​مافیای مسکن اجازه اجرای مالیات بر خانه‌های خالی را نمی‌دهد/ استقراض از بانک مرکزی به دلیل انجماد منابع بانک‌ها در مسکن

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 24 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 53%

یک کارشناس اقتصادی در گفت‌وگو با ایلنا: ​مافیای مسکن اجازه اجرای مالیات بر خانه‌های خالی را نمی‌دهد/ استقراض از بانک مرکزی به دلیل انجماد منابع بانک‌ها در مسکن

ایران اخبار, ایران سرفصلها

حسین راغفر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با اشاره به حضور بانک‌ها در بازار مسکن اظهار داشت: خرید ملک و ساخت و ساز آن یکی از سرمایه‌گذاری‌های گسترده بانک‌ها بود و یکی از دلایل قفل شدن منابع بانکی هم همین موضوع بود.

این کارشناس اقتصادی گفت: افزایش قیمت املاک و مسکن به دلیل فعالیت سوداگرانه و افزایش حضور بانک‌ها، موسسات پر قدرت مالی، بنیادها بوده است و ورود سرمایه این نهادها باعث افزایش قیمت‌ها شد. راغفر با اشاره به موضوع مالیات بر خانه‌های خالی گفت: واحدهای مسکونی خالی از واحدهای گران قیمت هستند که مردم قدرت و توان خرید آن را ندارند. قیمت مسکن نه در مناطق بالا بلکه در مناطق متوسط به متری 40 الی 50 میلیون تومان رسیده است که چنین ظرفیتی برای خرید و مصرف وجود ندارد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آلبایراک: معاملات مسکن در ماه ژوئیه به بالاترین رقم در تاریخ ترکیه دست یافت◀️آلبایراک: معاملات مسکن در ماه ژوئیه به بالاترین رقم تاریخی خود در ترکیه دست یافت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در ایران – شمار قربانیان کرونا در ایران به ۲۰ هزار نفر نزدیک شدکرونا در ایران – شمار قربانیان کرونا در ایران به ۲۰ هزار نفر نزدیک شد سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز دوشنبه ۲۷ مردادماه از مرگ ۱۶۵ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و تعداد کل مرگ به ۱۹ هزار و ۸۰۴ مورد رسید
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

در حمله تروریستی گروه الشباب به یک هتل در سومالی دست‌کم ۱۶ تن کشته شدنددر حمله تروریستی گروه الشباب به یک هتل در سومالی دست‌کم ۱۶ تن کشته شدند گزارش‌ها حاکی است که ستیزه‌جویان هنگام حمله به هتل «الیت» در ساحل لیدو یک خودروی بمب گذاری شده را منفجر کرده و سپس با تیراندازی حمله مسلحانه خود را آغاز کردند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

افزایش ۲۵ درصدی زنان قربانی خشونت خانگی در فرانسه؛ ۱۴۶ زن در یکسال به قتل رسیدندآمار زنانی که به دست شریک زندگی فعلی یا قبلی‌شان در فرانسه کشته شده‌اند در سال ۲۰۱۹ رشد ۲۵ درصدی داشته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

در صورت پیروزی در انتخابات، بلافاصله با ایران به توافق می‌رسمرئیس‌جمهوری آمریکا بار دیگر گفت که در صورت پیروزی در انتخابات پیش رو، بلافاصله با ایران به توافق خواهد رسید.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

#من_خونبس_نمیشوم؛ موج توییتری در اعتراض به مبادله اجباری زنان در نزاع‌های عشایریانتشار گزارش‌هایی درباره تلاش دوباره برای ثبت ملی سنت «خون بس» در برخی استان‌های ایران که در آن زنان در نزاع‌های عشایر و طوایف با هدف پایان اختلاف مبادله می‌شوند، موجب واکنش گسترده شهروندان و رسانه‌ها شده است
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »