​​​​​​​کرونا؛ چیرگی وضعیت نارنجی شکننده در ایران | DW | 15.05.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 67 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کندی واکسیناسیون و قرار گرفتن سه شهر در وضعیت قرمز، ۲۶۲ شهر در وضعیت نارنجی و ۱۸۳ شهر در وضعیت زرد از وضعیت شکننده شیوع کرونا در ایران خبر می‌دهد. بیش از ۷ هزار بیمار و ۲۰۰ فوتی جدید در روز جاری ثبت شدند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، از روز گذشته تا امروز ۲۵ اردیبهشت ۷ هزار و ۷۲۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در سراسر ایران شناسایی و یک هزار و ۲۸۲ نفر از آن‌ها بستری شده‌اند.گزارش وزارت بهداشت همچنین از درگذشت ۲۰۰ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ خبر داده که مجموع جان‌باختگان را به ۷۶ هزار و ۶۳۳ نفر رسانده است.

رئیسی در مورد وضعیت و رنگ کرونایی تهران سخنی نگفت، اما اپلیکیشن"ماسک" رنگ کرونایی تهران را نارنجی نشان می‌دهد.خبرگزاری ایرنا با اشاره به کند بودن روند واکسیناسیون وضعیت شهرهای چند میلیونی را شکننده می‌خواند و به نقل از وزارت بهداشت شمار افراد واکسینه شده را این‌گونه اعلام می‌کند: «یک میلیون و ۷۱۳ هزار و ۶۴۸ نفر دوز اول، ۳۴۲ هزار و ۹۵۰ نفر دوز دوم و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور دو میلیون و ۵۶ هزار و ۵۹۸ دوز.

علیرضا رئیسی روز شنبه از ورود محموله جدید واکسن در صبح یکشنبه سخن گفت و به افراد بالای ۸۰ سال قول داد که"سهمیه واکسن کسی نمی‌سوزد". او همچنین به افراد بالای ۷۵ سال گفت که نیازی به ثبت نام برای واکسن ندارند و شبکه بهداشت با آنان تماس می‌گیرد.رئیس جمهور راوی روزهای سخت بود و نوید روزهای بهتر داد، در جلسه‌ای که روزنامه خراسان برایش تیتر زد"تدبیر زیر باران" و آفتاب یزد نوشت:"دولت زیر باران اعتراض".

فرماندار شهرستان دنا در توصیف وضعیت سی‌سخت می‌گوید، از چاله زلزله به چاه کرونا افتاده است. در حالی که خانه‌ها هنوز ویران است، مسئولان می‌گویند، تعداد بیماران کرونایی شهرستان دنا هم حالا افزایشی بی‌سابقه پیدا کرده است. استاندار کهگیلویه و بویراحمد وعده داده بود، دولت تدبیر و امید تا پایان دولت دوازدهم ساخت خانه‌ها را به پایان می رساند. هنوز وقت هست!گفته می‌شود که بیش از سه هزار منزل مسکونی در زلزله پنج و شش دهم ریشتری سی‌سخت خسارات شدید دیده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

فقط احمق‌های اسکول نمایش انتخابات حکومت اسلامی ایران را جدی میگبرن ، باور دارن و شرکت هم میکنن

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها