​افشاگری گادوین منشا درباره مهدی رحمتی و پنالتی جنجالی در دربی

06/07/1398 10:31 ب.ظ

علیرغم ادعای کاپیتان سابق استقلال ​افشاگری گادوین منشا درباره مهدی رحمتی و پنالتی جنجالی در دربی

مهاجم نیجریه‌ای سابق استقلال پرده از پنالتی جنجالی فصل گذشته این تیم در دربی 89 برداشت. گادوین منشا که امروز در گفتگویی عجیب از سوی خطیر خبرساز شده، در لابلای دفاعیه خود درباره صحبت‌های معاون سابق استقلال، به بحث پنالتی جنجالی فصل گذشته نیز پرداخته است.

در دقایق پایانی نیمه اول شهرآورد که خطای پنالتی برای استقلال به دست آمد یک صحنه از دید دوربین‌های تلویزیونی جا ماند و بعد از مسابقه حسابی سروصدابه پا کرد. بعد از اعلام خطا گادوین منشا توپ را برداشت و می‌خواست ضربه پنالتی را برابر علیرضا بیرانوند هم تیمی سابق خود به گل تبدیل کند، اما در نهایت فرشید اسماعیلی پشت این ضربه حساس ایستاد و با یک چیپ موقعیت گلزنی و بازگشت استقلال در این بازی را به راحتی از دست داد.

تصاویر به جامانده از این شهرآورد نشان می‌داد که مهدی رحمتی به عنوان کاپیتان استقلال از دروازه خارج شده و به محوطه پرسپولیس رسید تا در بحث و گفت وگوی بین پاتوسی، منشا و فرشید اسماعیلی دخالت کند.

ادامه مطلب:
ilnanews »

مسن‌ترین و جوان‌ترین استان‌های کشور / آمار بالای زنان سرپرست خانوار سالمندمعاون وزیر بهداشت: سن امید به زندگی در سه دهه اخیر ۲۰ سال بالاتر رفته است علیرضا رئیسی: در سه دهه اخیر امید به زندگی در کشور از ٥٠ به ٧٠ سال رسیده؛ بصورتیکه امید به زندگی مردان ٦٠ تا ٦٤ سال ۲۱/۴ درصد و در زنان این گروه ۲۳/۴ درصد است.

بن علوی: اگر طرح روحانی مبتنی بر ثبات باشد آن را خواهیم پذیرفتبن علوی: اگر طرح روحانی مبتنی بر ثبات باشد آن را خواهیم پذیرفت وزیر امور خارجه عمان گفت که عمان حمایت از «ابتکار صلح هرمز»، طرح امنیت خلیج فارس ارائه شده توسط رئیس جمهور ایران را اگر مبتنی بر «ثبات باشد»، بررسی خواهد کرد.

تشکیل کابینه جنگی نتیجه خروج از برجامروزنامه‌_خوانی ۶ مهرماه جمهوری اسلامی: آقای روحانی، برای حفظ برجام چه کردید؟ اعتماد: تداوم تحریم‌ها یعنی جنگ آرمان ملی: تشکیل کابینه جنگی، نتیجه خروج از برجام همدلی: حضور مشروط در انتخابات، کفِ انتظار مردم از اصلاح‌طلب‌ها بیشتر بخوانید:

باخبر: ۵ مهر ۹۸ - ۲۷ سپتامبردر باخبر: ۶ مهر ۹۸ – ۲۸ سپتامبر بشنوید: نشست مخالفان جمهوری اسلامی در لندن، وزارت ارشاد جمهوری دست به سانسور در محتویات ویکی‌پدیا می‌زند و پایان انتخابات افغانستان زیر سایه‌ی تدابیر امنیتی 🎧نسخه کامل پادکست را از اینجا گوش کنید:

موظفیم در محدوده‌ای که دین اجازه داده است قدم برداریمدادستان تهران گفت: ما موظفیم در محدوده‌ای که دین اجازه داده است قدم برداریم و در تصمیمات قضایی رأفت و جدیت را در حدی که اسلام جایز شمرده است، لحاظ کنیم.

موظفیم در محدوده‌ای که دین اجازه داده است قدم برداریمدادستان تهران با تأکید بر ضرورت برخورد با توزیع کنندگان مشروبات و گردانندگان پارتی‌ها افزود: کسانی که فضای آلوده، آسیب زا را در جامعه بوجود آورده‌اند، امنیت جامعه را هدف قرار داده و باید با آنان به جدیت برخورد شود

به گزارش ایلنا، طرفداران استقلال تهران لیگ هجدهم را با یک خاطره تلخ به پایان بردند؛ بازی حساس شهرآورد تهران با هدایت وینفرد شفر مقابل تیم مدعی قهرمانی برانکو ایوانکوویچ فرصت ایده آلی برای کامبک در نیمه اول و به دست گرفتن نبض بازی در اختیار داشت اما با اتفاقی باورنکردنی رو به رو شد تا برای سال‌ها اگر از شهرآورد فروردین ماه 98 صحبت شود ضربه چیپ فرشید اسماعیلی آن را زنده کند.

گادوین منشا که امروز در گفتگویی عجیب از سوی خطیر خبرساز شده، در لابلای دفاعیه خود درباره صحبت‌های معاون سابق استقلال، به بحث پنالتی جنجالی فصل گذشته نیز پرداخته است.

در دقایق پایانی نیمه اول شهرآورد که خطای پنالتی برای استقلال به دست آمد یک صحنه از دید دوربین‌های تلویزیونی جا ماند و بعد از مسابقه حسابی سروصدابه پا کرد. بعد از اعلام خطا گادوین منشا توپ را برداشت و می‌خواست ضربه پنالتی را برابر علیرضا بیرانوند هم تیمی سابق خود به گل تبدیل کند، اما در نهایت فرشید اسماعیلی پشت این ضربه حساس ایستاد و با یک چیپ موقعیت گلزنی و بازگشت استقلال در این بازی را به راحتی از دست داد.

تصاویر به جامانده از این شهرآورد نشان می‌داد که مهدی رحمتی به عنوان کاپیتان استقلال از دروازه خارج شده و به محوطه پرسپولیس رسید تا در بحث و گفت وگوی بین پاتوسی، منشا و فرشید اسماعیلی دخالت کند. ابتدا پاتوسی توپ را برداشته بود تا پنالتی بزند و بعد از آن نوبت به منشا رسید که توپ را بردارد؛ در نهایت فرشید اسماعیلی به توپ رسید!

بعد از خراب شدن این پنالتی در پایان مسابقه طرفداران افراطی استقلال مقابل اتوبوس بازیکنان را گرفتند و از مهدی رحمتی درخواست کردند تا درباره دخالت در امور کادرفنی توضیح بدهد؛ رحمتی به عنوان کاپیتان استقلال با عصبانیت اعتراض می‌کرد که هیچ تصمیمی برای پنالتی زن دربی نداشته اما صحبت‌های منشا ادعای رحمتی را به طور کامل نقض می‌کند.

گادوین منشا درخصوص این پنالتی که مسیر استقلال در لیگ هجدهم را تغییر داد گفت:"وقتی من توپ را برداشتم و از پاتوسی گرفتم، او به تصمیم من احترام گذاشت، چون می دانست که من بهتر از او پنالتی می زنم. پاتوسی منطقه را ترک کرد ولی بعد مهدی رحمتی از دروازه بیرون آمد و گفت نه. گفت باید پنالتی را به آن فرد (فرشید اسماعیلی) بدهم. گفت که او می داند چطور پنالتی بزند و برای سال ها پنالتی زن استقلال بوده است. در واقع مهدی رحمتی، فرشید اسماعیلی را برای زدن پنالتی کاندیدا کرد و من دیگر انتخابی نداشتم و توپ را رها کردم."

صحبت‌های منشا ادعای وینفرد شفر را هم نقض می‌کند؛ شفر در نشست خبری بعد از بازی به نوعی تایید کرده بود که رحمتی در امور فنی تیم دخالت کرده اما چند ساعت بعد در گفتگویی اظهار داشت:"در جلسه قبل بازی گفته بودم در این مسابقه منشا نباید پنالتی بزند به این دلیل که دروازه بان پرسپولیس پنالتی زدن او ‌را می شناخت. من از مهدی رحمتی خواستم تا به نقطه پنالتی برود و به منشا یادآوری کند که او نباید پنالتی بزند و او هم همین کار را کرد."

صحبت‌های گادوین منشا که خواستار پاسخ به ادعای علی خطیر بود یکی از معماهای استقلال لیگ هجدهم را برملا کرد و اکنون طرفداران استقلال نقطه مبهمی درباره پنالتی که با دستور رحمتی بلای جان این تیم شد را در ذهن ندارند.