10 کمیشنر سابق کمیسیون انتخابات افغانستان به زندان منتقل شدند

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 60 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دادگاه ابتدایی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری افغانستان سه‌شنبه 3 سپتامبر 2019،

حکم پنج سال زندان برای 10 تن از کمیشنران پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی این کشور، آنان به زندان منتقل شدند.

به گزارش منابع خبری افغانستان، این دادگاه گلاجان عبدالبدیع صیاد، رییس پیشین کمیسیون مستقل انتتخابات، وسیمه بادغیسی، معاذالله دولتی، رفیع‌الله بیدار، عبدالقادر قریشی، حفیظ‌الله هاشمی و ملیحه حسن کمیشنران پیشین این کمیسیون، عبدالعزیز آریایی، رییس پیشین کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی، حمیرا حقمل و عبدالبصیر فایز کمیشنران پیشین کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی را در رابطه به اتهام «تغییر فورم‌های ثبت نتایج ولایت کنر» هرکدام به پنج سال حبس تنفیذی محکوم کرد.

اما احمدشاه زمان‌زی، رییس پیشین دارالانشا و سید ابراهیم سادات، رییس پیشین تکنالوژی معلوماتی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان از سوی دادگاه در ارتباط به این پرونده بی‌گناه شناخته شدند. از سویی هم تمامی 10 کمیشنر که به حبس تنفیذی محکوم شدند، ادعاهای مطرح شده علیه‌شان را نپذیرفته و در جلسه‌ی دادگاه از خود دفاع کردند. به گفته آنان، تمامی اجراآت‌شان در رابطه به قضیه ولایت کنر، قانونی بوده و براساس طرزالعمل‌های انتخاباتی صورت گرفته است.

این کمیشنران پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی افغانستان پس از کم‌کاری و فساد در انتخابات از طرف رییس‌جمهوری این کشور برکنار و از سوی دادستانی کل، ممنوع‌الخروج شده بودند، اکنون این 10 تن از سوی دادگاه ابتدایی کابل به 5 سال حبس محکوم شده و به زندان منتقل گردیدند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اهدای پیراهن شماره 10 تیم ملی به وزیر ورزش + تصاویر- اخبار ورزشی - اخبار تسنیم - Tasnim‌«اهدای پیراهن شماره ۱۰ تیم ملی به وزیر ورزش» *کادر فنی تیم ملی و تاج رئیس فدراسیون فوتبال امروز به دیدار سلطانی‌فر وزیر ورزش رفتند *در این دیدار، وزیر ورزش هدایایی را به کادر فنی تیم ملی اهدا کرد؛ کادر فنی نیز شماره ۱۰ تیم ملی را وزیر ورزش اهدا کرد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

آغاز رزمایش دریایی آمریکا با ۱۰ کشور جنوب شرق آسیانیروی دریایی میانمار نیز به برغم تحریم هایی که واشنگتن به دلیل «پاکسازی نژادی» مسلمانان روهینگیا بر ضد این کشور اعمال کرده در این تمرین های مشترک نظامی مشارکت دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

عقد موقت دختر 10 ساله با پسر 22 ساله کهگیلویه و بویراحمدی باطل شد- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnim‌«عقد_موقت دختر ۱۰ ساله با پسر ۲۲ ساله کهگیلویه و بویراحمدی باطل شد» رئیس دادگستری شهرستان بهمئی: هرپدری که در سن کوچک دختر خود را مجبور به ازدواج کند مجرم است و این جرم برای عاقد و داماد هم منصوب می‌شود
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

بازگشت دلار به مدار صعود؛ طلا به اوج ۱۰ روز گذشته رسیدتنها یک روز پس از نزول دسته جمعی قیمت‌ها در بازار ارز و طلای تهران و با آغاز معاملات روز سه‌شنبه، روند صعودی نرخ‌ها بار دیگر بر این بازار حاکم شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

داستان پسری که در ۱۰ ماهگی خواند و در ۶ سالگی به دانشگاه آکسفورد رفتداستان پسری که در ۱۰ ماهگی خواند و در ۶ سالگی به آکسفورد رفت جاشوا بکفورد کم‌سن‌ترین فردی است که در آکسفورد پذیرش شده این نوجوان نابغه زمانی‌ که ۱۰ ماه داشت، قادر به خواندن و نوشتن بود بکفورد در ۳ سالگی توانست ژاپنی صحبت کند او سابقه ابتلا به اوتیسم دارد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مهلت ۱۰ روزه دادگاه به متهمان پرونده شکایت شجریان از صدا و سیماتهران- ایرنا- شعبه ۶۸ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به متهمان پرونده شکایت محمدرضا شجریان از صدا و سیما، ۱۰ روز مهلت داد تا مدارک و مستندات خود را ارائه کنند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »