'ژنرال ارشد ارتش افغانستان در حمله نفوذی طالبان کشته شد'

26/04/1398 09:48 ب.ظ

وزارت دفاع افغانستان در صفحه فیس بوکش تایید کرده که بعد از ظهر امروز ژنرال عبدالمبین مجتبی، از فرماندهان ارشد لشکر/قول اردو ۲۰۳ تندر که به ولسوالی/شهرستان قره باغ ولایت غزنی سفر کرده بود، توسط سرباز 'نفوذی دشمن' کشته شده و مهاجم نیز براثر تیراندازی متقابل کشته شده است. اعضای شورای ولایتی غزنی گفته‌اند مهاجمان سه سرباز ارتش افغانستان بوده‌اند.

وزارت دفاع افغانستان در صفحه فیس بوکش تایید کرده که بعد از ظهر امروز ژنرال عبدالمبین مجتبی، از فرماندهان ارشد لشکر/قول اردو ۲۰۳ تندر که به ولسوالی/شهرستان قره باغ ولایت غزنی سفر کرده بود، توسط سرباز 'نفوذی دشمن' کشته شده و مهاجم نیز براثر تیراندازی متقابل کشته شده است. اعضای شورای ولایتی غزنی گفته‌اند مهاجمان سه سرباز ارتش افغانستان بوده‌اند. این وزارت در صفحه فیس بوکش تایید کرده که بعد از ظهر امروز ژنرال عبدالمبین مجتبی، از فرماندهان ارشد لشکر/قول اردو ۲۰۳ تندر که به ولسوالی/شهرستان قره باغ ولایت غزنی سفر نموده بود، توسط سرباز ' نفوذی دشمن' کشته شده و مهاجم نیز براثر تیراندازی...

این وزارت در صفحه فیس بوکش تایید کرده که بعد از ظهر امروز ژنرال عبدالمبین مجتبی، از فرماندهان ارشد لشکر/قول اردو ۲۰۳ تندر که به ولسوالی/شهرستان قره باغ ولایت غزنی سفر نموده بود، توسط سرباز ' نفوذی دشمن' کشته شده و مهاجم نیز براثر تیراندازی متقابل کشته شده است.

اعضای شورای ولایتی غزنی به بی‌بی‌سی گفته‌اند دراین رویداد دو سرباز آمریکایی نیز مجروح شدند اما منابع آمریکایی در افغانستان تاکنون دراین چیزی نگفته‌اند. صاحب خان الهام ولسوال قرباغ به بی‌بی‌سی گفت حمله زمانی رخ داده است که شماری از فرماندهان آمریکایی، فرمانده لشکر ٢٠٣ تندر و شماری دیگر از مسئولان امنیتی در مقر ولسوالی تشکیل جلسه داده بودند که در ختم جلسه سه سرباز ارتش که در پشت یک بام نگهبانی می‌کردند مستقیما به روی مهمانان شلیک کردند.

گروه طالبان ادعا کرده است که سربازان مهاجم عوامل نفوذی این گروه‌ بودند. اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان سوءقصد به جان ژنرال مجتبی را محکوم کرده است. گزارش‌های ضدونقیض در مورد احتمال کشته شدن ۲۱ نیروی ویژه ارتش headtopics.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

سقوط مینی بوس در محور بویین و میاندشت - خوانسار ۱۳ کشته برجا گذاشتاصفهان - ایرنا - فرماندار خوانسار گفت: حادثه سقوط یک دستگاه مینی بوس در مسیر بویین میاندشت به خوانسار ، ۱۳ کشته و ۹ نفر مجروح برجا گذاشت.

کشته و زخمی شدن 23 غیرنظامی در بمباران ادلب توسط رژیم اسددر بمباران منطقه کاهش تنش ادلب در سوریه توسط رژیم اسد، 9 غیرنظامی کشته و 14 تن دیگر زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی

سقوط مینی‌بوس به دره در استان اصفهان ۱۳ کشته برجا گذاشتبراثر واژگونی و سقوط یک دستگاه مینی‌بوس به دره در مسیر جاده داران به خوانسار در استان اصفهان ۱۳ نفر جان باختند. محسن مومنی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان روز سه شنبه ۲۵ تیرماه به ایسنا گفت ک

۱۷ کشته در دو حادثه رانندگی

کشته شدن 17 نفر در سانحه رانندگی در ایراندر دو سانحه رانندگی که امروز در ایران به وقوع پیوست 17 نفر جان خود را از دست دادند. - خبرگزاری آناتولی

بر اثر ریزش یک ساختمان در مومبای دست کم ده نفر کشته شدندمقامات می گویند بر اثر ریزش یک ساختمان چهارطبقه در بخش 'دونگری' شهر مومبای هند دست‌کم ۱۰ نفر کشته و بسیاری گیر افتاده‌اند.

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شودحق نشر عکسوزارت دفاع افغانستان اعلام کرده که یک ژنرال ارشد ارتش افغانستان در نتیجه حمله"نفوذی دشمن" در ولایت جنوبی غزنی کشته شده است.

این وزارت در صفحه فیس بوکش تایید کرده که بعد از ظهر امروز ژنرال عبدالمبین مجتبی، از فرماندهان ارشد لشکر/قول اردو ۲۰۳ تندر که به ولسوالی/شهرستان قره باغ ولایت غزنی سفر نموده بود، توسط سرباز ' نفوذی دشمن' کشته شده و مهاجم نیز براثر تیراندازی متقابل کشته شده است.

اعضای شورای ولایتی غزنی به بی‌بی‌سی گفته‌اند دراین رویداد دو سرباز آمریکایی نیز مجروح شدند اما منابع آمریکایی در افغانستان تاکنون دراین چیزی نگفته‌اند.

صاحب خان الهام ولسوال قرباغ به بی‌بی‌سی گفت حمله زمانی رخ داده است که شماری از فرماندهان آمریکایی، فرمانده لشکر ٢٠٣ تندر و شماری دیگر از مسئولان امنیتی در مقر ولسوالی تشکیل جلسه داده بودند که در ختم جلسه سه سرباز ارتش که در پشت یک بام نگهبانی می‌کردند مستقیما به روی مهمانان شلیک کردند.

گروه طالبان ادعا کرده است که سربازان مهاجم عوامل نفوذی این گروه‌ بودند.

اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان سوءقصد به جان ژنرال مجتبی را محکوم کرده است.

گزارش‌های ضدونقیض در مورد احتمال کشته شدن ۲۱ نیروی ویژه ارتش

در یک خبر دیگر وزارت دفاع افغانستان امروز در کنفرانس خبری، کشته شدن نیروهای ویژه ارتش در بادغیس را رد کرد. بنا به گفته این وزارت، حدود بیست سرباز ارتش ناپدید بودند که یازده سرباز دوباره به یک محل امن خود را رسانده و برای نجات بقیه هم تلاش جریان دارد.Image captionدر گزارش‌های اولیه به نقل از مقام‌های محلی ولایت بادغیس گزارش شده بود که دست کم ۲۱ تن از نیروهای ویژه ارتش افغانستان در این ولایت در غرب افغانستان کشته شدند.

عبدالغفور ملکزی، والی بادغیس به خبرگزاری فرانسه گفته است که سربازان نیروهای ویژه با کمین طالبان مواجه شدند. آنها روز دوشنبه به ولسوالی/شهرستان ابکمری این ولایت پرواز کرده بودند.

آقای ملکزی می‌گوید:"حداقل ۲۱ تن از این نیروهای ویژه کشته شدند پس از آن که ساعت ها در برابر حمله طالبان مقاومت کردند".

عبدالعزیز بک، رئیس شورای ولایتی بادغیس آمار کشته شدگان ارتش افغانستان را ۲۹ تن گفته است. آقای بک به خبرگزاری فرانسه گفنه است که ۴۰ تن نیروهای ویژه توسط چهار هلی‌کوپتر از ولایت همجوار، غور به این ولایت اعزام شده بودند که پس از موجه شدن با کمین طالبان تنها ۱۱ تن‌شان توانستند جان سالم به در ببردند".