'گم شدن یک میلیارد یورو ارز دولتی' تکذیب شد | DW | 23.07.2019

01/05/1398 02:17 ب.ظ

علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران خبر گم شدن یک میلیارد یورو ارز مختص واردات دارو و کالاهای اساسی را تکذیب کرد. پیش از این گزارشی منتشر شده بود مبنی بر این که رئیس دفتر روحانی از چهار وزیر در این مورد توضیح خواسته است.

علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران خبر گم شدن یک میلیارد یورو ارز مختص واردات دارو و کالاهای اساسی را تکذیب کرد. پیش از این گزارشی منتشر شده بود مبنی بر این که رئیس دفتر روحانی از چهار وزیر در این مورد توضیح خواسته است. به گزارش ایسنا، ربیعی به مردم اطمینان خاطر داد که"چنین چیزی نبوده و این پول تخصیص پیدا کرده است.

" پیش از این روزنامه شرق نوشته بود، محمود واعظی، رئيس‌دفتر رئیس‌جمهور ایران در نامه‌ای به چهار وزیر از آن‌ها خواست، در مورد"تعهدات ارزی ایفانشده دریافت‌کنندگان ارز واردات دارو و کالاهای اساسی" توضیح دهند.

روزنامه شرق در ۲۹ تیرماه نوشت، واعظی در نامه به وزرای"صنعت، معدن و تجارت"،"جهاد کشاورزی"،"بهداشت، درمان و آموزش پزشکی" و"تعاون، کار و امور اجتماعی" گفت، مبلغ ۹۷۹میلیون و دوهزار و ۵۶۹ یورو"تعهدات ارزی ایفانشده" وجود دارد که حدود ۸۴۸میلیون و ۹۰۹هزار یورو مربوط به کالاهای اساسی و ۱۳۰میلیون یورو مربوط به دارو می‌شود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید علی ربیعی این خبر را نادرست خوانده و توضیح داده: «اصل ماجرا این است که رئیس کل بانک مرکزی در ۱۲ خرداد ۹۸ نامه‌ای به رئیس‌جمهوری می‌نویسد و در این نامه می‌گوید که تخصیص و تأمین ارز مربوطه در سال‌های اخیر همواره با نرخ‌های ترجیحی صورت پذیرفته است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

ویدئو / تازه‌ترین تصاویر از نفتکش توقیف‌شده انگلیسجمعه (۲۸ تیر) یک نفتکش انگلیسی هنگام عبور از تنگه هرمز، به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد. دلیل این امر، رعایت نکردن قوانین و مقررات بین‌المللی دریایی توسط این نفتکش اعلام شده است. این شناور برای بررسی ابعاد، جوانب و علل برخورد با یک شناور صیادی، در لنگرگاه بندرعباس مستقر شده است. حدود سه هفته قبل تفنگداران دریایی بریتانیا و مقامات جبل‌الطارق یک نفتکش حامل نفت ایران را که گفته شده بود راهی سوریه است، در آب‌های این منطقه توقیف کرده بودند. دولت جبل‌الطارق به‌تازگی توقیف این نفتکش را برای ۳۰ روز دیگر تمدید کرده است. شما که اینقدر دلاور هستید چرا خایه نمیکنید به ناو جنگی آمریکا یا انگلیس حمله کنید؟ جان؟ نفتکش توپ جنگی و تفنگدار نداره؟ اوکی حله داداش ✋

بانک مرکزی به جای نظارت، دخالت می‌کند/ دولت بانکی را مجبور به پوشش یک موسسه مالی غیرمجاز کرد/ چاره‌ای جز ادغام بانک‌ها نداریمیک استاد دانشگاه اظهار داشت: در مورد ادغام بانک‌های نظامی به نوعی دولت چاره‌ای ندارد و باید این بانک‌ها را زیر سایه بانک سپه ببرد. قطعا در ادامه این ادغام، مشکلات زیادی به وجود خواهد آمد چون این بانک‌ها متفاوت از یکدیگر هستند، نیروی انسانی زیادی دارند، دارایی و بدهی‌شان مشخص نیست اما دولت چاره‌ای جز این کار ندارد.

اخذ تعهد رعایت حجاب از دانشجویان دانشگاه آزاد کازرون

زیردریایی گمشده فرانسوی پس از پنجاه سال پیدا شد | DW | 23.07.2019نیروی دریایی فرانسه یک زیردریایی را پیدا کرد که ۵۱ سال پیش در اعماق دریا ناپدید شده بود. فرانسه پیدا شدن این زیردریایی را یک 'موفقیت' خوانده و برای ۵۲ خدمه آن مراسم یادبود برگزار کرده است. یعنی خدمه اش از گشنگی مردن؟!

'ایران ممنوعیت واردات تخم‌مرغ از این کشور توسط عراق را نقض کرد'در پی توقف واردات تخم‌مرغ از ایران توسط عراق، نماینده مردم سلیمانیه از حزب گوران مدعی شد که تهران این ممنوعیت را نقض کرده است. - خبرگزاری آناتولی

پلیس نیجریه می‌گوید چهار شهروند ترکیه در غرب این کشور ربوده شده‌اندپلیس نیجریه روز یکشنبه ۳۰ تیر اعلام کرد چهار شهروند ترکیه در غرب این کشور ربوده شده و عملیات پلیس برای نجات آنها ادامه دارد. به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی ایالت کوارا گفت این چهار نفر اواخر شب گذ