‌تصرف غیرقانونی 340 کیلومتر از نوار ساحلی شمال و جنوب ایران / هفته آینده اسامی دستگاه‌های‌ متخلف‌ اعلام می‌شود- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnim

02/05/1399 02:13 ب.ظ

تصرف غیرقانونی ۳۴۰ کیلومتر از سواحل شمال و جنوب معاون وزیر کشور: ۳۴۰ کیلومتر از نوار ساحلی شمال و جنوب به‌صورت غیرقانونی در تصرف دستگاه‌هاست هفته بعد اسامی دستگاه‌هایی که از دستورات روحانی و رئیسی تخطی کردند را معرفی می‌کنیم

گروه استان‌ها ـ معاون وزیر کشور با اشاره به برخورد قاطعانه با دستگاه‌های متخلف گفت: 340 کیلومتر از نوار ساحلی شمال و جنوب به‌صورت غیرقانونی در تصرف دستگاه‌هاست. دین‌پرست با اشاره به محتوای نامه آخر ارسال شده به جهانگیری مبنی بر اینکه حجم نابودی تالاب انزلی بالا بوده و اقدامات فعلی نمی‌تواند جلوی مرگ آن را بگیرد افزود: دستور داده شد که در نخستین فرصت این موضوع بررسی شود و اعتباراتی نیز برای احیای تالاب مصوب...

دین‌پرست با اشاره به محتوای نامه آخر ارسال شده به جهانگیری مبنی بر اینکه حجم نابودی تالاب انزلی بالا بوده و اقدامات فعلی نمی‌تواند جلوی مرگ آن را بگیرد افزود: دستور داده شد که در نخستین فرصت این موضوع بررسی شود و اعتباراتی نیز برای احیای تالاب مصوب شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور آزادسازی اراضی را مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: در نوار ساحلی شمالی دریای خزر حدود 180 کیلومتر یعنی 20 درصد و بالغ بر هزار و 200 هکتار در تصرف اشخاص و دستگاه‌هاست.

وی با بیان اینکه 15 درصد اراضی ساحلی در اختیار نهاد نظارتی و مابقی برای دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی است اظهار داشت: در سواحل جنوبی 157 کیلومتر در تصرف اشخاص حقیقی و حقوقی است البته برخی تصرفات مانند استقرار نیروهای نظامی و گمرکات اجتناب‌ناپدیر است اما همه ملزم به رعایت تشریفات قانونی هستند. headtopics.

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

کاریکاتور/ کوری عصاکش کور دیگر / گوگل و اپل «فلسطین» را از نقشه‌های خود حذف کردند!کاریکاتور/ گوگل و اپل «فلسطین» را از نقشه‌های خود حذف کردند!

کاریکاتور/ سایه گرانی مصالح ساختمانی بر ساخت‌وساز / نظارتی بر بازار مصالح نیستکاریکاتور/ سایه گرانی مصالح ساختمانی بر ساخت‌وساز

چنبره کرونا و خودکشی بر آمار تلفات رژیم صهیونیستی- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimچنبره 'کرونا و خودکشی' بر آمار تلفات رژیم صهیونیستی هاآرتص: شمار مبتلایان به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته به حدود ٢ هزار نفر رسیده است طی ماه مه گذشته ٧٠ مورد گزارش خودکشی فقط به خاطر مسائل اقتصادی به ثبت رسیده است این رقم در سال ۲۰۱۹ فقط ۱۰ مورد بوده است

مجوز انتشار اوراق مشارکت اتوبوس و متروی تهران صادر شد- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimرئیس شورای شهر تهران از صدور مجوز انتشار اوراق مشارکت اتوبوس و متروی تهران خبر داد.

بذرپاش و فروزنده گزینه‌های نهایی ریاست دیوان محاسبات شدند- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimاعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، دو گزینه نهایی برای ریاست دیوان محاسبات را انتخاب کردند.

عبور فوتی‌های کرونا در ایران از 15 هزار نفر/ فوت 221 نفر و بستری بیش از 2 هزار نفر در 24 ساعت گذشته- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimآخرین آمار کرونا در ایران| عبور قربانیان از ۱۵ هزار نفر سخنگوی وزارت بهداشت: مجموع بیماران به ۲۸۴ هزار و ۳۴ نفر رسید مجموع جان باختگان به ۱۵ هزار و ۷۴ نفر رسید تا کنون ۲۴۷ هزار و ۲۳۰ نفر از بیماران، بهبود یافته‌اند

حکم خلع ید و رفع تصرف 57 هکتار از اراضی موقوفه دستگرد امامزاده صادر شد

دین‌پرست با اشاره به محتوای نامه آخر ارسال شده به جهانگیری مبنی بر اینکه حجم نابودی تالاب انزلی بالا بوده و اقدامات فعلی نمی‌تواند جلوی مرگ آن را بگیرد افزود: دستور داده شد که در نخستین فرصت این موضوع بررسی شود و اعتباراتی نیز برای احیای تالاب مصوب شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور آزادسازی اراضی را مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: در نوار ساحلی شمالی دریای خزر حدود 180 کیلومتر یعنی 20 درصد و بالغ بر هزار و 200 هکتار در تصرف اشخاص و دستگاه‌هاست.

وی با بیان اینکه 15 درصد اراضی ساحلی در اختیار نهاد نظارتی و مابقی برای دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی است اظهار داشت: در سواحل جنوبی 157 کیلومتر در تصرف اشخاص حقیقی و حقوقی است البته برخی تصرفات مانند استقرار نیروهای نظامی و گمرکات اجتناب‌ناپدیر است اما همه ملزم به رعایت تشریفات قانونی هستند.

دین‌پرست با تاکید بر اینکه 340 کیلومتر از نوار ساحلی شمال و جنوب کشور به صورت غیرقانونی در تصرف دستگاه‌ها است تصریح کرد: هر دستگاهی که تخلف کند به دستگاه قضا معرفی شده و با آن برخورد می‌شود زیرا همه باید در هر شرایطی تشریفات قانونی مربوط را رعایت کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور از اتمام فرجه دستگاه‌های متصرف سواحل در شمال کشور خبر داد و با بیان اینکه این دستگاه‌ها باید مکان خود را تحویل بدهند گفت: برخی دستگاه‌ها خود را تابع قوانین نمی‌دانند و این موصوع قابل قبول نیست و هیچ دستگاهی حق تصرف اراضی ساحلی را ندارد و تنها قانون در این‌باره تصمیم‌گیری می‌کند.

وی از استاندار گیلان خواست زمانی برای تخلیه دستگاه‌های اجرایی متصرف سواحل را تعیین کند و خاطرنشان کرد: با تمام دستگاه‌ها اتمام حجت کردیم و هفته بعد اسامی دستگاه‌هایی که از دستورات روحانی و آیت‌الله رئیسی تخطی کردند را معرفی می‌کنیم.

دین‌پرست با اشاره به اینکه اگر شورای عالی توسعه استان تشکیل شود نگرانی‌های مربوط به تالاب انزلی برطرف می‌شود بیان کرد: اگر سازو کار در واگذاری مشخص است باید رعایت شود و اگر رعایت نشود دستگاه‌های امنیتی و قضایی ان را پیگیری کرده و برخورد می‌کنند.

وی با بیان اینکه 359 شرکت و واحد تولیدی در سطح کشور و 8 شرکت نیز در استان گیلان داریم که به دلایل مختلف پرونده قضایی دارند ابراز داشت: اخیراً توافقی انجام شده که به وضعیت واحدهای تولیدی دارای پرونده قضایی رسیدگی و در این‌باره کمیته‌ای تشکیل شود تا مشکلات مربوط به آنها برطرف شود.

دین‌پرست با بیان اینکه جمله «ساحل اختصاصی ورود ممنوع» باعث خجالت است و همه ایرانی‌ها در سانت به سانت ویلاهای ساخته شده در اراضی ساحلی سهم دارند اظهار داشت: امیدوارم همه ما دولتی‌ها در این‌باره پیشگام شویم و در روزهای پایانی کار دولت با تمام توان و تلاش برای پیگیری مشکلات اقدام کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور با اشاره به اینکه احیای تالاب انزلی کار سختی است تصریح کرد: 117 میلیارد تومان برای ساماندهی پسماند گیلان اختصاص یافته است و با توجه به اینکه تنها سرسبزی گیلان مورد توجه قرار گرفته باید تمام مشکلات و مکاتبات مطرح شده را بررسی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در سال گذشته 654 واحد تملک شده را احیا کردیم عنوان کرد: استان گیلان سال 96، 112 واحد تحت تملک داشت که در سال گذشته 69 واحد یعنی 5 درصد احیا شدند و استان با احیای 35 واحد تولیدی در سال 98 رتبه پنجم کشوری را دارد.R7877/P1377/S6,71/CT11