'واردات واکسنِ معتبر' مهمترین جنبه اداره کشور است/ به دلیل جهش‌های کرونا، واکسینه‌کردن مردم باید سریع‌تر انجام شود/ درخواست برای واکسیناسیون هنرمندان بی‌تاثیر است

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 53%

رئیس مجمع عمومی نظام پزشکی در گفت‌وگو با ایلنا: 'واردات واکسنِ معتبر' مهمترین جنبه اداره کشور است/ به دلیل جهش‌های کرونا، واکسینه‌کردن مردم باید سریع‌تر انجام شود/ درخواست برای واکسیناسیون هنرمندان بی‌تاثیر است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

«عباس آقازاده» رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در مورد نامه‌ی رئیس روابط عمومی سازمان نظام پزشکی مبنی بر درخواست تزریق واکسن کرونا به هنرمندان که واکنش‌هایی در پی داشت، بیان کرد: با همه احترامی که برای کلیه اقشار کشور قائل هستیم، اما از طرف سازمان نظام پزشکی رسما هیچ نامه‌ای در زمینه‌ای که آقای دکتر کرمانپور اظهارنظر کردند، صادر نشده و در این نامه نظر شخصی خودشان را نوشتند و خود دکتر کرمانپور هم بعد از این موضوع، توضیحاتی را ذکر کردند تا رفع ابهام شود.

آقازاده افزود: هنرمندان کشور به موقع و بر اساس اولویت‌های برنامه ریزی شده، واکسینه خواهند شد و گروه‌ها بر اساس شغل، تاثیر گردش ویروس و نزدیکی به ویروس اولویت بندی می‌شوند و قصد دکتر کرمانپور این بوده که هنرمندان از نظر روانی دارای موقعیت تاثیرگذار هستند که نظر شخصی ایشان است، اما طی این چند روز در فضای مجازی بسیاری از هنرمندان نوشتند ما نیازی به دلسوزی نداریم و هر وقت مردم واکسن را دریافت کردند، ما هم دریافت می‌کنیم و نمی‌دانم چه هدفی پشت این درخواست بوده است.

رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی با اشاره به افزایش جهش‌های ویروس کرونا در کشورهای مختلف، گفت: این جهش‌ها تاثیر واکسن را کاهش نمی‌دهد، بلکه ضرورت ایجاد واکسیناسیون را بیشتر می‌کند، توجه داشته باشید که به طور مثال کرونای جهش یافته‌ی بریتانیایی کاملا متفاوت از کرونای اولیه نیست، اما در واقع نوع وحشی ویروس قبلی است که به سرعت منتشر می‌شود و راه مقابله با آن همانی است که در انگلستان در حال انجام است و واکسیناسیون را به سرعت انجام می‌دهند.

آقازاده با اشاره به اینکه تا زمانی که واکسن‌های ساخت داخل مورد استفاده قرار بگیرند، نیاز است تا چند درصد جامعه واکسیناسیون شوند، بیان کرد: عددی که برای مهار اپیدمی لازم است، ۷۰ درصد واکسینه شدن جامعه خواهد بود، اما تا آن موقع ما اگر بتوانیم ۱۵ تا ۲۰ میلیون نفر را واکسینه کنیم، در مهار کرونا خیلی موفق خواهیم بود که تا بعد از آن واکسن‌های خودمان برسد و واکسیناسیون را ادامه دهیم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.