'نقش زنان در حرکت‌های اعتراضی دو سال گذشته پررنگ‌‌تر شده' | DW | 03.09.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 17 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

سازمان گزارشگران بدون مرز ایران را بزرگترین زندان زنان روزنامه‌نگار و شهروندخبرنگار اعلام کرده است. شیوا نظرآهاری فعال حقوق زنان درباره علت فشارهای جدید بر زنان روزنامه‌نگار با دویچه‌وله گفت و گو کرده است. در اینجا بشنوید:

بنا بر تازه‌ترین گزارش سازمان گزارشگران بدون مرز، ایران با ۱۰ روزنامه‌نگار و شهروند خبرنگار زن که در بازداشت به سر می‌برند به بزرگ‌ترین زندان در جهان برای زنان روزنامه‌نگار تبدیل شده است.

شیوا نظرآهاری، فعال حقوق بشر، معتقد است زنان در دو سال گذشته نقش پررنگی در حرکت‌های اعتراضی داشتند و نهادهای حکومتی می‌خواهند با ایجاد فضای وحشت صدای آنها را خاموش کنند. نظرآهاری که خود بارها زندانی شده، می‌گوید که اطلاع‌رسانی در مورد وضعیت بازداشت‌شدگان، آن‌ها را دلگرم می‌کند و تا حدی دست بازجوها را در زندان می‌بندد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انتقاد نماینده مجلس ایران از احکام سنگین علیه زنان کنشگرپروانه سلحشوری، نماینده تهران، در اظهاراتی به برخوردهای قوه قضاییه با چند نفر از کنشگران و روزنامه‌نگار‌ان زن از جمله نوشین جعفری، مرضیه امیری و عاطفه رنگیز اعتراض کرده است. همزمان گزارشها ز ایران حاکی از بازداشت شهرزاد جعفری، خواهر نوشین جعفری است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

زنان بورکینی پوش استخری را در پاریس به تعطیلی کشاندندپنج تن از این افراد که مسلمان بودند بورکینی به تن داشتند و تحت حمایت تعدادی از فعالان فمینیست با مایوهای یک یا دو تیکه قرار داشتند. به گزارش فرانس پرس، این اقدام همچنین حمایت تعدادی از افراد تراجنسیتی و نیز مردانی را به همراه داشت که از پیش با این گروه همگام شده بودند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

برپایی هیات عزاداری بانوان در خیابان، پسندیده زنان نیستتهران-ایرنا- رئیس بسیج جامعه زنان کشور با اشاره به فعالیت پایگاه های بسیج خواهران سراسرکشور در ایام عزاداری امام حسین (ع) گفت: این فعالیت ها در داخل پایگاه ها صورت می گیرد و برپایی هیات عزاداری بانوان در سطح خیابان پسندیده زنان و عرف جامعه نیست چرا که احتمال سوء رفتار و برخوردهای سلبی در آن بسیار است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

ویدئو؛ تظاهرات بر ضد خشونت خانگی علیه زنان در پاریستظاهرکنندگان نام زنان قربانی خشونت خانگی را بر روی پلاکاردهایی که در دست داشتند نوشته بودند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آرزو دارم روی جلد مجله وُگ بروم/ در تهران دوره دیدم اما دلم می‌خواست ایده‌ام را خرج رشد زاهدان کنم/ زنان خیلی وقت است راه‌شان را پیدا کرده‌اند/ دیگر نمی‌توان زنی را مجبور به ماندن در خانه کرد/ با چرخ‌خیاطی مادربزرگم شیفته دوختن شدمهر روز، داخل صندوق سراغ پارچه‌های رنگی می‌گشت و بدون اینکه چیزی از اصول دوخت‌و‌دوز بداند چیزهایی را به هم وصل می‌کرد. غزل شاید آن روز نمی‌دانست که در 26 سالگی به عنوان کارآفرین برتر کشوری معرفی می‌شود، اما همان روزها رویایش را همراه همان پارچه‌ها بافت. رویایی که حالا می‌خواهد روی جلد مجله «وُگ» برود.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

عاطفه رنگریز، فعال حقوق زنان و کارگران، به تحمل بیش از ۱۱ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شدعاطفه رنگریز، فعال حقوق زنان و کارگران، به تحمل بیش از ۱۱ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد عاطفه رنگریز، ۱۱ اردیبهشت ماه همزمان با روز جهانی کارگر در جریان تجمع اعتراضی در مقابل مجلس شورای اسلامی بازداشت و پس از مدتی به زندان قرچک ورامین منتقل شده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »