'پری'، زنی ایرانی با چادر در میان روسپی‌های آتن | DW | 29.02.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

'پری'، زنی ایرانی با چادر در میان روسپی‌های آتن 'پری' فیلمی از سیامک اعتمادی درباره تغییرات زندگی زنی‌ست به نام پری که در پی یافتن فرزند خویش به زندگی زیرزمینی آتن راه می‌یابد. گفتگوی مریم میرزا از دویچه وله فارسی با اعتمادی.

"پری" فیلمی از سیامک اعتمادی است که در هفتادمین دوره برلیناله حضور دارد. این فیلم درباره تغییرات زندگی زنی به نام پری است که در پی یافتن فرزند خویش به زندگی زیرزمینی آتن راه می‌یابد. گفتگوی دویچه وله فارسی با اعتمادی.

اعتمادی درباره چگونگی کلید خوردن داستان"پری" این‌طور می‌گوید: «در همه این سال‌ها که یونان زندگی می‌کنم، گاهی من می‌روم مادرم پری را در ایران می‌بینم اما بیش‌تر اوقات او می‌آید. سنی هم دارد و زبان انگلیسی را بلد نیست و رفت و آمدش از فرودگاه سخت است. من همیشه به فرودگاه می‌روم که هم خوشامد بگویم و هم به خانه بیاورمش.

اعتمادی در گفتگو با دویچه وله فارسی می‌گوید که"یکی از هدف‌های من در دنبال کردن داستان پری این بود که می‌خواستم چکیده تجربیات خودم به عنوان یک مهاجر را که ظرف سال‌ها تجربه کرده‌ام در ماجرایی که شاید کل آن یک ماه و یک ماه و نیم طول می‌کشد نشان بدهم. این‌که این شخص چطور در طی این مدت با صحبت نکردن زبان مادری، عوض شدن طرز لباس و از دست دادن همه پشتیبانی‌هایی که داشته تغییر می‌کند.

اعتمادی در پاسخ به این پرسش که چیزهایی در شخصیت پری هست که برای تماشگر ایرانی ممکن است"دور یا غیرایرانی" به نظر بیاید، می‌گوید که تلاش داشته"منشا و منبع اتفاقات واقعی باشد ولی داستان به نحو سینمایی تعریف شود." اعتمادی توضیح می‌دهد: «می‌خواستیم لباس یا آن‌طور که ایرانی‌ها شکسته بسته با یونانی‌ها انگلیسی حرف می‌زنند یا لوکیشن‌های فیلم واقعی باشند اما در عین حال می‌خواستیم فیلم یک فرم خاص سینمایی داشته باشد. این ترکیبی از هر دوست. داستان هم یک داستان عادی روزمره نیست.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

همانگونه که در آلمان نوروز را کمتر از جشن دیوالی هندیان میشناسند ونگاه از بالا به فرودستان دارند، انتظار نباید داشت که به اندازه شهرداری استکهلم یا تورنتو نوروز را گرامی بدارند،چگونه انتظار همگرایی از مهاجرین دارند وقتیکه هرگز خودشان یک قدم برای اثبات این دوستی برنداشته اند!

از نقد من لطفا استنباط بد نکنید، شیوه محافظه کاری افراطی و کم اهمیت تلقی کردن بخش زبانهای خارجی بویژه پارسی در صدای آلمان اولین ایراد بزرگ‌و سنتی مدیر کل صدای آلمان هست،اینهمه پارسی زبان مهاجر چرا مدیرکل صدای آلمان چشم خود را بروی حقایق می بندد،هنوز یک شبکه تصویری پارسی ندارید!

اینرا الان دقیقا چه باید نامید؟ نقد فیلم یا گزارش یک گفتگو با فیلمساز؟ نویسنده با جمله خوش پوش است شروع کرده و با اشتباهات انشایی ادامه داده، گزارش گنگ‌است، شوربختانه در دویچه وله نمیتوان ژورنالیست یا منتقد استواری یافت،شاید جای پای مدیرانش چون رادیو فردا و بی بی سی استوار نیست

اینکه زندگی پری بلنده است بعد از انقلاب رفت امریکا

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعلام آمادگی وزیر خارجه چین برای کمک به مقابله با کرونا در گفت‌وگو با ظریفوزیر امور خارجه چین، امروز در گفت‌وگویی تلفنی با ظریف درباره مسائل مختلفی از جمله شیوع کرونا گفت‌وگو کرده و گفت: این ویروس دشمن مشترک بشریت بوده و جامعه جهانی باید به طور مشترک علیه آن فعالیت کند جمهوری کثیف اسلامی در ایران بزرگترین دشمن بشریت هست نه کرونا. zarifisaliar همه بدبختیهای ما از چین و روسیه، لبنان، عراق و یمن میاد. به فکر ملت باشید! همه رو بدبخت کردید ظریف ضمن تشکراز وزیرچین گفت شما کرونارودرسش کردید ماپخشش کردیم کاری دیگه باشه درخدمت
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نماینده طالبان در قطر: به تعهداتمان در توافق‌نامه با آمریکا پای‌بند می‌­مانیم📌 ملا عبدالغنی_برادر: طالبان امیدوارند که با خروج نیروهای خارجی از افغانستان صلح در این کشور برقرار شده و از همه دعوت می‌کنیم برای حفظ ارزش‌های خود در کنار هم قرار بگیرم.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

روزهای دو مرد در برلیناله؛ با هم و همچنان تنها | DW | 28.02.2020فیلم 'روزها' با نگاهی کاوشگر و ریزبینانه تنهایی انسان‌ها را در جامعه امروز زیر ذره‌بین برده است. فیلمی کم‌حرکت، بدون کلام، بدون موزیک و بدون جلوه‌های ویژه، اما با موادی فراوان برای تأمل و اندیشیدن. برلیناله۲۰۲۰ berlinale2020 Halalzadeha حالا غرب پرستای عشق تمدن اروپایی میان این وسط از لواط دفاع میکنن. حالم به هم خورد..
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پمپئو: آمریکا فعلا با ایران در جنگ نیست | DW | 28.02.2020مایک پمپئو با حضور در کمیته روابط خارجی مجلس آمریکا، به پرسش‌هایی درباره سیاست بازدارندگی و لایحه واگذاری اختیارات به دولت برای مقابله نظامی ‌با ایران پاسخ داد. او گفت آمریکا فعلا در خصم و جنگ با ایران نیست. خب جرات و توان جنگ هم ندارن. هنوز سربازایی که تو عین الاسد دچار مرگ ملایم شدن رو دارن با پوشش تصادف جاده ای به مردم خودشون غالب میکنن ایران زد رفتند تو قوطی
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ: پمپئو در مراسم امضای توافق‌نامه با طالبان حضور خواهد داشترئيس جمهور آمریکا اعلام کرد مایک پمپئو، وزیر امورخارجه این کشور فردا در مراسم امضای توافق با طالبان در دوحه، پایتخت قطر حضور خواهد یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دستور رییس قوه قضاییه ایران برای مقابله با کرونا در زندان‌ها | DW | 29.02.2020ابراهیم رئیسی، در بخشنامه‌ای به تمامی قضات و دادسراها د دادگاه‌ها از جمله دستور داده که از صدور قرارهای تأمین منجر به بازداشت جز در موارد ضروری اجتناب شود. با شیوع کرونا فعالیت‌های اجتماع‌محور در زندان‌ها ممنوع شده است. یا ساده هستید یا بی اطلاع ویا هنوز درخط مماشات این رژیم وقاضی جنایتکارش که یک قلم پرونده 30هزار زندانی قتل عام شده رو زیر بغلش داره تنها به حاکمیت برای دزدی وجنایت فکی میکند نه به انسانیت ونجات جان انسانها ارواح باباتون اون زندانیهایی را که بخاطر مخالفت و گفتن عقیدشون انداختید زندان آزادشون کنید
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »