایران، که همان بازگشت طرفین به برجام است، دنبال می کند» پرایس گفت: «قبلاً هم اینکار را کرده‌‌ایم و موثر بوده است، به گونه ای که بین سالهای ۲۰۱۶... حالا توافق هم بشه موقته رییس جمهور بعدی آمریکا ترامپه بمیرن بایدن و دولتش الاهی راحت شیم

واکنش‌ها به سرکوب زنان متقاضی ورود به ورزشگاه مشهد؛ رئیسی:‌ دستگاه‌ها از سیاست‌های نظام تبعیت کنندابراهیم رئیسی در واکنش به اتفاقات اخیر در شهر مشهد و برخورد خشونت‌آمیز با زنان هوادار فوتبال، از کوتاهی دستگاه‌ها در «نحوه اجرای تصمیمات» انتقاد کرد و گفت «گاهی اوقات مدیران به وظایف خود درست عمل نمی‌کنند.»

ممانعت از ورود علیرضا قربانی به آمریکا به دلیل خدمت سربازی در سپاهعلیرضا قربانی، خواننده دو تابعیتی ایرانی-کانادایی هفته گذشته در حالی که قصد داشت برای اجرا در جشن نوروز به آمریکا برود به دلیل خدمت سربازی در سپاه پاسداران از ورود به این کشور منع شد. سپاه_پاسداران علیرضا_قربانی

کرملین: آمریکا از سازوکار در مسکو بی‌خبر استسخنگوی کرملین گفت این نگران کننده است که ایالات متحده نمی‌داند مسکو چگونه کار می‌کند. - خبرگزاری آناتولی یکی از مشخصه های حکومت های مافیای پنهان کاری و رمز آلود بودن آنهاست

کرملین: آمریکا از سازوکار در مسکو بی‌خبر استسخنگوی کرملین گفت این نگران کننده است که ایالات متحده نمی‌داند مسکو چگونه کار می‌کند. - خبرگزاری آناتولی یکی از مشخصه های حکومت های مافیای پنهان کاری و رمز آلود بودن آنهاست

عفو بین الملل بار دیگر روسیه را به جنایات جنگی در اوکراین متهم کرد. جانین اولمانسیک، کارشناس اروپا و آسیای مرکزی در شاخه آلمان این سازمان روز جمعه اول آوریل (۱۲ فروردین) در برلین گفت، استفاده از بمب خوشه‌ای و حملات بی‌رویه روسیه به غیرنظامیان در اوکراین مستند شده است.

او تصریح کرد: «فهرست جنایات جنگی که ارتش روسیه مرتکب شده، هر روز طولانی‌تر می‌شود، تعداد کشته‌ها افزایش می‌یابد و شمار مجروحان و آسیب‌ دیدگان بی‌وقفه در حال رشد است.»

به گفته اولمانسیک، جامعه بین المللی باید اطمینان حاصل کند که"مسئولین این جنایات به دست عدالت سپرده شده و مجازات می‌شوند". او تاکید کرد که تحقیقات دادگاه کیفری بین المللی و دادستان کل آلمان"گام‌های مهمی هستند که باید به طور کامل مورد حمایت قرار گیرند".سازمان ملل متحد نیز روز جمعه اعلام کرد که تعداد پناهجویان اوکراینی که از هنگام شروع جنگ از کشورشان گریخته‌اند از ۴،۱ میلیون نفر عبور کرده است. به گفته کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل چهار میلیون و ۱۰۲ هزار و ۸۷۵ نفر تاکنون اوکراین را به خاطر جنگ ترک کرده‌اند. زنان و کودکان ۹۰ درصد آورگان جنگ را تشکیل می‌دهند. نیمی از آنها کودکان هستند. یونیسف، آژانس کودکان سازمان ملل، می‌گوید که بیش از نیمی از ۷،۵ میلیون کودک اوکراینی، دو نیم میلیون نفر در داخل مرزهای این کشور و دو میلیون در خارج از اوکراین آواره شده‌اند.

سازمان بین المللی مهاجرت سازمان ملل متحد (IOM) اعلام کرد که علاوه بر پناهجویان اوکراینی، بیش از ۲۰۴ هزار غیراوکراینی که در این کشور ساکن بودند، درس می‌خوانند یا کار می‌کردند نیز مجبور شده‌‌اند آنجا را ترک کنند. بر اساس گزارش کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل از هر ۱۰ اوکراینی که از این کشور فرار کرده‌، شش تن وارد لهستان شده‌اند. به این ترتیب دو میلیون و ۳۸۴ هزار و ۸۱۴ اوکراینی به کشور همسایه لهستان گریخته‌اند. به گزارش یونیسف بیش از ۱،۱ میلیون کودک وارد لهستان شده‌اند.

بسیاری از آنها از لهستان به کشورهای دیگر اروپا در منطقه مرزهای باز شنگن سفر می‌کنند. در مجموع ۶۲۳ هزار و ۶۲۷ اوکراینی وارد کشورهای عضو اتحادیه اروپا شده‌اند. تعداد زیادی از آنها به مولداوی که بین رومانی و اوکراین قرار گرفته‌، رفته‌اند.مرز مولداوی نزدیکترین مرز به شهر بندری اودسا است. حدود ۳۹۰ هزار ۱۸۷ فراری جنگ وارد این کشور شده‌اند که یکی از فقیرترین کشورهای اروپاست. برنامه جهانی غذای سازمان ملل ارسال کمک های نقدی برای ۱۰۰ هزار پناهنده و خانواده‌های میزبان آنها در این کشور را آغاز کرده است.

در مجموع ۳۷۴ هزار و ۵۳۵ پناهجوی اوکراینی به مجارستان پناه برده اند. همچنین تا روز سه‌شنبه ۲۹ مارس حدود ۳۵۰ هزار و ۶۳۲ نفر به روسیه رفته‌اند.

علاوه بر این ۱۱۳ هزار نفر از مناطق دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین در فاصله ۲۱ تا ۲۳ فوریه یعنی در روزهای قبل از شروع جنگ وارد روسیه شده‌اند.

بیش از ۲۹۲ هزار نفر از کوتاه ترین مرز اوکراین عبور کرده و وارد اسلواکی و بیش از ۱۲۷ هزار پناهجو نیز به بلاورس رفته‌اند.