‌ورود مجلس به ماجرای فایل صوتی ‌

  • 📰 SharghDaily
  • ⏱ Reading Time:
  • 71 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 68%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«ورود مجلس به ماجرای فایل‌صوتی_فرماندهان_سپاه» یک منبع آگاه به «شرق» گفت:این فایل سه سال پیش هم منتشر شده بود، در آن سال بی‌بی‌سی این فایل را منتشر کرد و امسال رادیو فردا این کار را کرده است. موضوع جدیدی نیست افراد مرتبط با آن هم به دادگاه رفتند.

به گزارش روزنامه شرق، روز پنجشنبه، درباره این فایل و موضوعات مطرح‌شده در آن، یک منبع آگاه به خبرنگار «شرق» گفت: «این فایل سه سال پیش هم منتشر شده بود، در آن سال بی‌بی‌سی این فایل را منتشر کرد و امسال رادیو فردا این کار را کرده است. موضوع جدیدی هم نیست و کاملا روشن بوده است، افراد مرتبط با آن هم به دادگاه رفتند».

دراین‌باره یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس هم عنوان کرد که موضوع انتشار این فایل صوتی در این کمیسیون مطرح خواهد شد. محمود عباس‌زاده به مسئله «نفوذ» نیز اشاره کرده و به ایلنا، گفته: «پدیده نفوذ یک موضوع واقعی است و شعار نیست. باید بپذیریم که نفوذ اتفاق افتاده و این واقعیت تلخی است.

او افزود: «به نظر من پدیده نفوذ به‌ صورت جدی دارد کار خود را انجام می‌دهد، گاهی پدیده نفوذ در خود سیستم‌های نظارتی و جایگاه‌های حساس وارد شده و موجب می‌شود باطل جای حق را بگیرد. اینها خیلی مهم است و باید آن را جدی بگیریم.

عباس‌زاده گفت: «ممکن است در این مجموعه به این بزرگی چهار پلشتی هم وجود داشته باشد که این هم طبیعی است. بحث این است که روح حاکم بر این نهاد مخالف پلشتی، سوءاستفاده و کار غیرعادلانه است. مجموعه سپاه درون خودش حفاظتی دارد که مأموریتش بر این است که هیچ پاسداری کار غیرقانونی نکند. کمتر نهادی پیدا می‌شود که درون خود مکانیسم نظارتی مستمر و برخط داشته باشد اما سپاه چنین چیزی دارد و ۲۴ ساعته در حال نظارت است.

حالا باید دید پخش فایل صوتی فرماندهان سپاه در روزهای آینده چه واکنش‌هایی را به‌ دنبال خواهد داشت؛ اما در اولین واکنش می‌توان به توییت محمد مهاجری، از فعالان اصولگرا، اشاره کرد که رئیس مجلس را مخاطب قرار داده و نوشته است: «جناب آقای قالیباف، مخاطب اصلی جهاد تبیین که رهبر معظم انقلاب تأکید کردند، مسئولان هستند، وگرنه از آدم‌های یک‌لاقبا کاری برنمی‌آید. عجالتا نقش خود در پرونده هلدینگ یاس را تبیین کنید تا نوبت به بقیه چیزها برسد».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 1. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران به افشای فایل صوتی گفت‌وگوی فرماندهان سپاهپس از انتشار فایل صوتی گفت‌وگوی محمدعلی جعفری فرمانده پیشین سپاه با صادق ذوالقدرنیا معاون اقتصادی و سازندگی وقت سپاه، محمود عباس‌زاده، عضو کمیسیون امنیت
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اولین واکنش رسمی به انتشار فایل فساد در رادیوفردا؛ عضو کمیسیون امنیت مجلس تکذیب نکرددر پی انتشار فایل صوتی در رادیوفردا که از فساد گسترده فرماندهان سپاه پاسداران پرده برداشت، اولین واکنش رسمی را عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس داشت بدون آن که محتوای آن را تکذیب کند. گفت چیز خاصی نیست گفت چیزی نیست که دسگران بخوان سواستفاده کنند و به سپاه لطمه بزنن این یعنی اختلاس براشون چیز عادی محسوب میشه همشون انجام میدن بجای جمهوری اسلامی ایران باید گفت جمهوری پاسداران ایران اگر سپاه نبود قطعاً اختلاس ودزدی هم نبود گـــه💩💩 توشرفت ملت خاموش بی غیرت بی وطن خفته اسلام زده توپ تانک فشفشه ملت خاموش کوسکشه توپ تانک خمپاره مهر برلب کون پاره نـه شیخ خوبه نــه ملا بریـن به ایت الله ملای خوب ملای مردس دستها توکون غیرتها بیرون حکومت واژگون سیدلی گه پدر💩💩 تواسلامت میرینیم ایرانو پس میگیریم
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

نخستین واکنش‌ها به فایل صوتی درباره فساد در سپاه | DW | 12.02.2022سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس، فایل افشای فساد گسترده در زیرمجموعه‌های سپاه را چیز کم‌اهمیتی دانست و هم‌زمان موضوع را به 'پدیده نفوذ' نسبت داد. یکی از نزدیکان قالیباف خواستار توضیح محمدعلی جعفری، فرمانده وقت سپاه شد. 🛑 خبر فوری 🛑 Ukraine
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تلاش دبیر جشنواره فیلم فجر برای پاسخ‌گویی به حواشی بی‌سابقه این دورهاختتامیه چهلمین جشنواره فیلم فجر شامگاه جمعه بدون پاسخ‌گویی دقیق برگزارکنندگان این رویداد به حاشیه‌های بی‌سابقه از جمله حذف «سیمرغ مردمی» و «لو رفتن اسامی برندگان» برگزار شد. جشنواره ای که شهاب حسینی داورش باشه از این بهتر نمیشه
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

پوشش لحظه به لحظه بحران اوکراین؛ روسیه بخشی از دیپلمات‌های خود را از کی‌یف خارج کردبه گفته یک مقام کاخ سفید پوتین خواسته است تا این گفتگو در روز دوشنبه صورت گیرد اما جو بایدن اصرار داشته تا این مکالمه در اسرع وقت انجام شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رئیسی: نگاه به غرب کشور را نامتوازن کرده استابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران طی سخنرانی در مراسم چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب بهمن 57 ایران، در روز 22 بهمن، گفت که «نگاه به غرب کشور را نامتوازن تا فارس حاکم باشد وضع وخیم تر خواهد شد دروغگو ... غرب و جمهوری اسلامی با هم متحد هستن ...
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »