'پرش رونالدویی' برای آبی ماندن صدر جدول - BBC News فارسی

18/10/2020 01:37:00 ب.ظ

فوت‌وفن؛ اورتون-لیورپول؛ 'پرش رونالدویی' برای آبی ماندن صدر جدول

فوت‌وفن؛ اورتون-لیورپول؛ 'پرش رونالدویی' برای آبی ماندن صدر جدول

داربی مرسی‌ساید که معمولا پرهیجان از کار درمی‌آید، این بار نه تنها پرگل که سرشار از حوادث ویژه بود. در 'فوت‌و‌فن' این هفته، نگاهی ویژه به مسابقه اورتون و لیورپول انداخته‌ایم.

منبع تصویر،کلورت در جریان بازی با لیورپول نمایش درخشانی داشت و روی یک تک-ضربه با ضربه سر بازی را به تساوی ۲-۲ کشاند. دقایقی پس از پایان بازی، پرش بلند کلورت، از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی با دو پرش به یادماندنی کریس رونالدو مقابل منچستریونایتد(در پیراهن رئال مادرید) و مقابل سمپدوریا(در پیراهن یوونتوس) مقایسه شد.

تشابه آرایش پایه و سبک بازی دو تیم باعث شده بود که اغلب رسانه‌های انگلیس در تحلیل پیش-بازی خود، دو ستاره هم-پست را مقایسه کنند؛ محمد صلاح و خامس رودریگز. البته صلاح در آرایش ۳-۳-۴ لیورپول، بیشتر نزدیک به محوطه جریمه حریف بازی می‌کند و خامس کمی منعطف‌تر است و اغلب ترجیح می‌دهد از لب خط توپ‌گیری کند و بعد حرکات متنوع در فضاهای متفاوت داشته باشد.

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ پلوسی: «صدای شجاعانه مردم ایران در سراسر جهان شنیده شد»

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

تصاویر خبرگزاری آناتولی از شهر جبرئیل آذربایجان که از اشغال 27 ساله ارمنستان آزاد شدخبرگزاری آناتولی ترکیه از شهر جبرئیل آذربایجان که به تازگی از اشغال 27 ساله ارمنستان آزاد شده است، تصویربرداری کرد. - خبرگزاری آناتولی

تصویری از معلم مقتول؛ و جنایتی جدید که فرانسه را لرزاند«ساموئل پاتی 47 ساله معلم تاریخ و جغرافیا در مدرسه‌ای در حومه پاریس کار می‌کرد» با این عبارت در تسلیت هم درد وهمدل با خانواده این معلم هستم. لعنت بر جنایتکاران اسلامی اروپا تاوان حمايت از آخوندها و اسلام گرايان افراطي را به زودي خواهد پرداخت، به بدترين و وحشتناکترين

مهاجر افغانستانی در ایران: قاضی گفت برو گمشو به همان خرابه‌ای که از آن آمده‌ای

گزارش از پیش بینی آی‌ام‌اف از کوچک شدن اقتصاد ایران و بیشتر: خبرنگاراندر برنامه این هفته خبرنگاران، گزارشهایی است که به پیش بینی صندوق بین‌المللی پول از اقتصاد جهان در سایه کرونا و کوچک شدن ۵ درصدی اقتصاد ایران و افغانستان، نتا... لعنت بر ملکه پیر و روباه صفت انگل_یس خبیث که در سایه بازی تحریم درحال ضربه زدن به مردم ایران است... به زودی جزای کارتان رو خواهید گرفت... از اینکه 5+1 به عهد و میثاق خود پایبند بودند تشکر !! حیات وحش نوین

زنان و دختران معترض بلاروس؛ ما را از پنجره ببینید نه از تلویزیونصدها زن و دختر دانشجو در مینسک پایتخت بلاروس در اعتراض به حکم بازداشت تیخانوفسکایا، رهبر در تبعید اپوزوسیون این کشور به خیابان‌ها آمدند.

امیرعبداللهیان: آمریکایی‌ها می‌دانند که انتقام خون سردار سلیمانی بزرگ استدبیر کمیته فلسطین اجلاس بین المللی مجاهدان در غربت گفت: آمریکایی ها می‌دانند که انتقام خون سردار سلیمانی بزرگ است و از آن می ترسند. پس زودتر برو اون دارهایی که بروبچ قاچاق بردن عراق روبیار که امریکاییا روزدی فوری دوا ودرمونشون کنی شبیه مامله شهید جورج بیگ فلوید میمونه. سردار کتلت موقع آشپزیهاش همیشه میگفت گنده نگوز، جر می خوری بی ناموس مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی قاسم_کتلت

فوت‌و‌فن؛ چلسی-لیورپول: کارت قرمز و مانه کابوس لمپارد شدند کارلو آنچلوتی در این تابستان با جذب آلن هافبک دفاعی ناپولی و خامس رودریگز، خط میانی تیم‌اش را به خوبی تقویت کرد.خبرگزاری آناتولی ترکیه از شهر جبرئیل آذربایجان که به تازگی از اشغال 27 ساله ارمنستان آزاد شده است، تصویربرداری کرد.شبکه‌های اجتماعی برخی از مردم خشمگین فرانسه از نادیده‌گرفتن تصویر و هویت معلمی که عصر جمعه کشته شد، به رسانه‌های فرانسه پاسخ دادند.باقر ابراهیمی؛ شهروندخبرنگار دوام آوردن در زندگی به عنوان کارگری مهاجر که مورد انواع تبعیض‌ها و تحقیرها قرار بگیری، کار راحتی نیست.

غافلگیری اصلی اورتون برای لیگ برتر اما مهاجم ۲۳ انگلیسی، کلورت لوین است؛ مهاجمی که تا قبل از بازی دیروز با ۶ گل، بهترین گلزن لیگ بود. کلورت در یکی از بازی‌های دوستانه هفته گذشته انگلیس هم در ترکیب اصلی قرار گرفت.10. آنچلوتی چند هفته پیش درباره یکی از رازهای پیشرفت کلورت گفته بود: "من مهاجمان بزرگی را تمرین داده‌ام که با یک بار لمس توپ در داخل محوطه جریمه گل می‌زدند. این منبع توضیح داد که در میان پنج بازداشت شده اخیر، والدین دانش‌آموز و افرادی غیر از خویشاوندان مهاجم که بعد از ارتکاب جرم در جاده عمومی و نه چندان دور از مدرسه خود توسط پلیس کشته شد، وجود دارد. این را در تمرینات پیش‌فصل بارها به کلورت تذکر دادم و ازش خواستم که سعی کند با تک-ضربه گل بزند چون مهار این ضربات غیرقابل پیش‌بینی، برای دروازه‌بانان بسیار دشوار است. شهر جبرئیل از روز 23 آگوست 1993 به دست ارمنستان اشغال شده و 12 روز پیش توسط ارتش آذربایجان آزاد شد." منبع تصویر، توضیح تصویر، بسیاری گل کلورت لوین به لیورپول را با ضربه سر رونالدو مقابل سمپدوریا مقایسه کرده‌اند کلورت در جریان بازی با لیورپول نمایش درخشانی داشت و روی یک تک-ضربه با ضربه سر بازی را به تساوی ۲-۲ کشاند. به روایت خودش، از صاحب‌کار تا وکیل و قاضی، همه در حقش ظلم کردند و او ماند و یک عمر ناتوانی.

دقایقی پس از پایان بازی، پرش بلند کلورت، از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی با دو پرش به یادماندنی کریس رونالدو مقابل منچستریونایتد(در پیراهن رئال مادرید) و مقابل سمپدوریا(در پیراهن یوونتوس) مقایسه شد. شهر جبرئیل از روز 23 آگوست 1993 به دست ارمنستان اشغال شده و 12 روز پیش توسط ارتش آذربایجان آزاد شد.» بر اساس گزارش منابع امنیتی اولین سرنخ این جنایت هولناک عصر دیروز در ساعت 15:00 به وقت گرینویچ، با یک تماس تلفنی به پلیس آغاز شد. در تصویر زیر، لمس توپ توسط کلورت لوین در مناطق مختلف زمین و چهار شوتی که به سوی دروازه لیورپول زده را می‌بینید؛ تصویری که عملکرد فعال کلورت در جریان بازی را نشان می‌دهد. درخشش دوباره نخبه‌های چپ‌پا تشابه آرایش پایه و سبک بازی دو تیم باعث شده بود که اغلب رسانه‌های انگلیس در تحلیل پیش-بازی خود، دو ستاره هم-پست را مقایسه کنند؛ محمد صلاح و خامس رودریگز. علاوه بر این وسایل نقلیه نظامی که طی عملیات آزادسازی شهر از ارتش ارمنستان به جای مانده یا منهدم شده٬ در کنار جاده‌ها دیده می‌شود. البته صلاح در آرایش ۳-۳-۴ لیورپول، بیشتر نزدیک به محوطه جریمه حریف بازی می‌کند و خامس کمی منعطف‌تر است و اغلب ترجیح می‌دهد از لب خط توپ‌گیری کند و بعد حرکات متنوع در فضاهای متفاوت داشته باشد. به گفته فرانس پرس در ادامه نیروهای بخش مین‌روبی به ظن حمل کمربند انفجاری توسط فرد مهاجم منطقه را به محاصره خود در آوردند. منبع تصویر، توضیح تصویر، خامس رودریگز و سادیو مانه اما درمجموع عملکرد مطلوب این دو بازیکن تا پایان هفته چهارم، این مقایسه را منطقی نشان می‌دهد. علاوه بر این وسایل نقلیه نظامی که طی عملیات آزادسازی شهر از ارتش ارمنستان به جای مانده یا منهدم شده٬ در کنار جاده‌ها دیده می‌شود. جوش‌کار بود و در ساختمان‌های تهران، جوش‌کاری می‌کرد.

تا پیش از داربی، خامس ۳ گل زده و دو پاس گل داشت و صلاح ۵ گل زده بود. مقایسه عملکرد صلاح و خامس در جریان بازی دیروز را هم می‌بینید. هنوز تابلوهایی که به زبان ارمنی بر روی ساختمان‌های عمومی و نظامی شهر نوشته شده٬ سر جای خود قرار دارند.. خامس در دقیقه ۱۹ با ضربه کرنر خود، پاس گل اول اورتون را برای مایکل کین ساخت و در جریان بازی، بارها با پاس‌های ویژه خود کار لیورپول را در دفاع سخت کرد. کارلو آنچلوتی در پایان بازی قبلی اورتون، درباره سازگاری سریع خامس با لیگ برتر گفته بود که "فوتبال هرچند پیچیده به نظر می‌رسد، اما برای آدم‌های حرفه‌ای، چندان پیچیده نیست و در همه جای جهان، زبان مشترکی دارد. اما نکته قابل تامل این است که خانه‌های تُرک‌های آذربایجان پس از اشغال شهر توسط ارمنستان در سال 1993 تخریب شده‌اند. خامس هم همان کارهایی که در تیم‌های دیگر می‌کرد را اینجا هم انجام می‌دهد. می‌خواستم به داخل ساختمان برگردم که دستم لیز خورد و از طبقه چهارم پرت شدم.

" یکی از موثرترین خریدهای این فصل در لیگ برتر، مقابل لیورپول با ۳ دریبل موفق، بیشترین تعداد دریبل را در میان بازیکنان اورتون ثبت کرد.. محمد صلاح هم یک گل زیبا هم زد، ۹۰ درصد پاس سالم داد و از ۶ شوتی که به سوی دروازه اورتون زد، ۴ تا داخل چارچوب بود که آماری بسیار خوب محسوب می‌شود. خامس و صلاح اگر تا پایان فصل مصدومیت جدی نداشته باشند، می‌توانند از بازیکنان ویژه‌ای باشند که سرنوشت لیگ را رقم می‌زنند. خطای پیکفورد، مصدومیت فن‌دایک و چالش داوری جردن پیکفورد در بازی قبلی اورتون مقابل برایتون یک اشتباه بزرگ منجر به گل داشت و پس از بازی به همین دلیل، به شدت از سوی رسانه‌های انگلیس مورد انتقاد قرار گرفت. اینکه پیکفورد دروازه‌بان اول تیم ملی انگلیس است، حساسیت رسانه‌ها به عملکرد پرنوسان پیکفورد را تشدید کرده است.» البته صاحب‌کار نبود که با اورژانس تماس گرفته بود.

دیروز اما پیکفورد نمایش بسیار خوبی داشت و با ۶ مهار توپ، کمک کرد اورتون از بازی بزرگ امتیاز بگیرد. در دل همین نمایش درخشان اما پیکفورد با یک خطای سنگین و خشن روی ویرجیل فان‌دایک، باعث شد مدافع هلندی از زمین بیرون برود و گزارش‌ها خبر از احتمال پارگی رباط صلیبی و دوری دست کم ۷ ماهه این مدافع هلندی از مسابقات می‌دهد. صحنه خطای پیکفورد روی فان‌دایک، یکی از صحنه‌های چالش‌برانگیز داوری در هفته جاری لیگ برتر هم شده؛ یورگن کلوپ پس از بازی تاکید کرد که "پیکفورد یک خطای وحشتناک روی فان‌دایک کرد و من منتظر اعلام پنالتی بودم اما ناگهان فهمیدم داور آفساید گرفته؛ آفسایدی که دقیقا متوجه نشدم چرا گرفته‌شد." منبع تصویر، توضیح تصویر، گفته می‌شود به دنبال خطای خشن دروازه‌بان اورتون، فان‌دایک تا آخر فصل نمی‌تواند بازی کند آفساید، خطای شدید و مصدومیت طولانی مدت فان‌دایک. این اما تنها صحنه چالش‌برانگیز بازی نبود. اما کارفرمایش حتی به بیمارستان هم نیامد و انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است.

در لحظات پایانی مسابقه، لیورپول توسط جردن هندرسن به گل سوم رسید اما سیستم بازبینی ویدئویی گل را به دلیل قرار داشتن سادیو مانه پیش از ارسال پاس گل در آفساید، نپذیرفت؛ تصمیمی که حتی تصاویر ویدئویی صحت آن را چندان تائید نمی‌کند و کلوپ هم پس از بازی تاکید کرده که "درباره این تصمیم، کسی نمی‌تواند مرا قانع کند." هرچند فلسفه به کارگیری سیستم VAR کاستن خطاهای داوری بود، اما در همین پنج هفته ابتدایی لیگ انگلیس، بارها حتی تصمیماتی که با کمک بازبینی ویدئویی گرفته شده نیز مورد نقد مربیان و کارشناسان تلویزیونی قرار گرفته است. دو صحنه ویژه داربی مرسی‌ساید از جمله همین صحنه‌های چالش‌برانگیز بوده و به نظر می‌رسد اتفاقات ویژه از این دست در ادامه فصل هم رخ خواهد داد. مهمترین خبرها .