العربية

العربية

122 نماینده مجلس آمریکا خواهان محکومیت تروریسم دولتی ایران شدند

122 نماینده مجلس آمریکا خواهان محکومیت تروریسم دولتی ایران شدند #العربية

12/02/2021 09:42:00 ب.ظ

122 نماینده مجلس آمریکا خواهان محکومیت تروریسم دولتی ایران شدند العربية

122 نماینده مجلس نمایندگان ایالات‌متحده آمریکا با امضای طرحی از جو بایدن رئیس‌جمهوری این کشور

این طرح که تام مکلینتوک آن را منتشر کرد، خواستار همکاری با اروپا برای مقابله با اقدامات شرورانه ایران شد. مقصود از اقدامات شرورانه در این طرح هسته تروریستی ایران در اروپا به رهبری اسدالله اسدی دیپلمات ایران در اتریش که به 20 سال زندان محکوم شد، است.نمایندگان مجلس آمریکا خواستار جلوگیری از سوء استفاده ایران از مصونیت سیاسی دیپلمات‌هایش برای انجام عملیات تروریستی شدند.

شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است عفو بین‌الملل: «جنایات علیه بشریت» بر مراسم تحلیف رئيسی «سایه‌ای سهمگین» انداخته؛ افزایش انتقادها از سفر نماینده اتحادیه اروپا به تهران فرمانده ارتش بریتانیا: ایران خطای بزرگی مرتکب شده و باید به آن پاسخ بدهیم

در این طرح همچنین پیشنهاد شد که دولت جدید آمریکا با سابقه [طولانی] ایران در زمینه نقض حقوق بشر و سرکوب خونین اعتراضات نوامبر 2019 و همچنین اقدام سپاه پاسداران شلیک دو موشک به هواپیمای مسافربری اوکراینی و سرنگونی آن، برخورد کند.در همین راستا کاخ سفید روز پنج‌شنبه 11 فوریه 2021 تأکید کرد که به ایران اجازه نخواهد داد به تسلیحات اتمی دست یابد و این کشور باید به همه تعهدات مندرج در توافق هسته‌ای برجام متعهد باشد.

جو بایدن رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز یکشنبه 7 فوریه 2021 اعلام کرد تا زمانی که ایران به تعهدات هسته‌ای‌اش پای‌بند نباشد، به تحریم‌ها علیه این کشور پایان نخواهد داد.او گفت که واشینگتن تحریم‌ها را برنمی‌دارد تا ایران را به آمدن پای میز مذاکره مجبور کند. او تأکید کرد که آمریکا خواستار پایان یافتن نقض توافق هسته‌ای از سوی ایران، پیش از بازگشت به مذاکرات است. headtopics.com

بایدن گفت که ایران باید قبل از آغاز گفتگوها غنی‌سازی اورانیوم را متوقف کند. او در گفت‌وگویی که روز یکشنبه از شبکه سی‌بی‌اس پخش شد، در پاسخ به سؤالی دربارهٔ احتمال برداشته شدن تحریم‌ها برای قانع کردن تهران به بازگشت با مذاکرات گفت: «هرگز».او در واکنش به سؤال مجری دربارهٔ اینکه «آیا ایرانی‌ها باید در ابتدا غنی‌سازی را متوقف کنند» با تکان دادن سر گفت بلی.

در سال 2015 و پس از مذاکرات طولانی میان ایران و کشورهای 5+1 دو طرف در هتل کوبورگ پایتخت اتریش به توافقی دست یافتند که روند دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای را به تعویق می‌انداخت و در مقابل برخی تحریم‌ها وضع شده علیه تهران هم معلق شد. ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز • سیامک شجریان | DW | 05.08.2021

سیامک شجریان مهمان پادکست این هفته 'آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز' است. از او قطعه 'طبیب دل' با آهنگسازی محمدجواد ضرابیان را انتخاب کرده‌ایم. سیامک شجریان برادر استاد محمدرضا شجریان است.

خبر رو کامل می نوشتید ، که از یک جمهوری سکولار و غیر اتمی و برنامه ده ماده ای خانم مریم رجوی حمایت کردند ، هر چی باشه نمایندگان پارلمان فرق اپوزسیون واقعی و فیک را تشخیص می‌دهند . حقوق_بشر