'کرونا ده‌ها میلیون نفر را فقیرتر خواهد کرد' - BBC News فارسی

25/06/1399 09:36:00 ق.ظ

'کرونا ده‌ها میلیون نفر را فقیرتر خواهد کرد'

گزارش مفصل سالانه بنیاد بیل گیتس نشان می‌دهد که چگونه ویروس کرونا طرح‌های توسعه سازمان ملل متحد برای کشورهای در حال توسعه را ۲۰ سال به عقب برگردانده است. بیل گیتس در مصاحبه‌ای به بی‌بی‌سی گفت که احتمال می‌رود واکسن کرونا اوایل سال میلادی جدید عرضه شود اما اثر آن وقتی موثر خواهد بود که به کشورهای در حال توسعه هم برسد.

توضیح ویدئو، تاثیر گسترش ویروس کرونا بر نابرابری اقتصادی در جهان

گزارش سالانه بنیاد بیل و ملیندا گیتس که دوشنبه منتشر شد نشان می‌دهد ویروس کووید- ۱۹ نابرابری اجتماعی و اقتصادی را عمیق‌تر کرده است. مثلا در زمینه آموزش و دسترسی به نظام بهداشتی این نابرابری عمیق‌تر شده است.

چرا فقرا در برابر ویروس کرونا آسیب پذیرترند؟ برای مثال به دلیل محدودیت‌های اعمال شده آموزش در بسیاری از کشورها از راه دور انجام می‌شود اما مثلا در ایران شمار بسیار زیادی از دانش‌آموزان در مناطق محروم یا موبایل و تبلت ندارند یا اصلا به اینترنت دسترسی ندارند که بتوانند به شبکه‌های آموزشی وصل شوند. headtopics.com

بر اساس این گزارش سالانه، برنامه‌های توسعه سازمان ملل در زمینه برابری دسترسی به آموزش و بهداشت نه تنها متوقف شده که سالها به عقب بازگشته است. همه گیری کووید-۱۹مهم‌ترین بحران اقتصادی بعد از رکود تاریخی بین دو جنگ جهانی را به بار آورده است.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

تعداد جان باختگان از کرونا در ایران به 23 هزار 157 نفر رسیدتعداد جان باختگان از کرونا در ایران به 23 هزار 157 نفر رسید

دانشگاه همواره فضایی برای نقادی است/زمان تاب‌آوری مضاعف ما در برابر کرونا و تحریم‌هاسترییس جمهور گفت: دانشگاه همواره فضای نقادی است. نقادی نسبت به حکومت، حاکمان، دولت و جامعه ماست. شاید هیچ جایی مانند دانشگاه برای نقادی جدی‌تر نباشد. تخم حروم راجب کدام کشور صحبت میکنی؟ پوفیوز اخوند بنفش.

نایب‌رئیس‌ دوم مجلس ایران به کرونا مبتلا شدعلی نیکزاد نایب‌رئیس‌ دوم مجلس ایران به ویروس کرونا مبتلا شد. - خبرگزاری آناتولی

اوپن آمریکا؛ اوساکا: کرونا کمک کرد که قهرمان شوم - BBC News فارسینائومی اوساکا، قهرمان بخش زنان اوپن آمریکا می‌گوید در دورانی که به دلیل شیوع کرونا مجبور شده بود از مسابقات تنیس دور بماند، به او کمک کرده تا سومین قهرمانی در گرند‌اسلم‌ها را بدست آورد.

کرونا در ایران؛ حفاظت از مقام‌های نظام در اولویت است

تداوم شیب صعودی کرونا در هند، برزیل و مکزیک