گوترش: برای کمک به مردم افغانستان به 4.4 میلیارد دلار نیاز داریم

11/01/1401 07:24:00 ب.ظ

دبیرکل سازمان‌ملل به دنبال جمع‌آوری کمک‌های بشردوستانه 4.4 میلیارد دلاری به افغانستان است. - خبرگزاری آناتولی

دبیرکل سازمان‌ملل به دنبال جمع‌آوری کمک‌های بشردوستانه 4.4 میلیارد دلاری به افغانستان است. - خبرگزاری آناتولی 31.03.2022 سازمان ملل متحد/خبرگزاری آناتولی سازمان ملل متحد، بریتانیا، آلمان و قطر کنفرانس کمک‌های بشردوستانه برای افغانستان برگزار کردند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در سخنرانی خود در این کنفرانس در مورد وضعیت بغرنج در افغانستان هشدار داده و گفت: وضعیت بشردوستانه در افغانستان نگران کننده است، 95 درصد مردم غذای کافی ندارند و 9 میلیون نفر در خطر قحطی قرار دارند. برای کمک به مردم افغانستان به 4.4 میلیارد دلار نیاز داریم.

گوترش با اشاره به اینکه یک میلیون کودک در افغانستان دچار سوءتغذیه شدید هستند اظهار داشت: اگر اقدام فوری صورت نگیرد، این کشور با خطر گرسنگی و قحطی مواجه خواهد شد. وی افزود: مردم در افغانستان فرزند و اعضای بدن خود را برای تغذیه کودکان خود می‌فروشند. اقتصاد افغانستان در واقع سقوط کرده است، کشور پول نقد بسیار کمی دارد. بیش از 80 درصد مردم بدهکار هستند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

تلاش سازمان ملل برای جمع‌آوری کمک‌ به افغانستان؛ «در کنار این کشور ورشکسته بیاستید»سازمان ملل متحد که این روزها به دنبال جمع‌آوری کمک‌های بشردوستانه ۴.۴ میلیارد دلاری به افغانستان است از جهانیان خواست تا در کنار این کشور «ورشکسته» بایستند.

اردوغان: حجم تجارت با ازبکستان را به 5 میلیارد دلار خواهیم رساندرئیس جمهور ترکیه گفت حجم تجارت با ازبکستان را ظرف یک سال به 5 میلیارد دلار خواهند رساند. - خبرگزاری آناتولی اوزبکستان در مسیر عالی روان است و همکاری های ترکیه در چنین مرحله بسیار مفید است.الله به هر دو کشور معفقیت ها زیاد نصیب کند.

آژانس انرژی‌: به ۵.۷ تریلیون دلار سرمایه‌گذاری برای تولید انرژی‌های پاکیزه نیاز استدانشمندان و کارشناسان اقلیم‌شناسی معتقدند که برای جلوگیری از فاجعه زیست محیطی میزان انتشار گازهای آلاینده طی یک دهه آینده در مقایسه با سال ۱۹۹۰ باید حدود ۴۵ درصد کاهش یابد. نیمی از گاز های گلخانه‌ای زمین را چین تولید میکند، نکنه اونجا هم ایرانخودرو و سایپا داره؟

تلاش آمریکا و سازمان ملل برای آتش‌بس کامل در یمن به دنبال آتش‌بس‌های یکجانبهنمایندگان سازمان ملل متحد و ایالات متحده از آتش‌بس یکجانبه طرف‌های مخاصمه در جنگ یمن استقبال کردند و بر ضرورت یک آتش‌بس جامع‌تر برای کاهش بحران انسانی وخیم در یمن تاکید داشتند. پای منفعتشونه

تلاش آمریکا و سازمان ملل برای آتش‌بس کامل در یمن به دنبال آتش‌بس‌های یکجانبهنمایندگان سازمان ملل متحد و ایالات متحده از آتش‌بس یکجانبه طرف‌های مخاصمه در جنگ یمن استقبال کردند و بر ضرورت یک آتش‌بس جامع‌تر برای کاهش بحران انسانی وخیم در یمن تاکید داشتند. پای منفعتشونه

روسیه درباره دادن جنگنده و پدافند هوایی به اوکراین به «ناتو» هشدار دادتهاجم نظامی روسیه به اوکراین در حالی وارد سی و چهارمین روز خود می‌شود که ارتش روسیه به حمله به مراکز و تجمعات نظامی اوکراین ادامه داده و دور تازه‌ای از خاک بر سر ناتو که تا الان کاری نکرد ...وگرنه پوتین تا این حد یاوه گویی نکن...