'گام' گانتس و نتانیاهو به سوی تشکیل دولت وحدت

02/07/1398 05:35:00 ق.ظ

رئیس جمهور اسرائیل می گوید بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این کشور و بنی گانتس رقیب اصلی او 'گام قابل توجهی' به سوی تشکیل یک دولت وحدت ملی برداشته اند. هیچ گونه جزییاتی از این گفتگوها فاش نشده است. اما یک بیانیه مشترک حاکیست که مذاکره کنندگان دو حزب اصلی سه شنبه دیدار خواهند کرد.

رئیس جمهور اسرائیل می گوید بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این کشور و بنی گانتس رقیب اصلی او 'گام قابل توجهی' به سوی تشکیل یک دولت وحدت ملی برداشته اند. هیچ گونه جزییاتی از این گفتگوها فاش نشده است. اما یک بیانیه مشترک حاکیست که مذاکره کنندگان دو حزب اصلی سه شنبه دیدار خواهند کرد. پنجره همرسانی را ببندید حق نشر عکس Getty Images رئیس جمهور اسرائیل می گوید بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این کشور و بنی گانتس رقیب اصلی او"گام قابل توجهی" به سوی تشکیل یک دولت وحدت ملی برداشته اند.

روون ریولین، رئیس جمهور اسرائیل، پس از میزبانی این دو چهره رقیب اظهار نظر می کرد.

هیچ گونه جزییاتی از این گفتگوها فاش نشده است. اما یک بیانیه مشترک حاکیست که مذاکره کنندگان دو حزب اصلی سه شنبه دیدار خواهند کرد. رای گیری هفته گذشته که دومین انتخابات عمومی سال جاری بود به بن بست منجر شده است.

رئیس جمهور اسرائیل در تلاشی برای یافتن یک راه حل توصیه کرده است که دولت تازه متشکل از حزب آبی و سفید آقای گانتس که برنده ۳۳ کرسی پارلمان شده و حزب لیکود آقای نتانیاهو که ۳۱ کرسی برده باشد. آقای ریولین گفته است که او هرچه در توان داشته باشد برای پرهیز از برگزاری یک انتخابات سوم در سال جاری انجام خواهد داد. headtopics.com

سګ سیاه برادرچغال است

اینا دوقلوان؟

او پس از نشست دو ساعته روز دوشنبه در دفترش در بیت المقدس گفت:"ما امشب یک گام قابل توجه به جلو برداشته ایم."

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

حمایت احزاب عرب از «گانتس» برای پایان دادن به نخست وزیری نتانیاهوحمایت اعراب از یک نامزد نخست وزیری در انتخابات اسرائيل یک اقدام تاریخی است که برای نخستین بار طی سه دهه اخیر رخ داده است.

اسرائیل|نتایج نهایی شمارش آرای کنست 22؛‌ شکست نتانیاهو در برابر گانتس در گام اول- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim«نتایج نهایی شمارش آرای کنست ۲۲؛‌ شکست نتانیاهو در برابر گانتس در گام اول» نتایج نهایی شمارش آرای کنست ۲۲؛ از دستیابی ائتلاف ژنرال‌ها به ۳۳ کرسی و حزب لیکود به ۳۱ کرسی حکایت می‌کند تا اولین شکست نتانیاهو در برابر گانتس رقم بخورد israelelections2019 mhrezaa2 کیف تشوف الاوضاع؟

انتخابات اسرائیل؛ احزاب عرب از نخست وزیری بنی گانتس حمایت کردنداحزاب عرب اسرائیل در تصمیمی کم سابقه اعلام کرده اند که با هدف پایان دادن به یک دهه نخست وزیری بنیامین نتانیاهو، به جناح چپ-میانه به رهبری بنی گانتس، رقیب اصلی آقای نتانیاهو، می پیوندند. این اقدام احتمال این که بنی گانتس مامور تشکیل دولت آینده بشود را به طور قابل ملاحظه ای افزایش داده است. معنیش چیه؟ یعنی دومین ستون تیم بی هم رفت؟ خب بعدی هم لابد بن سلمانه. البته بنی گانتس هم خودش بی داره اینم مخالف سرسخت جمھوری اسلامیە، یعنی ھر کسی بیاد سر کار، در مورد جمھوری اسلامی یە مخرج مشترک دارن، اونھم زدن این رژیم و منافع و بازوھایش در منطقەس، دلتون رو خوش نکنید الان دو روزه که معلوم شده لیکود دوتا صندلی مجلس کمتر از آبی و سفیدها داره و لیبرمنم که خیلی قبلتر گفته بود با نتانیاهو دولت تشکیل نمیده؛ شماها خیلی عشق نتانیاهو هستین بعد دو روز تازه گفتین زرت ایشون قمصور شده

حمایت فهرست مشترک اعراب اسراییل از نخست وزیری گانتس | DW | 23.09.2019نمایندگان عرب کنست تصمیم گرفته‌اند که به دوران نخست وزیری نتانیاهو پایان دهند. رهبر لیست مشترک اعراب پارلمان اسرائیل حمایت خود را از بنی گانتس رهبر ائتلاف سفید آبی برای پست نخست وزیری اعلام کرده است. لیبرمن با لجبازی درآوردن با نتانیاهو اول از همه خودش را به فنا داد واى فكرش رو بكن،چقد دلمون براى زِرهاى مفت بن تنگ ميشه روزنامه کیهان شریعتمداری با Dw فارسی فرقی ندارد وقتی خبری را گزارش میکند شما مطمئن میشوید خبر چیز دیگریست.

۴ سناریوی بحران سیاسی اسرائیل؛ از دولت وحدت ملی تا انتخابات سومبنیامین نتانیاهو، نخست وزیر کنونی اسرائیل و رهبر حزب لیکود و بنی گانتس، رهبر حزب «آبی و سفید» هیچ کدام برای تشکیل دولت ائتلافی آینده مسیر همواری را در پیش ندارند.

حمایت احزاب عرب از «گانتس» برای پایان دادن به نخست وزیری نتانیاهوحمایت اعراب از یک نامزد نخست وزیری در انتخابات اسرائيل یک اقدام تاریخی است که برای نخستین بار طی سه دهه اخیر رخ داده است.