' بازرس وزارت خارجه آمریکا در پرونده سحرنوروززاده، خواستار برخورد انضباطی با برایان هوک می‌شود'

' بازرس وزارت خارجه آمریکا در پرونده سحرنوروززاده، خواستار برخورد انضباطی با برایان هوک می‌شود'

14/09/2019 05:51:00 ب.ظ

' بازرس وزارت خارجه آمریکا در پرونده سحرنوروززاده، خواستار برخورد انضباطی با برایان هوک می‌شود'

بازرس وزارت خارجه آمریکا در گزارشی که در هفته های آینده منتشر می‌شود، تصمیم دارد خواستار برخورد انضباطی با برایان هوک، هماهنگ کننده سیاست آمریکا در برابر ایران شود. این گزارش نتیجه تحقیقات چندین ماهه درباره اتهام انتقام گیری سیاسی آقای هوک و چند مدیر دیگر دولت ترامپ از چند کارمند و دیپلمات وزارت خارجه آمریکاست.

پنجره همرسانی را ببندیدبازرس وزارت خارجه آمریکا در گزارشی که در هفته های آینده منتشر می‌شود، تصمیم دارد خواستار برخورد انضباطی با برایان هوک، هماهنگ کننده سیاست آمریکا در برابر ایران شود.این گزارش نتیجه تحقیقات چندین ماهه درباره اتهام انتقام گیری سیاسی آقای هوک و چند مدیر دیگر دولت دونالد ترامپ از چند کارمند و دیپلمات وزارت خارجه آمریکاست.

انتقاد ورزشکار کره‌ای از طلای فروغی: «چگونه یک تروریست می‌تواند مقام اول را کسب کند؟» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس: ایران همکاری با تروریست‌ها در سوریه، یمن و لبنان را متوقف کند یک نماینده مجلس: اشاره خامنه‌ای باعث شد طرح صیانت از فضای مجازی جدی شود

این مدیران متهم شده‌اند که به خاطر تصور تعلق خاطر کارمندان به سیاست های دولت باراک اوباما و نژاد/تبار دیپلماتها، آنها را مورد تبعیض قرار دادند و پیگیر انتقال یا اخراج آنها بوده‌اند.یک منبع مطلع که خواست نامش فاش نشود و با نتیجه‌گیری‌های این گزارش آشناست، در گفتگوی اختصاصی با بی بی سی فارسی گفت در یافته های بازرس آمده که انتقال یکی از کارمندان ارشد، سحر نوروززاده، نقض صریح آیین نامه های وزارت خارجه آمریکا از سوی برایان هوک محسوب می‌شود و سبب این تصمیم او تصوری است که از دیدگاه های سیاسی خانم نوروززاده و تبار ایرانی اش داشته.

در یکی از ایمیل های رد و بدل شده میان جولی هالر، مقام ارشد دولت ترامپ در وزارت خارجه آمریکا و برایان هوک، خانم هالر به غلط، نوشته بود خانم نوروززاده متولد ایران است. او همچنین گفته بود شنیده است که سحر نوروززاده در پی پیروزی ترامپ گریسته است. آقای هوک در نهایت خانم نوروززاده را زودتر از موعد از اداره‌ای که در آن کار می کرد منتقل کرد. او در ایمیلی دیگر لیستی از کارمندان وزارت خارجه را با عناوینی چون دردسرساز و خائن به تیم (ترامپ) در برابر اسمشان، تهیه کرده بود. headtopics.com

این دومین بخش از گزارش بازرس وزارت خارجه در مورد تبعیض علیه بعضی کارمندان این وزارت‌خانه از سوی مدیران منصوب آقای ترامپ است.بازرس وزارت خارجه در بخش اول گزارش خود که یک ماه پیش منتشر شد از آزار و اذیت کارمندان و دیپلماتهایی که نسبت به وفاداریشان به سیاست‌های دولت ترامپ شک وجود داشته خبر داد.

پیش از این، رئیس کمیته سیاست خارجی مجلس نمایندگان آمریکا هم پس از انتشار ایمیلهای آقای هوک و خانم هالر درباره سحر نوروززاده، در نامه به مایک پومپئو، وزیر خارجه، نسبت به برخوردهای سیاسی با کارمندان به خاطر تبار یا اعتقادات سیاسی آنها شدیدا ابراز نگرانی کرد و خبر از تحقیق و تفحص مستقل مجلس نمایندگان داده بود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در زمان انتشار ایمیل ها این اتهام‌ها را رد کرد و جا به جایی کارمندان را روند عادی انتقال‌های درون سازمانی خواند. اما بخش اول گزارش بازرس و بخش دوم آن که منبع مطلع بخش هایی از آن را با بی‌بی‌سی فارسی در میان گذاشت تاکید دارد این انتقال ها سیاسی بوده است.

سخنگوی این وزارتخانه به پرسش‌های بی‌بی‌سی فارسی در مورد یافته های بخش دوم گزارش پاسخ نداد. سحر نوروززاده هم در واکنش گفت پس از انتشار رسمی گزارش با رسانه‌ها گفتگو خواهد کرد. ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

وزارت خارجه آمریکا: محموله آدریان دریا در سوریه تخلیه شده استسخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته است که نفتکش آدریان دریا-۱ حامل نفت خام ایران محموله خود را در سوریه تخلیه کرده است. وی همچنین موضع ایالات متحده در مورد ملاقات رئیسان جمهوری ایران و آمریکا را شرح داده و دولت ایران را به خاطر خودسوزی و درگذشت 'دختر آبی' محکوم دانسته است.

آمریکا: دلایل کافی در دست داریم که محموله نفتکش ایرانی آدریان دریا1 در سوریه تخلیه شدوزارت خارجه آمریکا در بیانیه گفته است، واشينگتن دلایل کافی در دست دارد که ثابت می‌کند نفتکش ایرانی شده که شده هر گوهی میخوان بخورن، بخورن کسی مانع نیست

سفارت آمریکا در آنکارا حمله تروریستی در دیاربکر را محکوم کردسفارت آمریکا در آنکارا حمله تروریستی علیه غیرنظامیان در استان دیاربکر ترکیه را محکوم کرده و خواستار پایان این حملات شد. - خبرگزاری آناتولی

وزیر خارجه روسیه: جنگ در سوریه پایان یافتسرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه جمعه 13 سپتامبر 2019 گفت، به استثای برخی مناطق پرتنش، جنگ در سوریه یازده سال سنی کشی پایان یافت روی خون میلیون ها انسان نمیشه حکومت کرد بدون شک در همین روزها جوری کله پا میشی بشار که خودت هم خبردار نشی درست مثله هیتلر نازی

جسد فردی مفقود در آمریکا بعد از 22 سال با کمک گوگل‌ارت پیدا شدجسد فردی مفقود در ایالت فلوریدای آمریکا بعد از 22 سال با کمک 'گوگل ارت' از داخل خودرویش که داخل دریاچه سقوط کرده بود، پیدا شد. - خبرگزاری آناتولی

ابراز تاسف سازمان ملل از تصمیم دیوان عالی آمریکا در ایجاد محدودیت‌های پناهندگیآژانس پناهندگان سازمان ملل از رای دادگاه عالی آمریکا مبنی بر ایجاد محدودیت در درخواست‌های پناهندگی در مرز مکزیک ابراز تاسف کرده است. دیوان عالی آمریکا، طرح‌های دونالد ترامپ را برای اعمال محدودیت بسیار شدید در مورد افرادی که قصد پناهندگی دارند، پذیرفت.