‌قیمت 7 برابری ‌هندوانه از زمین تا بازار؛ سودی که به جیب دلالان می‌رود- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

‌«قیمت ۷ برابری ‌هندوانه از زمین تا بازار؛ سودی که به جیب دلالان می‌رود»

دهقان خاطرنشان می‌کند: اگر هندوانه هر کیلو هزار و 200 تومان به دست مصرف‌کننده برسد باید این محصول حداقل 700 تومان به ازای هر کیلو از کشاورز خریداری شود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی فارس با اشاره به اینکه باید تعادل قیمت بین بازار و میدان و زمین کشاورزی برقرار شود؛ عنوان می‌کند: درواقع قیمت هندوانه در سر زمین بالا نیست اما قیمت برای مصرف کننده بالا است.

دهقان با اشاره به اینکه کشاورزان باید حداقل الگوی سطح کشت را رعایت کنند؛ می‌گوید: جلوگیری از کشت بی‌رویه می‌تواند در برابر کاهش قیمت‌ها موثر باشد. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر سطح زیرکشت هندوانه کم شده است، گفت: در این فصل کل کشت تابستانه، پاییز و زمستانی کم شده است و در شهرستان‌های فسا، داراب، ممسنی تمامی هندوانه‌ها جمع شده است.دهقان خاطرنشان می‌کند: بخشی از هندوانه در شهرستان‌های سردسیر اقلید، سپیدان و اطراف مرودشت است که همچنان وجود دارد.

دهقان می‌گوید: اگر هزینه حمل و نقل کمتر بود به استان‌های بیشتری ارسال می‌شد اما الان ارسال به استان‌های دیگر هزینه بر است. به گفته وی افزایش هزینه حمل و نقل و قیمت مصرف کننده عمده مشکلی است که کشاورزان با آن مواجه هستند.مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی فارس درباره افزایش دیگر محصولات مانند گوجه فرنگی و برنامه‌های خرید از کشاورزان می‌گوید: گوجه فرنگی به صورت قیمت توافقی از سوی تعاون روستایی استان خریداری می‌شود که قیمت نسبتا خوبی است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

از نذری‌های رایج محرم تا قمه‌زنی و گریاندن مردم به هر قیمتیپژوهش‌های انجام شده گویای آن است که شهروندان وجود مطالب تحریف شده و غلوآمیز در برخی سخنرانی‌ها و ‌مداحی‌ها را تأیید کرده‌اند و اکثریت قریب به‌اتفاق پاسخگویان استفاده از اشعار و مطالب مبالغه‌آمیز و غیرواقعی برای گریاندن مردم و پرشورکردن مراسم عزاداری مخالف هستند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

امارات: ما از لبنانی‌ها که از تصمیم‌ یکجانبه رنج می‌برند، حمایت می‌کنیمانور قرقاش وزیر مشاور امارات متحده عربی در امور خارجی، با انتقاد ضمنی از تک‌روی حزب الله لبنان در
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ظریف: اروپایی‌ها تا پیش از ۹ سپتامبر فرصت دارندظریف: اروپایی‌ها باید تا پیش از ۹ سپتامبر به تعهدات خود عمل کنند تا ما گام سوم خود را اجرا نکنیم برخی کشورهای منطقه فکر می‌کنند می‌توانند امنیت را از خارج بخرند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

روزانه ۴۵ تا ۵۵ نفر جان خود را بر اثر تصادف از دست می‌دهندتهران- ایرنا- رئیس پلیس راهور ناجا گفت: روزانه ۴۵ تا ۵۵ نفر جان خود را بر اثر تصادف از دست می‌دهند که بخش زیادی از این تصادفات به ناوگان عمومی مربوط می شود.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

ظریف: امکان بازگشت ایران از اجرای گام سوم وجود دارد/ اروپایی‌ها تا پنجشنبه فرصت دارندوزیر امورخارجه گفت: همانطور که رئیس جمهوری در نامه اولیه خود نوشتند، در صورت اقدام اروپایی‌ها برای اجرای تعهدات برجامی، هنوز امکان بازگشت ایران از اجرای گام سوم وجود دارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آیا مادرم بعنوان وارث خواهر مرحومش که فرزندی نداشته از او ارث می‌برد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »