آلمان, پ.ک.ک/, وزیر خارجه

آلمان, پ.ک.ک/

‍'ترکیه، اجازه پر کردن خلاء قدرت به پ.ک.ک /ی.پ.گ را نمی‌دهد'

10/10/2019 03:44:00 ق.ظ

‍'ترکیه، اجازه پر کردن خلاء قدرت به پ.ک.ک /ی.پ.گ را نمی‌دهد'

‍"ترکیه، اجازه پر کردن خلاء قدرت به پ.ک.ک /ی.پ.گ را نمی‌دهد"وزیر امور خارجه سابق آلمان اظهار داشت که ترکیه هرگز اجازه پر کردن خلاء قدرت به پ.ک.ک /ی.پ.گ را نخواهد داد.10.10.2019برلین/ خبرگزاری آناتولیزیگمار گابریل وزیر امور خارجه پیشین آلمان در گفتگو با روزنامه آلمانی «بیلد» با بیان اینکه ترکیه اجازه نمی دهد یک دولت تروریستی در مرزهایش تشکیل شود، تاکید کرد: ‍"ترکیه هرگز به پ.ک.ک / ی.پ.گ اجازه پر کردن خلاء قدرت را نخواهد داد‍".

انبار نفت شهران؛ بمب بالقوه در بافت مسکونی | DW | 06.08.2020 اعتراض سازمان عفو بین الملل به اعدام مصطفی صالحی: جمهوری اسلامی به دنبال انتقام جویی است مقام سابق سعودی محمد بن‌ سلمان را به تلاش برای ترور در کانادا متهم کرد - BBC News فارسی

گابریل با یادآوری پیشنهاد ترکیه مبنی بر ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه، عدم پذیرش این پیشنهاد از سوی اتحادیه اروپا را یک خطا دانست.وی افزود: ‍"این پیشنهاد ترکیه که به منظور ممانعت از بمباران مردم سوریه توسط اسد بود از سوی اتحادیه اروپا و از جمله آلمان رد شد. وقتی به عقب نگاه می کنیم متوجه می شویم که این یک اشتباه بود. آن موقع همه اینگونه فکر کردند که مبادا افغانستان دوم ایجاد شود. در نهایت بدنبال بروز یک جنگ داخلی با بحرا پناهندگان مواجه شدیم‍".

گابریل با اشاره به اینکه این اشتباهات در زمان باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا آغاز شده است، گفت: ‍"رئیس جمهور پیشین آمریکا می خواست سربازان خود را از سوریه فرا بخواند و در همین راستا برای پر کردن خلاء ممکن، به همکاری با ی.پ.گ روی آورد. وی علی‌رغم همه تکذیب هایی که به عمل آورد می دانست که شاخه سوری پ.ک.ک کنترل شمال شرقی سوریه به دست خواهد گرفت".

گابریل همچنین گفت:"ترکیه هرگز به تشکیل یک دولت تروریستی توسط پ.ک.ک اجازه نخواهد داد و این حقیقت را همه می دانستند. این کشور هرگز به پ.ک.ک/ ی.پ.گ اجازه پر کردن خلاء قدرت را نخواهد داد. به همین دلیل سربازان ترکیه وارد عفرین شدند". ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

وزارت دفاع ملی ترکیه: ترکیه تنها عضو ناتو است که با گروه تروریستی مبارزه میدانی می‌کندوزارت دفاع ملی ترکیه: ترکیه تنها عضو ناتو است که با گروه تروریستی مبارزه میدانی می‌کند

صداوسیما و ناجا اجازه ورود زنان عکاس و خبرنگار را ندادند

ورود هزاران شورشی سوری و نیروی ارتش ترکیه به خاک سوریهورود ۸۰۰۰ شورشی سوری در کنار ارتش ترکیه به خاک سوریه یک منبع از بین نیروهای شورشی موسوم به 'ارتش آزاد سوریه' اعلام کرد، حدود ۸۰۰۰ شبه نظامی از نیروهای مخالف مسلح سوری به اضافه نیروهای ارتش ترکیه با ساز و برگ جنگی وارد خاک سوریه شدند.

وزارت دفاع ترکیه: تدارکات‌مان برای حمله نظامی به سوریه کامل شدوزارت دفاع ترکیه شامگاه دوشنبه 7 اکتبر اعلام کرد که این کشور تدارکاتش برای حمله نظامی احتمالی به

مهم‌ترین عناوین روزنامه‌های امروز ترکیهدیدار اردوغان با همتای صربستانی خود در بلگراد، شمارش معکوس برای آغاز عملیات ضد تروریستی در شرق فرات و موج جدید اعتراضات در منطقه صدر بغداد از مهم‌ترین عناوین روزنامه‌های امروز سه‌شنبه 8 اکتبر 2019 ترکیه است. - خبرگزاری آناتولی

خطر قدرت‌گیری مجدد داعش در اثر حمله ترکیه به سوریه جدی است | DW | 08.10.2019نیروهای دموکراتیک سوریه قدرت‌گیری داعش را یکی از پیامدهای عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه می‌دانند. برخی از تحلیلگران بر این باورند که حمله ترکیه به کردها در شمال سوریه به مبارزه علیه 'دولت اسلامی' (داعش) آسیب می‌زند.