'نئونازی‌ها در صفوف ارتش روسیه علیه اوکراین می‌جنگند' | DW | 22.05.2022

01/03/1401 06:46 ب.ظ

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بارها حمله به اوکراین را با هدف 'نازی‌زدایی' توجیه کرده است. طبق یک گزارش محرمانه سرویس اطلاعات برون‌مرزی آلمان راست‌گرایان افراطی و نئونازی‌ها برای نیروهای روسی در اوکراین می‌جنگند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بارها حمله به اوکراین را با هدف 'نازی‌زدایی' توجیه کرده است. طبق یک گزارش محرمانه سرویس اطلاعات برون‌مرزی آلمان راست‌گرایان افراطی و نئونازی‌ها برای نیروهای روسی در اوکراین می‌جنگند. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بارها حمله به اوکراین را با هدف"نازی‌زدایی" توجیه کرده است. طبق یک گزارش محرمانه سرویس اطلاعات برون‌مرزی آلمان راست‌گرایان افراطی و نئونازی‌ها برای نیروهای روسی در اوکراین می‌جنگند.

سرویس اطلاعات برون‌مرزی آلمان (BND) در یک گزارش ویژه اعلام کرد، اعضای گروه‌های افراطی راست‌گرای روسیه و نئونازی‌ها در حمله روسیه به اوکراین شرکت داردند و در صفوف ارتش روسیه علیه اوکراین می‌جنگند.طبق این سند هفت صفحه‌ای"لژیون امپراتوری روسیه" (RIL) و"روسیچ" دو گروه با دیدگاه‌های افراطی دست‌راستی هستند که علیه ارتش اوکراین می‌جنگند.

تحلیل‌گران می‌نویسند، همکاری روسیه با گروه‌های راست افراطی و نئونازی‌ها استدلال لشکرکشی پوتین برای به اصطلاح"نازی‌زدایی" در اوکراین را رد می‌کند. گزارش سرویس اطلاعات برون‌مرزی آلمان حاوی اطلاعاتی درباره تعداد جنگجویان راستگرای افراطی و نئونازی‌ها نیست، اما در آن نام این گروه‌ها و واحدها اعلام شده است.

"لژیون امپراتوری روسیه" (RIL) بازوی شبه نظامی گروه راست افراطی"جنبش‌های امپراتوری روسیه" است که پیش از این هم در نبردهای دونباس در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ به طور فعال شرکت کرده‌ است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

آلمان با کوفت کردن نفت پوتین به فاشیسم روسی کمک میکند هرجا اصلحه فروشی و جنگ هست نامی از المان هم هست، المان ها صهونیستهای دوم هستند؟ عجب. ما خالکوبی نازی ها را در اسیران azovstal دیدیم. خودتان هم به نوشته های خودتان باور دارید؟ 😁

اوکراین: حملات روسیه به منطقه دونباس تشدید شده است | DW | 22.05.2022به گفته مقامات اوکراین، روسیه به حملاتش در دونباس شدت بخشیده است. در حمله به تاسیسات عمومی و مناطق مسکونی طی شب گذشته حداقل ۷ نفر کشته شدند. دولت فاشیستی اوکراین میدونه که اونجا منطقه جنگی است . چرا غیر نظامیان را جابجا نمی کنه ؟آیا اینطور نیست که از آنها به عنوان تبلیغات و گوشت دم توپ استفاده می کنه؟ خبری ازاین دلقک!زلنسکی نیست!؟!...🤣😂

روسیه در ماریوپل اعلام پیروزی کامل کردروسیه روز جمعه اعلام کرد که شهر ماریوپل را به تمامی تصرف کرده است، رخدادی که از آن به عنوان بزرگ‌ترین پیروزی ارتش روس در جنگ با اوکراین یاد شده است. 🙏🇺🇦😥😪😡 بزرگترین پیروزی برنازی‌ها پس از جنگ جهانی دوم.

جنگ در اوکراین؛ ارتش روسیه از آزادسازی کامل مجتمع آزوف‌ستال خبر دادجنگ در اوکراین؛ آمریکا از پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو «حمایت کامل» می‌کند آخرین خبرها و رویدادهای مرتبط با تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در روز جمعه ۲۰ ماه مه ۲۰۲۲ (۳۰ اردیبهشت) را در این گزارش دنبال کنید🔽 به 🥚م

جو بایدن، مک‌کین و مورگان فریمن اجازه سفر به روسیه ندارند | DW | 22.05.2022دولت روسیه فهرستی شامل ۹۶۳ نفر از مقامات سیاسی و چهره‌های مشهور آمریکایی تهیه کرده که ورودشان به روسیه ممنوع است. جو بایدن، رییس جمهور این کشور، جان مک‌کین، سناتور فقید و مورگان فریمن، ستاره هالیوود در این لیست هستند.

همسر احمدرضا جلالی: در صورت اعدام او همه کشورهای اروپایی مسئول هستند | DW | 22.05.2022ویدا مهرنیا، همسر احمدرضا جلالی در مصاحبه با شبکه دوم تلویزیون آلمان از تمامی کشورهای اروپایی خواست تا برای نجات همسرش 'اقدام فوری' انجام دهند. او گفت، 'اگر همسرم را اعدام کنند همه کشورهای اروپایی مسئول هستند'. جاسوس حقیر موساد...تاوان،سنگین خیانت 'ننگین' خویش را 'نقد' پرداخت میکند،بی تردید.غوعاهای پوچ رسانه 'غرب 'هم بی اثر است! تا پیروز میگفت من راضی نیستم که با معامله با ج.ا همسرم آزاد بشه چی شددددد؟؟؟ همین امشب اعدام بشه

انعطاف مشروط اردوغان برای عضویت سوئد و فنلاند در ناتو | DW | 22.05.2022اردوغان در گفت‌وگوی تلفنی با همتای فنلاندی خود و نخست‌وزیر سوئد برای موافقت با عضویت این دو کشور در ناتو شرط تعیین کرد. سوئد و فنلاند پس از تجاوز نظامی روسیه به اوکراین خواستار پیوستن به پیمان آتلانتیک شمالی شده‌اند. یعنی این شامپانزه خیلی احساس مهم بودن دست داده بهش خیلی روتو زیاد کنی از ناتو پرتت میکنن بیرون متوهم گفتگوی: متوهمی با متوهمی دگر!🤣😂

"نئونازی‌ها در صفوف ارتش روسیه علیه اوکراین می‌جنگند"

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بارها حمله به اوکراین را با هدف"نازی‌زدایی" توجیه کرده است. طبق یک گزارش محرمانه سرویس اطلاعات برون‌مرزی آلمان راست‌گرایان افراطی و نئونازی‌ها برای نیروهای روسی در اوکراین می‌جنگند.سرویس اطلاعات برون‌مرزی آلمان (BND) در یک گزارش ویژه اعلام کرد، اعضای گروه‌های افراطی راست‌گرای روسیه و نئونازی‌ها در حمله روسیه به اوکراین شرکت داردند و در صفوف ارتش روسیه علیه اوکراین می‌جنگند.طبق این سند هفت صفحه‌ای"لژیون امپراتوری روسیه" (RIL) و"روسیچ" دو گروه با دیدگاه‌های افراطی دست‌راستی هستند که علیه ارتش اوکراین می‌جنگند.

تحلیل‌گران می‌نویسند، همکاری روسیه با گروه‌های راست افراطی و نئونازی‌ها استدلال لشکرکشی پوتین برای به اصطلاح"نازی‌زدایی" در اوکراین را رد می‌کند.

گزارش سرویس اطلاعات برون‌مرزی آلمان حاوی اطلاعاتی درباره تعداد جنگجویان راستگرای افراطی و نئونازی‌ها نیست، اما در آن نام این گروه‌ها و واحدها اعلام شده است.

"لژیون امپراتوری روسیه" (RIL) بازوی شبه نظامی گروه راست افراطی"جنبش‌های امپراتوری روسیه" است که پیش از این هم در نبردهای دونباس در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ به طور فعال شرکت کرده‌ است.

دنیس گاری‌اف، رئیس RIL تنها یک روز پس از آغاز حمله روسیه به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ در تلگرام از"انحلال موجودیت اوکراین" نوشت.

طبق داده‌های سرویس اطلاعات برون‌مرزی آلمان معاون گاری‌اف در جنگ اوکراین کشته و خود او نیز به همراه دو تن از راستگرایان افراطی دیگر مجروح شده است.گروه"روسیچ" نیز در لشکرکشی روسیه به اوکراین شرکت کرده است و در بسیاری از نقاط به عنوان بخشی از گروه"مزدور و بدنام" روسی"واگنر" شناخته می‌شود. این گروه نیز در سال‌ها ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ در دونباس مستقر شد. گفته می‌شود که"روسیچ" حداکثر تا اوایل ماه آوریل در جنگ اوکراین شرکت داشته است.