54 سناتور از بایدن خواستند تا از دولت اردوغان بخواهد سرکوب مخالفان را متوقف کند

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

54 سناتور از بایدن خواستند تا از دولت اردوغان بخواهد سرکوب مخالفان را متوقف کند العربية

54 عضو از مجلس سنای آمریکا با امضای نامه‌ای و ارسال آن به جو بایدن، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه را به حاشیه راندن مخالفان، سرکوب رسانه‌های منتقد ، زندانی کردن روزنامه نگاران و پاکسازی قضات مستقل این کشور متهم کردند.در این نامه آمده است: «ما از شما می‌خواهیم كه به اردوغان رئیس جمهوری ترکیه و دولت هشدار دهید تا فوراً به سرکوب مخالفان در داخل و خارج پایان داده، زندانیان سیاسی و عقیدتی را آزاد و روند توتالیتری کردن نظام را تغییر دهند».

نامه این 54 عضو مجلس سنای آمریکا در حالی منتشر می‎شود که ترکیه عضوی برجسته ناتو اخیراً تلاش کرده تا روابط خود را با دولت ایالات متحده آمریکا به ریاست جو بایدن، بهبود بخشد. روابط آمریکا و ترکیه و ایالات مکتحده آمریکات پس از تحریم‌های واشنگتن در سال گذشته به دلیل خرید آنکارا سیستم دفاع هوایی S400 از روسیه تیره شده است.گفتنی است که از زمان کودتای نافرجام سال 2016 در ترکیه دولت اردوغان نزدیک به 300 هزار نفر را بازداشت و زندانی کرده و بیش از 150 هزار کارمند مدنی را از کار اخراج کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

حاجی فریب کار خجالت هم نمی کشی لوده گفتم که قانون اسلام تان همه اش دروغ است. جمع کو دیگه زودتر ده سیل قنی که دیگران از جنجال شما خلاص شوید.

غلط کرده اند+ شما

گه بایدن متحد آخوندها و اردوغان و پوتین است بقیه اش شیره مالی و تأتر است!!

بایدن خودش تقلبی و حاصل کودتای انتخاباتی است و چگونه می تواند اردوغان را نصیحت کند؟!🤔 رستاخیز_ملی_با_پهلوی

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها