‌قیمت 7 برابری ‌هندوانه از زمین تا بازار؛ سودی که به جیب دلالان می‌رود- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnim

12/06/1398 11:22:00 ق.ظ

‌«قیمت ۷ برابری ‌هندوانه از زمین تا بازار؛ سودی که به جیب دلالان می‌رود»

تفاوت قیمت خرید برخی محصولات از مزرعه تا بازار منجر به این شده که کشاورزان تمایلی به فروش محصولاتی مانند هندوانه نداشته باشند. دهقان خاطرنشان می‌کند: اگر هندوانه هر کیلو هزار و 200 تومان به دست مصرف‌کننده برسد باید این محصول...

دهقان خاطرنشان می‌کند: اگر هندوانه هر کیلو هزار و 200 تومان به دست مصرف‌کننده برسد باید این محصول حداقل 700 تومان به ازای هر کیلو از کشاورز خریداری شود. مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی فارس با اشاره به اینکه باید تعادل قیمت بین بازار و میدان و زمین کشاورزی برقرار شود؛ عنوان می‌کند: درواقع قیمت هندوانه در سر زمین بالا نیست اما قیمت برای مصرف کننده بالا است.

الگو کشت هندوانه رعایت نشده است مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی فارس همچنین با بیان اینکه کشاورزان باید الگو کشت را رعایت کنند، بیان می‌کند:امسال برخی از محصولات مانند هندوانه در سطح زیاد و اضافه کشت شده است که در محدوده زمانی خاص وارد بازار می‌شود و به دلیل اینکه برخی کشاورزان الگو کشت را رعایت نکرده‌اند موجب افزایش سطح و کاهش قیمت شده است.

دهقان با اشاره به اینکه کشاورزان باید حداقل الگوی سطح کشت را رعایت کنند؛ می‌گوید: جلوگیری از کشت بی‌رویه می‌تواند در برابر کاهش قیمت‌ها موثر باشد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

توسعه ناسیونالیستی و توسعه میهن‌دوستانه | حمزه نوذری

ناسیونالیسم بیش از هر ایدئولوژی دیگری قدرت ایجاد شور و هیجان در جامعه دارد و تاریخ نشان داده است که می‌تواند تبدیل به یک نیروی قوی شود. ناسیونالیسم با ایجاد غیریت‌سازی و یکدست‌سازی نیرو‌ها و همگن‌کردن آنها تقویت می‌شود که در این میان تکثرها و تنوع‌ها نادیده انگاشته یا طرد می‌شود. اما ناسیونالیسم همان میهن‌دوستی نیست. ویرولی در کتاب «برای عشق به میهن» بین این‌ دو تمایز قائل است. او در این کتاب مدعی است که می‌توان میهن‌دوست بود، اما به دامن ناسیونالیسم نیفتاد. می‌توان دغدغه میهن داشت و دل‌نگران وطن بود، اما ایدئولوژی ناسیونالیستی را نپذیرفت. میهن‌دوستی و ناسیونالیسم دو جهان متفاوت را ترسیم می‌کنند. در رویکرد ناسیونالیستی، هرچه مربوط به میهن است، با همه ضعف‌ها و کاستی‌هایش پذیرفته و چه‌بسا پرستیده می‌شود؛ درحالی‌که در وطن‌دوستی، برای عشق به وطن باید با ناکارآمدی و نادرستی‌های موجود در وطن مبارزه کرد؛ چون وطن‌ برای ما مهم است و نباید از ناعدالتی‌ها و ناآزادی‌های موجود در آن چشم‌پوشی کرد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

از نذری‌های رایج محرم تا قمه‌زنی و گریاندن مردم به هر قیمتیپژوهش‌های انجام شده گویای آن است که شهروندان وجود مطالب تحریف شده و غلوآمیز در برخی سخنرانی‌ها و ‌مداحی‌ها را تأیید کرده‌اند و اکثریت قریب به‌اتفاق پاسخگویان استفاده از اشعار و مطالب مبالغه‌آمیز و غیرواقعی برای گریاندن مردم و پرشورکردن مراسم عزاداری مخالف هستند.

امارات: ما از لبنانی‌ها که از تصمیم‌ یکجانبه رنج می‌برند، حمایت می‌کنیمانور قرقاش وزیر مشاور امارات متحده عربی در امور خارجی، با انتقاد ضمنی از تک‌روی حزب الله لبنان در

ظریف: اروپایی‌ها تا پیش از ۹ سپتامبر فرصت دارندظریف: اروپایی‌ها باید تا پیش از ۹ سپتامبر به تعهدات خود عمل کنند تا ما گام سوم خود را اجرا نکنیم برخی کشورهای منطقه فکر می‌کنند می‌توانند امنیت را از خارج بخرند

روزانه ۴۵ تا ۵۵ نفر جان خود را بر اثر تصادف از دست می‌دهندتهران- ایرنا- رئیس پلیس راهور ناجا گفت: روزانه ۴۵ تا ۵۵ نفر جان خود را بر اثر تصادف از دست می‌دهند که بخش زیادی از این تصادفات به ناوگان عمومی مربوط می شود.

ظریف: امکان بازگشت ایران از اجرای گام سوم وجود دارد/ اروپایی‌ها تا پنجشنبه فرصت دارندوزیر امورخارجه گفت: همانطور که رئیس جمهوری در نامه اولیه خود نوشتند، در صورت اقدام اروپایی‌ها برای اجرای تعهدات برجامی، هنوز امکان بازگشت ایران از اجرای گام سوم وجود دارد.

آیا مادرم بعنوان وارث خواهر مرحومش که فرزندی نداشته از او ارث می‌برد؟