'کرونا رسیدن به برابری جنسیتی را دهها سال به عقب انداخت' | DW | 31.03.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

به گزارش مجمع جهانی اقتصاد شیوع کرونا راه رسیدن به برابری جنسیتی را طولانی‌تر کرده است. در خاورمیانه رسیدن به برابری_جنسیتی در سیاست ۱۴۲ سال طول می‌کشد. ایسلند همچنان بهترین کشور از نظر برابری جنسیتی است.

یک رشته مطالعات نشان داده که در اثر شیوع ویروس کرونا و پاندمی آن زنان بیشتر از مردان مشاغل خود را از دست داده‌ و مجبور شده‌اند به دلیل آموزش خانگی کودکان در خانه بمانند.

مجمع جهانی اقتصاد که همه ساله غول‌های اقتصادی جهان را در شهر داووس در سوییس دور هم جمع می‌کند، در گزارش قبلی خود که دسامبر ۲۰۱۹ و پیش از پاندمی کرونا منتشر شد، گفته بود که تا ۹۹ و نیم سال دیگر برابری جنسیتی در بسیاری از زمینه‌ها محقق خواهد شد. بر اساس گزارش امسال این نهاد، شکاف جنسیتی در برخی زمینه‌ها مثل سلامتی و آموزش به آرامی در حال کم شدن است. اما نابرابری جنسیتی در محیط کار که مدتهاست به عنوان مشکل ترین زمینه نابرابری شناخته شده است، همچنان وجود دارد و پیش بینی می شود که تا ۲۶۷ سال و نیم آینده هم همچنان وجود داشته باشد و پاندمی کرونا نیز کمکی به آن نکرده است.

سعدیه زهیدی مدیر اجرایی مجمع جهانی اقتصاد گفته است: «پاندمی، برابری جنسیتی در خانه و محیط کار را به طور اساسی کاهش داد...اگر ما بخواهیم یک آینده اقتصادی پویا داشته باشیم، باید زنان از همین فردا وارد بازار کار شوند. این لحظه‌ای است که در آن برابری جنسیتی دوباره می‌تواند احیا شود.»تحقیق مجمع جهانی اقتصاد نشان داده که در زمینه سیاسی پیشروی به سوی برابری جنسیتی یک پسرفت بزرگ داشته است. همچنان در بسیاری از کشورها شکاف جنسیتی در سیاست بسیار بالاست.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اگر برابر اتفاق بیوفته عدالت از بین می ره. عدالت نباید فدای برابری شود.

شش ویدئو از موجودات عجیب که توسط دوربین های مدار بسته و گوشی گرفته شده اگه طرفدار این ویدئو هستید حتما ویدئو ما رو تماشا کنید

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ویدئو؛ فضانوردان اعزامی به ایستگاه بین‌المللی تا رسیدن به مدار زمین ماسک خود را برنداشتندسه فضانورد روس و آمریکایی اعزام شده به ایستگاه فضایی بین‌المللی پس از اتصال موفق به آن، در حالی که ماسک‌های خود را تا پایان این سفر سه ساعته برنداشته بودند به هفت همکار خود در این ایستگاه محلق شدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ایران در قعر جدول جهانی برابری جنسیتی در سال ۲۰۲۰
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ورود شهردار تهران به موضوع تزریق واکسن کرونا به نام پاکبانان اما به کارمندانورود شهردار تهران به موضوع تزریق واکسن کرونا به نام پاکبانان اما به کارمندان: *فوراً بررسی خواهیم کرد *در صورت مشاهده تخلف٬ افراد خاطی احتمالی علاوه بر برخورد٬ به مراجع ذیصلاح معرفی خواهند شد *دستور دادم اسامی دریافت‌کنندگان در سایت شفاف بارگزاری شود خیلی خنده دار بود افراد خاطر احتمالی. اون احتمالی رو خوب اومدی. داره علاجش میکنه🤣😂🤣😂 یعنی چکار می‌کنن ، واکسن رو از تنشون درمیارن؟ قیافه شهردار چقدر منو یاد کیک تولد بهشت زهرا میندازه
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

روسیه به کی‌یف و غرب نسبت به افزایش تنش منجر به درگیری در اوکراین هشدار دادروسیه به کی‌یف و غرب نسبت به افزایش تنش منجر به درگیری در اوکراین هشدار داد جزئیات بیشتر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واكنش‌ رسمى ايران به حملات متقابل اسرائيل؛ نقدی تهدید به پاسخ به «شرارت» کرددر اولین واکنش به حمله موشکی ناکام به تاسیسات اتمی دیمونای اسرائیل، و اقدام متقابل اسرائيل در حمله به اهداف ایرانی در سوریه، محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران ادعا کرد که اسرائیل تلاش کرده حوادثی را که دیروز اتفاق افتاد لاپوشانی کند. تو دفتر خود نقدی که جاسوس بود و از دفتر خودشم خبر نداشت 🤭🤣 لااقل یه الدنگ دیگه میدا میکردن برای زر مفت زدن
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »