ویروس کرونا, ایران, پزشکان بدون مرز

ویروس کرونا, ایران

'پزشکان بدون مرز می‌توانند به اتباع خارجی خدمت‌رسانی کنند' | DW | 26.03.2020

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران گروه پزشکان بدون مرز در کشور حضور دارند 'در صورت تمایل' می‌توانند به اتباع خارجی ساکن ایران خدمات بدهند. رد کمک این گروه بازتاب‌های گسترده داخلی و خارجی داشته است.

26/03/2020 12:58:00 ب.ظ

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران گروه پزشکان بدون مرز در کشور حضور دارند 'در صورت تمایل' می‌توانند به اتباع خارجی ساکن ایران خدمات بدهند. رد کمک این گروه بازتاب‌های گسترده داخلی و خارجی داشته است.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران گروه پزشکان بدون مرز در کشور حضور دارند 'در صورت تمایل' می‌توانند به اتباع خارجی ساکن ایران خدمات بدهند. رد کمک این گروه بازتاب‌های گسترده داخلی و خارجی داشته است.

"پزشکان بدون مرز می‌توانند به اتباع خارجی خدمت‌رسانی کنند"به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران گروه پزشکان بدون مرز در کشور حضور دارند"در صورت تمایل" می‌توانند به اتباع خارجی ساکن ایران خدمات بدهند. رد کمک این گروه بازتاب‌های گسترده داخلی و خارجی داشته است.

انتقاد خامنه‌ای از مکرون و سکوت او در قبال سربریدن معلم فرانسوی | DW | 28.10.2020 روابط برخی کشورهای اسلامی با رژیم اشغالگر قدس، زمینه ساز توهین به ساحت پیامبر اعظم است انتشار کاریکاتورهای پیامبر ‌مسلمانان در فرانسه؛ آزادی بیان یا توهین؟

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، روز پنجشنبه، ۷ فروردین، با بیان این که گروه پزشکان بدون مرز"در کشور حضور دارند و از امکانات بهداشتی و درمانی ایران بازدید کرده‌اند،" گفت که"در صورت تمایل" می‌توانند به اتباع خارجی ساکن ایران خدمات بدهند.  

او گفت:  «می‌توانیم محل‌هایی را که اتباع خارجی ساکن ایران می‌توانند خدمات دریافت کنند، برای دریافت خدمات به آن‌ها پیشنهاد بدهیم.» به گفته این مقام مسئول ایران می‌تواند  خدمت‌رسانی در استان‌های شرقی کشور را به پزشکان بدون مرز پیشنهاد دهد.» 

چند تن از اعضای سازمان پزشکان بدون مرز روز یکشنبه گذشته، از فرانسه وارد ایران شدند و اعلام کردند یک مرکز فوریت‌های ۵۰ تخت‌خوابی در بیمارستان"امین" در استان اصفهان احداث می‌کنند. اما یک روز بعد از حضور این پزشکان در ایران، برخی چهره‌های حامی ‌و منصوب رهبری‌ و نیز گروهی از اصولگرایان و رسانه‌های نزدیک به سپاه، با فعالیت این پزشکان مخالفت کردند و مدعی شدند که پزشکان بدون مرز در پوشش فعالیت امداد و درمان، قصد جاسوسی دارند. تحت این فشارها و ادعاها، وزارت بهداشت اعلام کرد که نیازی به کادر درمانی خارجی نیست و حضور پزشکان بدون مرز در ایران منتفی است. 

با این‌همه سازمان پزشکان بدون مرز در فرانسه روز سه‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که تصمیم مقامات ایران در لغو ماموریت آنها در اصفهان برای مبارزه با ویروس کرونا را درک نمی‌کند ولی با این حال همچنان آماده کمک به ایران است.  ادامه مطلب: DW فارسی »

قالیباف:مجلس به دنبال حل مشکلات معیشتی مردم است- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnim

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:مجلس شورای اسلامی با همراهی مدیران اجرایی به دنبال حل مشکلات معیشتی مردم است.

برن به یانکی ها کمک کنن اونا احتیاج بیشتری به کمک دارن... چوب و برداری گربه دزده حساب کار دستش میاد، براشون چه فرقی میکنه کی رو درمان کنن جامعه جهانی اگر واقعا قصدش کمک به مردم ایران ه بهتره فکری بحال رفع تحریم ها کنه. خیلیها در سالهای گذشته بخاطر نبود دارو جانشونو از دست دادن. خیلیها هم رفتن زیر خط فقر و از گشنگی دارن میمیرن ترامب COVID2019 کروناویروس کرونا_ویروس أمريكا نه_به_تحریم

به عنوان یک ایرانی ترجیح میدم از پزشکان بدون مرز خدمات بگیرم تا آخوند های درون مرز.. خجالت هم نمی کشند به اتباع خارجی یعنی اینها نمیخواهند به ایرانی‌ها کمک کنند چون قصد کشتار ایرانی‌ها را دارند

مسابقات المپیک 2020 به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتادمسابقات المپیک 2020 به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد

یک آلمانی متولد افغانستان به اتهام جاسوسی برای ایران به حدود ۷ سال زندان محکوم شدیک آلمانی متولد افغانستان به اتهام جاسوسی برای ایران به حدود ۷ سال زندان محکوم شد ⚡️دویچه وله در روز سه شنبه ۵ فروردین گزارش داد که این مرد اطلاعات محرمانه دولتی را به سرویس مخفی ایران تحویل داده است. CovidSanctionsLie The lifting of the sanctions does not benefit the Iranian people. The Islamic Republic wants to survive with the lifting of sanctions.

طعنه هیلاری به ترامپ: از کسی که به کسوف زُل زده توصیه پزشکی نگیریدطعنه هیلاری به ترامپ: از کسی که به کسوف زُل زده توصیه پزشکی نگیرید بیشتر بخوانید🔽 خانم هیلاری بهتره از دید مردم دنیا ببینی نه از دید احمقهای مثل تو چون ما بیرون گود دست وپازدن شماهارو میبینیم کم اوردید جلو این مرد از کمونیست های چین بگیرید! منم پیشنهاد می کنم از کسی که هنوز مونده تو ۱۴۰۰ سال پیش و هنوز فک میکنه دین اون دین آخر و برتره و هزار جور کثافت کاری می کنه به اسم دین و خدا ، توصیه پزشکی نگیرید ازش

دبیر کل سازمان ملل: توجه‌ خود را به کرونا معطوف کنید که دشمن مشترک بشریت استدبیرکل سازمان ملل متحد روز دوشنبه 23 مارس، خواستار آتش بس فوری کلیه درگیر‌ی‌ها در سراسر جهان در

شمار قربانیان کرونا در ایران با ۱۲۲ مورد مرگ جدید به ۱۹۳۴ نفر رسیدتدابیر سخت‌گیرانه در دیگر نقاط جهان در حالی به تدریج در حال فراگیر شدن است که بر اساس گزارش‌ رسانه‌های بین المللی بیش از یک میلیارد نفر، به عبارتی از هر هفت شهروند جهانی یک نفر به قرار گرفتن در قرنطینه فراخوانده شده است. با تمام تحریم های جنایکارانه علیه مردم عادی مردم ، سیستم بهداشتی ایران از اروپا و امریکا خوب تونسته کنترل کنه

ژاپن برگزاری المپیک تابستانی توکیو را به ۲۰۲۱ موکول کرد | DW | 24.03.2020نخست‌وزیر ژاپن اعلام کرد که برگزاری مسابقات المپیک تابستانی توکیو به خاطر شیوع ویروس کرونا یک سال به عقب افتاده و در سال ۲۰۲۱ برگزار می‌شود. پیش از آن نیز کنفدراسیون فوتبال اروپا از تعویق جام ملت‌های اروپا خبر داده بود. درباره وضعیت کرانه اشغالی و فلسطینیان و مردم غزه و ممانعت رژیم کودک کش اسرائیل از ورود امکانات و اقلام دارویی و بهداشتی هم بنویسید... ای کاش اون پزشکان بدون نرز که ایران نیومدن برن اونجا...