'۵۹ درصد مردم ایران امیدی به بهبود وضعیت آینده ندارند' | DW | 15.08.2021

24/05/1400 11:32 ق.ظ

بر اساس آمار ارائه شده از سوی مرکز نظرسنجی 'ایسپا' ۵۹ درصد مردم ایران امید به بهبود وضعیت زندگی‌شان را از دست داده‌اند. گفته می‌شود 'مصیبت‌ها حداکثری' شده و 'حمایت‌ها حداقلی' و دولت‌های ناکارآمد به بحران‌ها دامن می‌زنند.

بر اساس آمار ارائه شده از سوی مرکز نظرسنجی 'ایسپا' ۵۹ درصد مردم ایران امید به بهبود وضعیت زندگی‌شان را از دست داده‌اند. گفته می‌شود 'مصیبت‌ها حداکثری' شده و 'حمایت‌ها حداقلی' و دولت‌های ناکارآمد به بحران‌ها دامن می‌زنند. بر اساس آمار ارائه شده از سوی مرکز نظرسنجی"ایسپا" ۵۹ درصد مردم ایران امید به بهبود وضعیت زندگی‌شان را از دست داده‌اند. گفته می‌شود"مصیبت‌ها حداکثری" شده و"حمایت‌ها حداقلی" و دولت‌های ناکارآمد به بحران‌ها دامن می‌زنند.

مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران"ایسپا" نتایج نظرسنجی جدیدی را منتشر کرده است. نتایجی که حکایت از وخامت اوضاع در ایران دارد. برخی سایت‌های داخلی ایران ضمن بازتاب نتایج این نظرسنجی اقدام به بررسی اوضاع اجتماعی و اقتصادی حاکم بر ایران نموده‌اند.

برخی روزنامه‌ها از بحران کرونا شروع کرده و نوشته‌اند که آمار دقیقی از شمار کسانی که طی یک سال و نیم گذشته، شغل خود را از دست داده‌اند، وجود ندارد.سایت عصر ایران از اظهارات عیسی منصوری (معاون اشتغال وزارت کار) نقل کرده است. منصوری گفته است در جریان کرونا تا مهرماه سال گذشته، حدود شش میلیون نفر «از نظر شغلی آسیب دیده‌اند و یک و نیم میلیون نفر نیز از کار بیکار شده‌اند.» headtopics.com

این در حالی است که بحران ناشی از همه‌گیری کرونا در ایران، در ده ماه گذشته ابعاد بس بزرگ‌تری یافته است. نویسنده گزارش"عصرایران" در ارتباط با وضعیت کنونی حاکم بر ایران چنین نوشته است:

ادامه مطلب:
dw_persian »

ورود چند صد افغان به ایران از مرز میلک/ بازگشت مهاجران با پنج پرواز به افغانستانسخنگوی گمرک ایران اظهار داشت: اما روز گذشته و امروز، برای برگشت بخشی از این مهاجران به افغانستان با هواپیمایی آریانا افغان با هماهنگی دولت مرکزی افغانستان، پنج پرواز اقدام خواهند کرد.

از سرنوشت آتش به اختیارهایی که دست به اقدامات هیجانی زده‌اند، چه می‌دانیم؟DehkordiMaryam بنظرم ما دیگه از این چیزها نمی‌ترسیم DehkordiMaryam تهش میمیریم دیگه ترس کجا بود

سازمان ملل: اوضاع در افغانستان از کنترل خارج شده استدبیر کل سازمان ملل هشدار داد که در افغانستان، اوضاع از کنترل خارج شده و خواهان توقف حملات طالبان و بازگشت این گروه به میز مذاکره شد. - خبرگزاری آناتولی عههه، اونا هم فهمیدن بلاخره؟! 😂

انتقاد شدید آمریکا از ارتش افغانستان به خاطر پیشروی طالبان | DW | 14.08.2021دولت آمریکا سران و نظامیان افغانستان را به عدم آمادگی رزمی کافی برای مقابله با پیشروی نیروهای طالبان متهم کرد. سخنگوی پنتاگون می‌گوید رهبران سیاسی و نظامی افغانستان اراده لازم برای مقاومت در برابر طالبان را ندارند. آنهاى كه اراده داشتند شما نگذاشتيد آنهاى كه همسو با طالبان بودند به قدرت رسانديد سبب همه خرابى ها شما هستيد لطفاً مردم ما را بيشتر ازين با يکديگر نه جنگانيد! مردم ما، در شرايط کنونی بيشتر از چيز ديگر، به اتحاد و صلح نياز دارند. لطفاً مردم ما را بعد ازين با يکديگر نه جنگانيد! مردم ما، در شرايط کنونی بيشتر از هر چيز ديگر، به اتحاد و صلح نياز دارند.

اشرف غنی: به نبرد خود برای دفاع از افغانستان ادامه می‌دهم | DW | 14.08.2021رئیس جمهور افغانستان گفت، برای حفظ ثبات سیاسی این کشور با جنگ‌سالاران و متحدان بین‌المللی بی‌درنگ گفت‌وگو می‌کند. پیام ویدیویی اشرف غنی در شرایطی منتشر می‌شود که نیروهای طالبان با تصرف چند شهر دیگر به کابل نزدیک شده‌اند. جنگ سالاران؟ بسیار بی منطق نوشتی، هیچ چنین چیز نگفته مگه متحد بین المللی هم داره هنوز ؟

سقوط شهرهای بزرگ افغانستان؛ قندهار و لشکرگاه پس از هرات به دست طالبان افتاد🎥سقوط شهرهای بزرگ افغانستان؛ قندهار و لشکرگاه پس از هرات به دست طالبان افتاد آخرین خبرها درباره وضعیت افغانستان را در وب‌سایت یورونیوز بخوانید: امریکا همینُ می‌خواست؟ برای چی اون ارتش کوفتی رو جمع کرد؟ خيانت كشورهاي غربي و سكوت سازمان دوول ( ملل 😂) و سو استفاده چين و روسيه و كمك هاي قطر و پاكستان براي ملت خوب افغانستان فاجعه آفريدند ولي ايمان دارم ملت غيور افغانستان پيروز است و بايدن شرمسار تاريخ خواهد بود پول و ماشین و اسلحه و توپ و تانکی که شهرهای افغانستان را یکی پس از دیگری تصرف میکنند همه مال آمریکا و صلیبچیهاست چرا اسمش را طالبان و القاعده گذاشته اید؟!!!....