کرونا در ایران | وضعیت ناپایدار شهرهای قرمز در آستانه نوروز

18/12/1400 12:06:00 ق.ظ

کرونا در ایران | وضعیت ناپایدار شهرهای قرمز در آستانه نوروز فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفته است که از جمعیت ۱۴ میلیونی این استان، بیش از ۳ میلیون نفر هنوز دز نخست واکسن را دریافت نکرده‌اند. ⬇️ بیشتر بخوانید:

شماری از شهرستان‌های گیلان که از وضعیت قرمز خارج شده بودند بار دیگر و در آستانه نوروز قرمز شده‌اند. کارشناسان بهداشتی استان گیلان می‌گویند نرخ بستری کاهش یافته است اما هجوم مسافران نوروزی نگرانی نسبت به افزایش مجدد آمار را برانگیخته است.

مقامات بهداشتی کشور بدون اعمال محدودیت به آنچه آن را مدیریت «هوشمند» نامیده‌اند تکیه کرده‌اند و تلاش دارند مردم را به واکسیناسیون تشویق کنند.

با این حال نرخ تزریق دز سوم واکسن که برای پیشگیری از امیکرون مسری ضروری است در سطح پایینی باقی مانده است. در همین حال، سازمان غذا و دارو ایران، مجوز مصرف اضطراری یک واکسن داخلی دیگر را به عنوان دز یادآور صادر کرد.

واکسن نورا، تولید دانشگاه بقیه‌الله، وابسته به سپاه پاسداران مجوز مصرف اضطراری گرفت. داده‌های فاز سوم مطالعات بالینی این واکسن منتشر نشده است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>