5 سال کشتار، آوارگی، فساد و گرسنگی در سایه کودتای حوثی در یمن

31/06/1398 02:12 ق.ظ

5 سال کشتار، آوارگی، فساد و گرسنگی در سایه کودتای حوثی در یمن العربية

شبه نظامیان حوثی از 5 سال گذشته تاکنون و در سایه کودتای خود دست به جنایت‌هایی علیه ملت یمن و منابع حوثی‌ها از همان لحظات آغازین کودتای‌شان علیه ملت یمن وارد جنگ شدند و در چنین روزی اولین گلوله‌های خود را به سوی قلب صنعا پایتخت یمن شلیک کردند.

در سایه ادامه کودتای حوثی یمن دیگر خوشبخت نیست و چهره شهرها را غم و اندوه را فرا گرفته و خیابان‌های صنعا بهترین دلیل بر این است.

حوثی‌ها شعارها، نوشته‌ها و پلاکارهایشان را بر دیوارها و خیابان‌های شهرهای یمن آویزان کرده و در روی زمین فقر، گرسنگی و خشونت را گسترش داده‌اند.دستاوردهای شبه‌نظامیان حوثی از زمان آغاز کودتایشان که به عنوان بزرگترین جنگ در تاریخ معاصر یمن شناخته شده است تاکنون بزرگترین بحران انسانی را در جهان رقم زده است.

عنوان جنگ یمن نیز دچار « تناقض» شده است و در حالی که ملت یمن در گرسنگی و وبا به سر می‌برد روز به روز بر ثروت‌های رهبران حوثی و فرماندهانشان انباشته شده و کالاها و مواد غذایی در قبضه بازار سیاه شبه‌نظامیان حوثی قرار گرفته که از آن میلیاردها درآمد به دست می‌آورند. headtopics.com

مردم یمن را سالها در فقر فلاکت نگه داشته اید تا فشار چاههای نفت افول نکند.اما یمن دیگر حیاط خلوت شما نیست.مردم یمن استقلال خود را از شیوخ مرتجع فریاد میزنند.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

سعودي عربستان و امارات مسوول بدبختیا منطقه است A look at, 40 Years of Religious Dictatorship in Iran: The ‘Death of Life’ Report. IranRegimeChange FreeIran

قضاوت داوران زن ایرانی در مسابقات فوتبال زیر ۱۶ سال آسیاتهران- ایرنا- سه داور زن ایرانی دیدار ۲ دو تیم استرالیا و بنگلادش را در مرحله نهایی مسابقات قهرمانی زیر ۱۶ سال زنان آسیا قضاوت می‌کنند.

کولاک علیرضا کریمی در نورسلطان با شکست روسیه/ مصاف با کاکس آمریکایی در فینالدر وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد علیرضا کریمی در دیدار نیمه نهایی مقابل جبراییلوف از روسیه با نتیجه قاطع ۱۰ بر صفر به برتری رسید و مقتدرانه راهی فینال شد

سعد حریری در پاریس: فرانسه همچنان پیگیر کاهش تنش‌ها در خلیج فارس استآقای حریری اعلام کرد برای بهبود وضعیت مالی لبنان، به‌زودی با مقامات عربستان سعودی وارد گفتگو خواهد شد. به گفتۀ او موضوع کمکهای مالی عربستان به لبنان در شورایی دوجانبه به بحث گذاشته خواهد شد و تا کنون حدود ۱۹ توافقنامه در این زمینه آماده شده است.

مخالفان سیسی در مصر در پی فراخوان آنلاین شبانه تظاهرات کردندمحمد علی، پیمانکار ساختمان و بازیگری که بدل به فعال سیاسی شده و در اسپانیا زندگی می کند در مجموعه‌ای از ویدیوهای که روی شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است، عبدالفتاح سیسی و ارتش را به فساد متهم کرده بود و از مردم خواسته بود علیه او دست به اعتراض بزنند. دمشون گرم

فوران آتشفشان ساکوراجیما در ژاپن؛ پخش وسیع خاکستر در شهر کاگوشیمافوران آتشفشان ساکوراجیما در ژاپن؛ پخش وسیع خاکستر در شهر کاگوشیما این ویدئو را ببینید🔽

توزیع لوازم التحریر در بین دانش آموزان در غازی عنتب ترکیه

این کشور زده‌اند به طوری که طی این سال‌ها تعداد قربانیان دو چندان شده و یکی از بدترین بحران‌های انسانی جهان رقم خورده است.

حوثی‌ها از همان لحظات آغازین کودتای‌شان علیه ملت یمن وارد جنگ شدند و در چنین روزی اولین گلوله‌های خود را به سوی قلب صنعا پایتخت یمن شلیک کردند. در سایه ادامه کودتای حوثی یمن دیگر خوشبخت نیست و چهره شهرها را غم و اندوه را فرا گرفته و خیابان‌های صنعا بهترین دلیل بر این است.

حوثی‌ها شعارها، نوشته‌ها و پلاکارهایشان را بر دیوارها و خیابان‌های شهرهای یمن آویزان کرده و در روی زمین فقر، گرسنگی و خشونت را گسترش داده‌اند.دستاوردهای شبه‌نظامیان حوثی از زمان آغاز کودتایشان که به عنوان بزرگترین جنگ در تاریخ معاصر یمن شناخته شده است تاکنون بزرگترین بحران انسانی را در جهان رقم زده است.

عنوان جنگ یمن نیز دچار « تناقض» شده است و در حالی که ملت یمن در گرسنگی و وبا به سر می‌برد روز به روز بر ثروت‌های رهبران حوثی و فرماندهانشان انباشته شده و کالاها و مواد غذایی در قبضه بازار سیاه شبه‌نظامیان حوثی قرار گرفته که از آن میلیاردها درآمد به دست می‌آورند.

علاوه بر چپاول این اموال درآمدهای عمومی یمن 3 سال است که به جیب‌های رهبران حوثی رفته و حتی کمک‌های بشردوستانه را بنا به گزارش‌های برنامه جهانی غذا غارت می‌کنند.

این فساد ملت یمن را روز به روز در گردابی از بحران‌های سرگردان کننده فرو می برد از جمله آن کمبود آب، سوخت، برق و همه این معضلات یکی پس از دیگری همچنان بدون چاره‌جویی مانده است.

شبه‌نظامیان حوثی همچنان سرگرم الگوبرداری از رژیم ایران هستند و در این راستا قبضه خود را بر موسسه‌ها و وزارتخانه‌های یمنی مستحکم‌تر کرده‌اند.کودکان یمنی از آغاز کودتای حوثی همچنان نه تنها از آموزش محروم مانده بلکه و بنا به گزارش‌های مکرر سازمان‌های حقوقی هزاران تن از آنها از سوی شبه‌نظامیان حوثی به سربازی گرفته شده و به جبهه‌های جنگ اعزام شده‌اند و این در حالی است که خانواده‌های این کودکان از هیچ‌گونه حقی برای اعتراض برخوردار نیستند.

در مقابل اگر خانواده‌های یمنی از اعزام کودکان‌شان به جبهه‌های جنگ حوثی ممانعت کنند چاره‌ای جز تلاش برای فرار، آوارگی و عبور از میادین مینی که شبه‌نظامیان حوثی در همه جا کارگذاشته‌اند ندارند.

این خانواده‌ها در صورتی که موفق شوند خود را به اردوگاه‌های آوارگان یمنی برسانند در این حالت در اردوگاه‌ها بنا به داده‌های سازمان ملل متحد به نزدیک به 5 میلیون یمنی خواهند پیوست که از دوزخ حوثیان فرار کرده‌اند.

با این حال چشم آوارگان یمنی در اردوگاهها همچنان به کودکانی دوخته شده است که با خطر ابتلا به وبا مواجه هستند.

با این وجود در صورت رهایی از مرگ آینده این کودکان اما به یافتن وعده غذای بعدی بستگی دارد در حالی که کسانی که آنها را به این اوضاع دچار ساخته‌اند شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر می‌دهند مرگ را تنها نصیب مردم یمن کرده‌اند.