جنوب لبنان, اسرائیل, حزب‌الله

جنوب لبنان, اسرائیل

​​​​​​​بنت: مردم لبنان گروگان خامنه‌ای و نصرالله شده‌اند | DW | 20.07.2021

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل ساعاتی پس از شلیک چند راکت از درون خاک لبنان بسوی اسرائیل گفت که پاسخ به این حمله دردناک خواهد بود و افزود مردم لبنان گروگان خامنه‌ای و نصرالله شده‌اند.

20/07/2021 06:39:00 ب.ظ

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل ساعاتی پس از شلیک چند راکت از درون خاک لبنان بسوی اسرائیل گفت که پاسخ به این حمله دردناک خواهد بود و افزود مردم لبنان گروگان خامنه‌ای و نصرالله شده‌اند.

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل ساعاتی پس از شلیک چند راکت از درون خاک لبنان بسوی اسرائیل گفت که پاسخ به این حمله دردناک خواهد بود و افزود مردم لبنان گروگان خامنه‌ای و نصرالله شده‌اند.

دقایقی بعد، در جواب به این حملات، توپخانه ارتش اسرائیل مناطقی را در جنوب لبنان هدف آتش قرار داد.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدارتش اسرائیل مسئولیت این حمله را بر عهده حزب‌الله لبنان نمی‌داند بلکه اعلام کرده است که شلیک این راکت‌ها از سوی یک گروه کوچک فلسطینی صورت گرفته است.

نامه وزیر بهداشت به خامنه‌ای: نظام سلامت در حال فروپاشی است | DW | 01.08.2021 دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند

با این حال بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل در توئیتر  ضمن انتقاد، "دولت لبنان که اجازه فعالیت به گروه‌های تروریستی در خاک خود را می‌دهد" را مسئول خواند.ساعاتی پس از این حملات، نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل که در جریان دیدار از منطقه"گالیل" (جلیله) در یک کنفرانس خبری صحبت می‌کرد تاکید کرد که پاسخ اسرائیل به این حمله"درناک" خواهد بود.

بنت افزود: «لبنان مانند هر کشور دیگری که ایران در آن حضور یافته، در آستانه فروپاشی است و مردم لبنان گروگان خامنه‌ای و نصر‌الله شده‌اند». به گفته ناظران"بعید بنظر می‌رسد این حمله  بدون آگاهی یا موافقت حزب‌الله لبنان که در جنوب این کشور نفوذ دارد، انجام شده باشد". headtopics.com

نخست وزیر اسرائیل همچنین با تاکید گفت: «قاطعانه و روشن می‌گویم که مانع نقض حاکمیت ملی و ضربه به امنیت ملی خواهیم شد و هر کس که بخواهد به ما ضربه بزند، پاسخ دردناک خواهد گرفت».این نخستین حمله راکتی از جنوب لبنان بسوی اسرائیل پس از آغاز کار دولت جدید در این کشور است. پیشتر در آخرین روزهای دولت بنیامین نتانیاهو و در جریان درگیری ۱۲ روزه در غزه نیز از این مناطق راکت‌هایی بسوی اسرائیل پرتاب شده بودند.

سامانه پدافند"گنبد آهنین" اسرائیل به روایت تصویرگنبد آهنین بر فراز اسرائیلدر درگیری‌های اخیر میان فلسطینیان و اسرائیل تاکنون چند هزار راکت توسط حماس و جهاد اسلامی از نوار غزه بسوی شهرهای اسرائیل پرتاب شده‌اند. بخش اعظم این راکت‌ها توسط سامانه پدافند هوایی"گنبد آهنین" اسرائیل، رهگیری و منهدم شده‌اند.

سامانه پدافند"گنبد آهنین" اسرائیل به روایت تصویرسامانه‌های پدافند دوربردسامانه‌های پدافندی همچون اس ۳۰۰، اس ۴۰۰ (عکس)، اس ۵۰۰ روسی یا پاتریوت آمریکایی سامانه‌هایی با برد بلند هستند و اصولا توانایی مقابله با تهدید‌ از نوع"برد کوتاه" را ندارند. علاوه بر این موشک‌های این سیستم‌ها بسیار گران هستند و در صورت استفاده انبوه، بسیار گران تمام می‌شود. برای نمونه یک موشک ضد هوایی"RIM-162 Evolved Sea Sparrow" ساخت کارخانه رتیان میان ۶۴۰ تا ۸۰۰ هزار دلار قیمت دارد.

سامانه پدافند"گنبد آهنین" اسرائیل به روایت تصویرفلاخن داودسامانه پدافند هوایی اسرائیل از دو بخش"گنبد آهنین" (کوتاه برد) و فلاخن داود (David's Sling) تشکیل شده است. طراحی این سامانه در سال ۲۰۰۹ با مشارکت شرکت اسرائیلی رافائل و شرکت آمریکایی ریتیون آغاز و از سال ۲۰۱۶ عملیاتی شد. فلاخن داود برای رهگیری موشک‌های بالستیک تاکتیکی، راکت‌های میان‌برد، دوربرد و موشک‌های کروز طراحی و جانشین سامانه پدافند هوایی هاوک و پاتریوت شد. headtopics.com

چشم‌انداز: دوره مرگبار حسن روحانی، با ایران چه کرد؟ روحانی می گوید در هشت سال گذشته «بخشی از واقعیت» را به مردم نگفته است بازداشت‌شدگان خوزستان؛ نگهداری غیرقانونی در شرایط غیرمجاز

سامانه پدافند"گنبد آهنین" اسرائیل به روایت تصویردلیل ساخت گنبد آهنینپیشینه ساخت پدافند موشکی اسرائیل موسوم به گنبد آهنین (iron dome) به جنگ ۳۳ روزه میان ارتش اسرائیل و حزب‌الله لبنان برمی‌گردد که طی آن حزب‌الله لبنان با پرتاب حدود ۴ هزار راکت کاتیوشا به سوی شمال اسرائیل جان ۴۴ شهروند غیرنظامی را گرفت و ۲۵هزار نفر را مجبور به ترک خانه‌های خود کرد.

سامانه پدافند"گنبد آهنین" اسرائیل به روایت تصویرگنبد آهنین برد کوتاهبخش برد کوتاه گنبد آهنین فقط برای شرایط اسرائیل طراحی شده است. گرچه برد موشک‌های این سامانه ۷۰ کیلومتر است، اما یک واحد پدافندی عملا می‌تواند بطور موثر تا شعاع ۷ کیلومتری را پوشش دهد و بدین ترتیب محدوده عمل هر واحد ۱۵۰ کیلومترمربع است.

سامانه پدافند"گنبد آهنین" اسرائیل به روایت تصویرمقابله با تهدید انبوهسامانه پدافند گنبد آهنین اسرائیل از همان آغاز برای مقابله با تهدید انبوه طراحی شد. هر واحد پدافندی شامل ۴"لانچر" و هر سکو مجهز به ۲۰ موشک است. هر واحد دارای یک مرکز کنترل و یک رادار (EL/M-2084-Multi-Mode-Radar) است که می‌تواند یک هزار جسم پرنده را هم‌زمان تشخیص دهد.

سامانه پدافند"گنبد آهنین" اسرائیل به روایت تصویرسامانه هوشمندسامانه پدافند گنبد آهنین می‌تواند هم‌زمان به ۶ هدف حمله کند. این سیستم استارت موشک دشمن را ثبت، مسیر پرواز و محل اصابت احتمالی را محاسبه و به سوی هدف شلیک می‌کند. جالب اینکه سامانه می‌داند محل اصابت موشک دشمن منطقه مسکونی است یا بیابان و در صورت عدم احساس خطر از شلیک خودداری می‌کند. headtopics.com

سامانه پدافند"گنبد آهنین" اسرائیل به روایت تصویرقیمت و دقت عمل هر موشکقیمت هر موشک سامانه پدافند گنبد آهنین ۲۰ هزار دلار اعلام شده است. ارتش اسرائیل"دقت عمل" (Killrate) این سیستم را ۹۰ درصد اعلام کرده، اما واحدهای پدافندی برای بالابردن درصد دقت عمل معمولا دو موشک به سوی هدف شلیک می‌کنند که هزینه نابودی اهداف پرنده را به ۴۰ هزار دلار می‌رساند.

سامانه پدافند"گنبد آهنین" اسرائیل به روایت تصویردلیل ویرانی‌هاشمار بالای راکت‌های پرتاب شده از سوی حماس و جهاد اسلامی و اصابت برخی از راکت‌ها به مناطق شهری اسرائیل نشان می‌دهد که سامانه پدافند برای خالی نشدن کامل"لانچر‌ها" به سوی اهداف مهاجم تنها یک راکت شلیک کرده‌اند و بدین گونه دقت رهگیری کاهش یافته و شماری از راکت‌ها نیز موفق به عبور از شبکه پدافند شد‌ه‌اند.

آمریکا نیز ایران را مسئول حمله به تانکر اسرائيلی شناخت | DW | 01.08.2021 پلیس توکیو مانع بازگشت اجباری ورزشکار بلاروسی شد | DW | 02.08.2021 حکم ۳۰ سال زندان امیرسالار داودی وکیل دادگستری تأیید شد | DW | 01.08.2021

سامانه پدافند"گنبد آهنین" اسرائیل به روایت تصویرراکت‌هایی برای ترور؟سردار سلامی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که از حماس و جهاد اسلامی پشتیبانی می‌کند، می‌گوید جنبش مقاومت فلسطین از پرتاب سنگ به پرتاب موشک رسیده‌ است. اما واقعیت این است که این راکت‌ها ارزش نظامی ندارند، زیرا توانایی حمل فقط ۵ کیلو مواد منفجره را دارند و دارای سیستم هدایت شونده و هدف یاب هم نیستند. آنها شلیک می‌شوند تا به جایی اصابت کنند که معمولا مناطق مسکونی است.

سامانه پدافند"گنبد آهنین" اسرائیل به روایت تصویراصابت راکت؟ یا پهپاد انتحاری؟در اولین شب حمله به اسرائیل تاسیسات نفتی در جنوب اشکلون مورد حمله قرار گرفت. گفته شد انفجار بر اثر اصابت راکت نبوده، بلکه همزمان درحالی که سامانه پدافند گنبد آهنین مشغول رهگیری راکت‌ها بود، یک پهپاد انتحاری با پرواز در ارتفاع پائین به تاسیسات اصابت کرده است. پس از آن نیروی هوایی اسرائیل سریعا واکنش نشان داد و یک پهپاد انتحاری دیگر را منهدم کرد.

سامانه پدافند"گنبد آهنین" اسرائیل به روایت تصویربهینه سازیسامانه پدافند گنبد آهنین بطور مداوم بهینه سازی می‌شود که بزرگترین آن در ژانویه سال ۲۰۲۰ بود. در پی این بهینه‌سازی، این سامانه توانایی رهگیری موشک‌های کروز و پهپادهایی که در ارتفاع کم پرواز می‌کنند را نیز دارند.

سامانه پدافند"گنبد آهنین" اسرائیل به روایت تصویر۹۰ درصد رهگیریبراساس شمارش منابع اسرائیلی از روز بیستم تا روز پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت (۲۰ مه) تعداد ۴ هزار و ۷۰ راکت به سوی اسرائیل شلیک شده که ۴۷۰ فروند آن دارای نقص فنی بوده و در نوار غزه سقوط کرده‌اند. ۹۰ درصد بقیه راکت‌ها رهگیری و منهدم شده‌اند.

ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

این حرف یک توهین به مردم لبنان است. امروزه هر قومی به اندازه خودش درک فهم دارد. مردم دنیا گروگان اسرائیل شده اند.

نقش تجاوزات دریایی اسرائیل در پازل تروریسم اقتصادی علیه سوریه و لبنان چیست؟/ گزارش اختصاصی- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimنقش اسرائیل در تروریسم اقتصادی علیه سوریه و لبنان تجاوزات اسرائیل به نفتکش‌ها مقابل سواحل سوریه، یکی از بخش‌های تکمیل‌کننده محاصره ظالمانه تحمیل شده غرب علیه سوریه برای تضعیف اقتصادی و نظامی سوریه است. گزارش اختصاصی تسنیم را در لینک زیر ببینید تسنیم گوه اسرائیل و سوریه رو نخور. هر موقع صهیونیستها و تروریست‌ها خواستند به ایران ضربه بزنند اعراب خوزستان با ایجاد سروصدا زمینه را براشون فراهم کردند!! الاهوازیه تو ایران میزنه اسرائیل تو دریا !!!!!!!

ایران؛ اعلام شرایط اضطراری و لغو مرخصی کادر درمان | DW | 20.07.2021معاون وزارت بهداشت ایران به دلیل شیوع گسترده ابتلا به گونه دلتای ویروس کرونا در کشور اعلام شرایط اضطراری کرد. قاسم جان‌بابایی گفت، مرخصی کادر درمان بیمارستان‌ها باید تا ۲ هفته لغو شود.

اپلیکیشن همسریابی در جمهوری اسلامی؛ چرا جوانان ایرانی به ازدواج تن نمی‌دهند؟ | DW | 20.07.2021حکومت ایران نگران کاهش جمعیت است و برای تشویق جوانان به ازدواج از یک اپلیکیشن همسریابی رونمایی کرده است. می‌گوید تلفیقی است از سنت و صنعت. کارشناسان می‌گویند، تلفیقی است از تکنولوژی و قدرت برای کنترل اتاق خواب شهروندان. جوان ایرانی مگه احمقه که با وجود قانون احمقانه مهریه بره ازدواج کنه و بدهکار بشه به کسی که هنوز نیومده توی زندگیش؟؟؟ مقاله رو خوندم. از کارشناس ها نظر خواستید از یه دختر هم نظر خواستید. اماپسران را اصلا داخل ادم خساب نکردید. تحریریه شما واژن_زده هست. پسران هم جزوی از خانواده هستند و در شرایط فعلی قربانیان اصلی ازدواج پسران هستند. قوانین ایران ضد مرد هستند طبیعیه که مردان نخوان ازدواج کنن دولت دیده صیغه خونه ها «جنده خونه» درآمدش بعد از مواد مخدر در رتبه دوم قرار داره! حالا میخواد همونو در فضای مجازی توسعه بده...! «تولید خالص خالص ملی»

شواری عالی امنیت ملی ایران تفاهم اولیه رفع تحریم‌ها را نپذیرفت | DW | 20.07.2021به گفته علی ربیعی بخش اصلی مذاکرات وین درباره 'رفع قسمت عمده تحریم‌ها' انجام شد، اما شورای عالی امنیت ملی آن را با مصوبه مجلس ناسازگار دانست. آمریکا نیز گفته که فرصت مذاکره برای ایران به صورت نامحدود مهیا نخواهد بود. ترجمه: اوضاع بدتر خواهد شد!!!🤮

خوزستان در پنجمین شب اعتراضات به بی‌آبی | DW | 20.07.2021اعتراضات به بی‌آبی در خوزستان همچنان ادامه دارد. تصاویر منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی حاکی از تیراندازی و پرتاب گاز اشک‌آور به سوی معترضان است. معترضان خواستار استعفای فرماندار سوسنگرد شده‌اند. تشت بی کفایتی رهبر ایران از بام هر گوشه و کنار ایران داره بزیر می افته کاملا درسته اونقدر گازاشک آور زدند کهذحتی توی خونه هم نمیشه نفس کشید معترضین خوزستان خواهان سرنگونی نظام کثیف آخوندی هستن، هر کسی از خوزستان برای شما خبر میفرسته، داره شمارو دست میندازه که مردم به دویچه وله بخندن.

انفجار خونین در بازار بغداد؛ داعش مسئولیت را بر عهده گرفت | DW | 20.07.2021در پی یک انفجار در یکی از بازارهای پرازدحام بغداد دست کم ۳۰ نفر جان خود را از دست داده و ده‌ها تن زخمی شدند. گروه ترویستی 'دولت اسلامی' مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است. دولت اسلامی ؟ داعش نه دولته نه اسلامی ! چرا لجن پراکنی میکنید؟