'کد احراز هویت' دردسر جدید جاماندگان بیمه بیکاری/ معاونت روابط کار برون‌سپاری فراقانونی انجام داد/ دریافت مبالغ خارج از تعرفه از بیکاران

16/06/1399 08:19:00 ق.ظ

عضو هیات مدیره کانون عالی مراکز کاریابی: 'کد احراز هویت' دردسر جدید جاماندگان بیمه بیکاری/ معاونت روابط کار برون‌سپاری فراقانونی انجام داد/ دریافت مبالغ خارج از تعرفه از بیکاران

عضو هیات مدیره کانون عالی مراکز کاریابی و مشاوره شغلی معتقد است؛ تدبیری که برای برقراری بیمه بیکاری از طریق دریافت کد احراز هویت از دفاتر پیشخوان دولت اندیشیده شده است، چندین مشکل اساسی دارد. prkar.mcls.gov.

ir و دریافت پیامک، مراحل بعدی کار را پیگیری کنند؛ اما از مرداد ماه که «مسعود بابایی» مدیرکل حمایت از مشاغل بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که جاماندگانی که مدت بیکاری آنها تا خرداد ماه ادامه داشته؛ باید برای با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت نسبت به احراز هویت خود اقدام کنند بخشی از کار، از دست کاریابی‌ها خارج شد.

«لیلی دانشمند» رئیس انجمن صنفی مراکز کاریابی و مشاوره شغلی استان تهران و عضو هیات مدیره کانون عالی ، معتقد است که هم کاریابی‌ها و هم متقاضیان جامانده بیمه بیکاری از این تصمیم متضرر شده‌اند؛ چراکه دفاتر پیشخوان تخصص لازم برای این کار را ندارند. دانشمند در گفتگو با ایلنا، به تشریح مشکلاتی که در این مدت پیش آمده، می‌پردازد.

در ماه‌های گذشته مرتب از تاخیر در برقراری بیمه بیکاری کارگرانی که از اسفند ماه سال ۹۸ و روزهای منتهی به آن، بیکار شدند خبر می‌رسد؛ به نحوی که مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار، در مرداد ماه از تاخیر ۵ ماهه‌ در این مورد خبر داد. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

خانه‌ای برای معلولان و زنان مبتلا به اچ آی وی!

موسس انجمن احیا گفت: دریافت مجوز از اطلاعات سپاه برای تاسیس انجمن حمایت و یاری از آسیب‌دیدگان اجتماعی واشی بسیاری داشت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

درآمد بیش از 2 میلیارد دلاری ترکیه از صادرات فندقاتحادیه صادرکنندگان فندق منطقه دریای سیاه ترکیه اعلام کرد که از اول سپتامبر 2019 تا 31 اوت سال‌جاری به 126 کشور 343 هزار و 561 تن مغز فندق صادر کرده است. - خبرگزاری آناتولی

سم زنبور عسل بعضی از سلول‌های سرطانی پستان را 'از بین می‌برد' - BBC News فارسیدانشمندان استرالیایی می‌گویند در شرایط آزمایشگاهی سم زنبور عسل، سلول‌های مهاجم سرطان پستان را از بین می‌برد. آنها این سم و ترکیب موجود در آن به نام ملیتین را، برای دو نوع سرطان پستان که درمانشان سخت است به کار گرفتند. این یافته 'مهیج' توصیف شده است ولی دانشمندان هشدار می‌دهند که به پژوهش‌های بیشتری نیاز است.

بعد از عربستان سعودی، بحرین هم از بازگشایی حریم هوایی خود برای پرواز‌های اسرائیل خبر دادبعد از عربستان_سعودی، بحرین هم از بازگشایی حریم هوایی خود برای پرواز‌های اسرائیل خبر داد خبرگزاری فرانسه روز جمعه گزارش داد که این اقدام تنها چند روز بعد از تصمیم تاریخی عربستان سعودی است که اجازه پرواز بین اسرائیل به امارات از حریم این کشور را داد.

گارد ساحلی ترکیه 179 پناهجوی رانده شده از آبهای یونان را از خطر مرگ نجات داد

آغاز کلاس‌های آموزشی دانشگاه تهران از ۲۹ شهریور/نودانشجویان از اول آبان می آیندمعاون آموزشی دانشگاه تهران از آغاز کلاس‌های آموزشی این دانشگاه برای دانشجویان ورودی قبل، از ۲۹ شهریور ماه خبر داد و گفت: براساس شرایط بوجود آمده ناشی از شیوع کرونا، شیوه برگزاری کلاس‌ها به صورت الکترونیکی و آنلاین خواهد بود.

چین از هند خواست نیروهایش را از منطقه مرزی مورد مناقشه خارج کند - BBC News فارسیچین از هند درخواست کرده 'فورا' نیروهایش را از منطقه‌ای در امتداد مرز هیمالیا که ادعای مالکیت آن را دارد، خارج کند. وی فنگه، وزیر دفاع چین به همتای هندی خود گفته که این کشور مسئول کامل تنش‌های مرزی جاری بین دو کشور است.