'پایان ماموریت سفیر مراکش در تهران بدون معرفی سفیر جدید' | DW | 05.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 24 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پایگاه خبری ''المغرب الیوم'' از قطع روابط دیپلماتیک دولت مراکش با ایران و پایان ماموریت سفیر این کشور در ایران خبر داد. به گفته این رسانه، جانشینی برای سفیر مراکش در ایران معرفی نشده است.

خبرگزاری فارس روز چهارشنبه ۱۵ دی به نقل از پایگاه خبری ''المغرب الیوم'' نوشت که ماموریت ''حسن حامی''، سفیر مراکش در ایران در روز ۲۳ آذرماه به پایان رسید، «بدون این‌که هیچ جانشینی برای او انتخاب شود».

بوریطه همچنین تصریح کرده بود که حکومت ایران، از طریق فردی به نام امیر موسوی، رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی و ''متهم به نظارت بر فرایند گسترش تشیع در جهان عرب و آفریقا''، از جدایی‌طلبان پولیساریو حمایت می‌کند.

جبهه پولیساریو مبارزات خود را از سال ۱۹۷۳ میلادی به عنوان یک گروه مقاومت علیه استعمار اسپانیا و برای استقلال صحرای غربی آغاز کرد. پولیساریو پس از خروج اسپانیا در سال ۱۹۷۶ با تقسیم صحرای غربی میان دو کشور موریتانی و مراکش مخالفت کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اهمیت روابط با مراکش چندان قابل ملاحظه‌ نیست

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تلفات سیل در ایران: مرگ دستکم ۸ نفر در استان‌های جنوبی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دیدار وزیر خارجه ترکیه و سفیر جدید لیبی در آنکاراوزیر امور خارجه ترکیه با مصطفی الغلائب، سفیر جدید لیبی در آنکارا دیدار و گفت‌وگو کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

درگیری «فرستاده طالبان» با سفیر دولت پیشین افغانستان در رُم به دخالت پلیس ایتالیا منجر شدطالبان برای اغلب نمایندگی‌های دیپلماتیک افغانستان در خارج از کشور سفیران جدیدی تعیین نکرده است. از سوی دیگر دولت تحت رهبری طالبان در افغانستان نیز هنوز توسط هیچ کشوری به رسمیت شناخته نشده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ابراز نگرانی وزیر خارجه سعودی از تخلفات ایران در برنامه هسته‌ایشاهزاده فیصل بن‌ فرحان، وزیر خارجه سعودی، از نگرانی کشورش درباره تخلفات ایران به‌ویژه در زمینه برنامه هسته‌ای این کشور، خبر داد.بن فرحان، سه‌شنبه 4 ژانویه، جمهوری اسلامی؛ اربابان غربی عزیزم من که شرایط بحران و چالش هر روز نه تنها در خاورمیانه بلکه در کل دنیا ایجاد می کنم بگذارید چند سال دیگه به حیاتم ادامه بدم این حالش خوب نیست یه دکتر ببرینش .. چهره این خبیث مانند خوک است
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آیا به‌ زودی اینترنت آزاد در ایران قطع می‌شود؟AmirMiresmaeili شما باید کمک کنید تا شبکه های این ها در ماهواره ها قطع کنند تا اینترنت را فیلتر نکنند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

واشینگتن‌پست: سپاه عامل اصلی قاچاق سوخت در ایران استروزنامه «واشینگتن‌پست» در گزارشی مفصل به پدیده قاچاق سوخت در ایران پرداخته و با ارائه شواهدی نشان داده که سپاه پاسداران، نقش اصلی را در زنجیره قاچاق سوخت
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »