'پیروزی' دوباره پرسپولیس شد | DW | 14.07.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 16 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

۴۲ سال پس از انقلاب باشگاه 'پیروزی' نام پیش از انقلاب خود (پرسپولیس) را بازیافت. پرسپولیس نام یونانی تخت‌جمشید است.

۴۲ سال پس از انقلاب باشگاه"پیروزی" نام پیش از انقلاب خود را بازیافت. پرسپولیس نام یونانی تخت‌جمشید است.

معاون حقوقی این باشگاه گفت،"بالاخره بعد از ۱۰ سال از صدور حکم دادگاه‌ مبنی بر تعلق این نام به این باشگاه"، به صورت رسمی به عنوان شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس به ثبت رسیده است.ایمان حسین‌پور شرف‌شاد یادآور شد در دوره مدیریت جعفر سمیعی با همکاری نهادهای مرتبط تلاش زیادی برای تغییر نام باشگاه صورت گرفت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

پرس به معنی پارس و پولیس معنی شهر. پرسپولیس یعنی شهر پارس.

خب چرا از نام تخت جمشید استفاده نمیکنند؟!

سلام با عرض معذرت اسمی که یونانیان به تخت جمشید میگفتن.پارسه است نه پرس پولیس.لفظ پرس پولیس رو آیسخولوس تراژدی نویس یونانی در نمایشنامه ایرانیان بخاطر خراب کردن آتن بدست سپاه خشایار شاه هخامنشی عنوان کرد.پرس به معنی در هم شکنده شهرها.که بعدها معنی پرس معنی پارسی بخود گرفت

کپشن هم اشتباس. پرسپولیس دوباره پرسپولیس شد

البته سال ۶۶ اسمش تغییر کرد به پیروزی و در زمان مدیرعاملی رویانیان اسم باشگاه تغییر کرد به پرسپولیس. الان در اداره ثبت اسم پرسپولیس تایید شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۴ هزار هکتار از جنگل‌های گچساران در آتش‌سوزی از بین رفت😬😬😬😬😬😬😬😬😬😬😬 بخاطر اینکه ما زاگرس نشین و لر هستیم و طبق معمول کشور در پی لر کشی هست مسئولین بی تفاوت هستند آیا اگر آتش سوزی برای البرز نشینان اتفاق میفتاد باز هم اینقدر بی خیال بودند.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

گریه خاتمی پس از ملاقات با خامنه‌ای؛ روایتی از خاطرات سال ۷۷ هاشمی رفسنجانیخاتمی در جایی نوشت: گریه میکنم اما استعفا نمیدهم... چون دوست دارم رئیس جمهور بمانم و بخندم به ریش ملت!
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

رونمایی از طرح سبز کمیسیون اروپا؛ فروش خودروهای بنزینی و دیزلی از سال ۲۰۳۵ ممنوع می‌شودکمیسیون اروپا روز چهارشنبه از ارائه طرحی زیست محیطی خبر داد که بر پایه آن فروش خودروهای بنزینی و دیزلی در تمامی کشور‌های عضو اتحادیه از سال ۲۰۳۵ ممنوع می‌شود. Too little, too late!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

روحانی: فرصت دستیابی به توافق را از دولت دوازدهم گرفتند | DW | 14.07.2021حسن روحانی با ابراز تاسف از فرصت‌های سلب شده از دولت دوازدهم، ابراز امیدواری کرد که دولت بعدی این تلاش‌‌ها را تکمیل کند. او لغو هفت قطعنامه تحریمی شورای امنیت در دوران کاری خود را مستوجب ثبت در تاریخ دانست. و با صدای بلند گفتیم: گه نخور ایرانیها باید به این درک برسند که معاهده ها قانون خدا نیستند و هر لحظه بعنوان کشور مستقل غیرمستعمره میتوانند از آن خارج شوند. ما که لغو هفت تا قطعنامه تحریمی که یادمون نیست ولی هفت تا تپه ای که ریدی رو خوب یادمونه و در تاریخ ثبت میکنیم
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

روحانی انتقادها از قطعی برق و وضعیت کرونا را «دروغ شاخدار» خوانددروغ‌شاخدار‌نه‌دروغ‌عمامه‌دار
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سفیر ایران در مسکو از آماده‌ شدن پیش‌نویس قرارداد 20 ساله ایران و روسیه خبر دادکاظم جلالی، سفیر ایران در مسکو، از ادامه توافق‌نامه 20 ساله نظامی، امنیتی، اقتصادی، سیاسی و دفاعی ایران و روسیه خبر داد و اعلام کرد نامه‌نگاری‌هایی در این روسیه و چین اگر به اشغالگری در ایران پایان ندن ، بهای سنگینی پرداخت خواهند کرد .. 🙂
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »