'ناخشنودی' دربار بریتانیا از انتشار گفتگوی دیوید کامرون با ملکه

28/06/1398 09:24 ب.ظ

'ناخشنودی' دربار بریتانیا از انتشار گفتگوی نخست وزیر سابق با ملکه

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شودمنبعی در کاخ باکینگهام گفته است که دربار بریتانیا از انتشار گفتگوی دیوید کامرون، نخست وزیر سابق با ملکه الیزابت دوم ناخشنود است.دربار بریتانیا به طور رسمی موضعی نگرفته اما منبعی به بی‌بی‌سی گفت"برای هیچ کس فایده‌ای ندارد" که محتوای گفتگوهای میان نخست‌وزیر و ملکه به طور عمومی منتشر شود.

دربار بریتانیا به طور رسمی موضعی نگرفته اما منبعی به بی‌بی‌سی گفت"برای هیچ کس فایده‌ای ندارد" که محتوای گفتگوهای میان نخست‌وزیر و ملکه به طور عمومی منتشر شود. در بریتانیا ملکه (یا شاه) باید در مسائل سیاسی بی‌طرف باشد و از گروه‌های مختلف جانبداری نکند. او خود راسا در مقام‌ تصمیم‌گیری سیاسی نیست و مطابق توصیه‌های نخست‌وزیر وظایف تشریفاتی خود را انجام می‌دهد.

دیوید کامرون به تازگی فاش کرده است که در جریان همه‌پرسی استقلال اسکاتلند از بریتانیا از ملکه برای حمایت از باقی ماندن اسکاتلند در پادشاهی متحده کمک خواسته بود. آقای کامرون گفت درخواستش خلاف قانون اساسی و نامناسب نبود، بلکه در این حد بود که ملکه بریتانیا"حتی شده کمی خم به ابرو بیاورد".

او گفته به واسطه"هراس فزاینده" از باخت در همه‌پرسی و رای اکثریت اسکاتلندی‌ها به استقلال این درخواست را با ملکه مطرح کرده بود. ملکه الیزابت دوم در آستانه همه‌پرسی استقلال اسکاتلند از مردم خواست"خیلی با دقت به آینده فکر کنند." headtopics.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

از جایزه ملی استرالیا تا استاد افتخاری دانشگاه بریتانیا؛ دستاورد ۶ سال زندگی پناه‌جویی بهروز بوچانیFSeifikaran aidaghajar کی گفته شکم خالی را چه به کتاب

عربستان سعودی از بازگشت به ظرفیت کامل تولید تا کمتر از دو هفته دیگر خبر داد🔺عربستان سعودی از بازگشت به ظرفیت کامل تولید تا کمتر از دو هفته دیگر خبر داد ⚡️وزیر انرژی عربستان_سعودی اعلام کرد که بیش از نیمی از تولید نفت خام کشورش که در حملات اخیر از چرخه خارج شده بود، با ترمیم خسارات تا اواخر ماه جاری میلادی قابل عرضه است. 😂😂😂 تا شش ماهه دیگه ام نمیتونن‌.والا پشت سر خبرنگار عربستانی ستونِ دود بود بعد خبرنگار میگفت مسئولین گفتن آتش خاموش شده😂 رژیم خبيث آخوندی از قصد داره این کارا رو میکنه که پرزیدنت ترامپ مجبور شه به ایران حمله کنه بعد تو انتخابات 2020 رأی نیاره تا بلکه ملاها یه چند سوایی بیشتر عمر کنن. اما هوش آخوند خامنه‌ای با پرزیدنت ترامپ قابل مقایسه نیست. اول پیروزی در انتخابات، بعداً حالگیری رژیم فاسد آخوندا😜

تحلیل رسانه‌های آمریکا از حملات نفتی عربستان؛ سایه جنگ سنگین‌تر از همیشهحملات بامداد شنبه به تاسیسات نفتی عربستان و پیامدهای فوری آن بر بازار نفت و همچنین اوج‌گیری دوباره تنش میان ایران و آمریکا بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های آمریکا داشته است. بسیاری از تحلیل‌گران در تلاش درک جزئیات فنی این حملات هستند و بسیاری دیگر از تبعات سیاسی آن بر خاورمیانه و جهان نگرانند. افرادی در خارج از کشور که خود را اپوزیسیون وحامی هموطنان خود درایران میدانند اکثریت آنها دررابطه با حمله به تأسیسات نفتی عربستان جانب عربستان را گرفته اند واز آمریکا ودیگر کشورها میخواهند به ایران حمله کنند.آیا چنین افرادی رامیشودهموطن نامید ویا اینکه بایدآنهارا دشمن نامید جنگ نخواهد شد، مذاکره ام نخواهند کرد.امریکا ام رو به افول هست.ترامپ هم دیگه انتخاب نمیشه.نتانیاهو ام انتخاب نمیشه.قشنگ دنیا داره به سمت ایران میچرخه اسرائیل جنایتکار مقصر اصلی در پالایشگاه نفتی عربستان ‼️‼️

انتقاد سخنگوی رئیس‌جمهوری افغانستان از انهدام پایه‌های برق از سوی طالبانانتقاد سخنگوی رئیس‌جمهوری افغانستان از انهدام پایه‌های برق از سوی طالبان صدیقی: رهبران طالبان در هوتل‌های مجلل قطر و پاکستان بسر می‌برند و پایه‌های برق را در افغانستان منهدم می‌کنند

واقعیت‌هایی از داخل ایران| بیش از ۹۰ هزار نفر در ایران به اچ‌آی‌وی مثبت مبتلا هستندبه ترامپ دلقک بگوئید تا آرایشگاه ها را هم تحریم کند. ترامپ_دلقک

اتهام دست داشتن ایران در حمله به آرامکو؛ منظور پمپئو از آیت الله کیست؟ظاهرا در این تصاویر نیروهای سپاه پاسداران «در حال آماده‌سازی برای پرتاب موشک در پایگاهی در اهواز» مشاهده می‌شوند. بدبخت ها ؛ کسر شان تونه از یمنی ها ضربه خوردن؛ میخواهید نشون بدهید از یک قدرت منطقه ای ضربه خوردید! دیگه دنیا از حماقت درآمده این شیخ دیوانه و بیسواد جماران، بعد از غارت‌کشور حالا داره خاک و خانه‌های این سرزمین رو با جنگ به تلی از آوار تبدیل میکند و هزاران سال ایران را به عقب میکشد، باید بعد از تف باران او توسط مردم، اورا با چپیه گردنش روی درخت مقابل طویله رهبریش آویزان کرد آیت الله پوتین ؟!

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شودمنبعی در کاخ باکینگهام گفته است که دربار بریتانیا از انتشار گفتگوی دیوید کامرون، نخست وزیر سابق با ملکه الیزابت دوم ناخشنود است.

دربار بریتانیا به طور رسمی موضعی نگرفته اما منبعی به بی‌بی‌سی گفت"برای هیچ کس فایده‌ای ندارد" که محتوای گفتگوهای میان نخست‌وزیر و ملکه به طور عمومی منتشر شود.

در بریتانیا ملکه (یا شاه) باید در مسائل سیاسی بی‌طرف باشد و از گروه‌های مختلف جانبداری نکند. او خود راسا در مقام‌ تصمیم‌گیری سیاسی نیست و مطابق توصیه‌های نخست‌وزیر وظایف تشریفاتی خود را انجام می‌دهد.

دیوید کامرون به تازگی فاش کرده است که در جریان همه‌پرسی استقلال اسکاتلند از بریتانیا از ملکه برای حمایت از باقی ماندن اسکاتلند در پادشاهی متحده کمک خواسته بود.

آقای کامرون گفت درخواستش خلاف قانون اساسی و نامناسب نبود، بلکه در این حد بود که ملکه بریتانیا"حتی شده کمی خم به ابرو بیاورد".

او گفته به واسطه"هراس فزاینده" از باخت در همه‌پرسی و رای اکثریت اسکاتلندی‌ها به استقلال این درخواست را با ملکه مطرح کرده بود.

ملکه الیزابت دوم در آستانه همه‌پرسی استقلال اسکاتلند از مردم خواست"خیلی با دقت به آینده فکر کنند."

در آن همه‌پرسی اکثریت مردم اسکاتلند به باقی ماندن در پادشاهی متحده بریتانیا رای دادند.

کمی بعد دیوید کامرون یک همه‌پرسی جنجالی دیگر برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا برگزار کرد و رای اکثریت مردم به خروج باعث شد او از مقام خود استعفا دهد.