هشدار اوکراین نسبت به احتمال انتشار مواد رادیواکتیو از نیروگاه تصرف‌شده چرنوبیل

18/12/1400 09:55:00 ب.ظ

هشدار اوکراین نسبت به احتمال انتشار مواد رادیواکتیو از نیروگاه تصرف‌شده چرنوبیل شرکت «انرگوتوم» اوکراین در بیانیه‌ای گفته است که درگیری‌ها، تعمیر فوری خطوط برق فشار قوی به نیروگاه را غیرممکن کرده است.

شرکت دولتی هسته‌ای اوکراین نسبت به احتمال انتشار مواد رادیواکتیو از نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل هشدار داده و گفته است قادر نیست سوخت هسته‌ای مصرف‌شده را پس از قطع برق خنک کند. در این بیانیه آمده است که گرم شدن سوخت‌ مصرف‌شده می‌تواند منجر به انتشار مواد رادیواکتیو در فضا...

در این بیانیه آمده است که گرم شدن سوخت‌ مصرف‌شده می‌تواند منجر به انتشار مواد رادیواکتیو در فضا شود. همچنین سیستم‌های تهویه نیروگاه نیز نمی‌توانند بدون برق کار کنند و این امر کارکنان را در معرض مقادیر خطرناکی از اشعه‌های رادیواکتیو قرار می‌دهد.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در واکنش به این خبر در توییتی گفت که بار حرارتی ذخیره سوخت مصرف‌شده و حجم آب خنک‌کننده نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل برای کاهش مؤثر گرما بدون نیاز به برق کافی است. اما شرکت «انرگوتوم» می‌گوید حدود ۲۰ هزار مجموعه سوخت مصرف شده در چرنوبیل وجود دارد که به دلیل قطع برق نمی‌توان آنها را خنک نگه داشت و به این ترتیب، انتشار مواد رادیواکتیو اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

روسیه به کشورهای کمک‌کننده به اوکراین هشدار دادروسیه به کشورهای کمک‌کننده به اوکراین هشدار داد دولت روسیه می‌گوید از طریق سفارتخانه‌های خود به کشورهایی که با ارسال سلاح و داوطلب به اوکراین کمک نظامی می‌کنند، پیام‌هایی ارسال کرده و نسبت به عواقب اینگونه اقدامات هشدار داده است.

حمله روسیه به اوکراین؛ تخلیه غیرنظامیان از دالان‌های انسانی از سرگرفته می‌شودوضع مجازات‌های سنگین اقتصادی علیه روسیه همچنان از سوی شرکت‌ها و برند‌های معتبر تجاری ادامه دارد و به نظر می‌رسد که تحریم نفتی این کشور توسط ایالات متحده و بریتانیا، تقابل غرب با مسکو را وارد مرحله تازه‌ای کرده است. ارتباط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با سیستم‌های کنترل مواد هسته‌ای در چرنوبیل قطع شد آخرین اخبار و گزارش‌‌ها از حمله روسیه به اوکراین را از یورونیوز فارسی دنبال کنید: آخه اي آقاي زلنسكي گفتن که رئيس يه دولتي ميبايستي حداقل یه حيثيتي ادب ومعرفتي، مرامي شرفي و آبرويي دارا باشد تا بتونه كشورش را در سلامت کامل نگه داره ونه آتيشش بزنه مثل آتشي كه به جان و روح و روان خودت زده بودي فيديو 👇

تعداد مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا در جهان از ۶ میلیون نفر گذشتآخرین آمارها نشان می‌دهد تعداد افرادی که در سراسر جهان در پی ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند به بیش از ۶ میلیون نفر افزایش رسیده است. ویروس کرونا ۶ میلیون نفر از عزیزان ما گرفت. بیش از دو سال اقتصاد جهانی را نیمه تعطیل کرد. بیش از ۱۰ هزار میلیارد دلار به اقتصاد دولت‌ها و بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد دلار به اقتصاد جهانی ملت‌ها ضرر وارد نمود. باید از خوابی که سازمان‌های اطلاعاتی ما را در آن فرو برده‌اند بیدار شویم.

هشدار قرمز هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج در خلیج فارسسازمان هواشناسی با صدور هشدار قرمز نسبت به وزش باد شدید و گاهی بسیار شدید در خلیج فارس و افزایش ارتفاع موج هشدار داد. فاصله بگیرید ای بابا مایومو آب برد🤣🤣🤣

شرط استفاده از اقامتگاه‌ها برای سفرهای نوروزی از زبان سخنگوی ستاد ملی کروناسخنگوی ستاد ملی کرونا سه شرط برای استفاده از اقامتگاه‌ها برای سفرهای نوروزی را در توییتی شرح داد.

انتقاد زلسنکی از عدم پشتیبانی هوایی غرب از اوکراینانتقاد زلسنکی از عدم پشتیبانی هوایی غرب از اوکراین ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین طی سخنانی اعلام کرد که قدرت‌های غربی به دلیل عدم ایجاد پرواز ممنوع در آسمان این کشور، مسئول کشته شدن شهروندان اوکراین هستند.