'ملا عبدالغنی برادر رییس دولت طالبان در افغانستان می‌شود' | DW | 03.09.2021

12/06/1400 04:48 ب.ظ

رویترز به نقل از منابع نزدیک به طالبان گزارش داد ملا عبدالغنی برادر، معاون سیاسی طالبان، ریاست دولت این گروه در افغانستان را برعهده خواهد گرفت. سازمان ملل پیش‌بینی می‌کند تا پایان سال نیم میلیون افغان پناهنده شوند.

خبرگزاری رویترز روز جمعه ۱۲ شهریور (سوم سپتامبر) به نقل از یک منبع نزدیک به طالبان در افغانستان خبر داد ملا عبدالغنی برادر، معاون سیاسی طالبان قرار است رهبری دولت جدید این گروه تروریستی افراطی در افغانستان را بر عهده بگیرد. به گزارش خبرگزاری رویترز طالبان قصد دارد به زودی این خبر را اعلام کند.رویترز می‌گوید که ریاست دولت بالاترین مقام در حکومت طالبان نخواهد بود و قرار است یک رهبر در راس امور باشد.

بدست گرفتن قدرت توسط طالبان باعث فرار هزاران نفر از افغانستان شده است. کیلیان کلاینشمیت، کارشناس مهاجرت می‌گوید نه تنها افغان‌هایی که برای ایالات متحده یا متحدانش کار کرده‌اند باید نگران انتقام حاکمان جدید باشند، بلکه گروهی از روشنفکران نیز این کشور را ترک خواهند کرد.

به گفته او بخش بزرگی از آنها به سمت اروپا حرکت خواهند کرد و اینها افرادی هستند که"ما باید آنها را بپذیریم." به گفته کلاینشمیت آنچه می تواند منجر به جنبش‌های توده‌ای در افغانستان شود، تشدید و ادامه قحطی است که از چهار هفته پیش تا کنون بر افغانستان حاکم شده است. کشورهای همسایه مانند پاکستان مرزهای خود را بسته‌اند و با خروج نیروهای بین‌المللی، تامین مالی برنامه‌های بشردوستانه دشوارتر شده است. headtopics.com

سازمان ملل متحد سرویس هوایی بشردوستانه خود (UNHAS) را در افغانستان از سر گرفته است. گفته می شود ۱۶۰ سازمان فعال در زمینه‌های بشردوستانه می توانند به کار خود در ولایت‌های افغانستان ادامه دهند. سرویس پرواز مسافری آریانا در حال حاضر اسلام آباد، پایتخت پاکستان را با مزار شریف در شمال و قندهار در جنوب افغانستان متصل می کند.

اینها رو پاکستان و عربستان حمایت می‌کنند و آخرش هم دودش تو چشم خودشون خواهد رفت

سر دسته تروريست ها

نیم میلیون که فعلأ رفته بعدأ ببینیم چند میلیون می‌شود

ادامه مطلب:
dw_persian »

ابتلا به زوال عقل در جهان به سرعت رو به افزایش است | DW | 02.09.2021سازمان جهانی بهداشت می‌گوید ابتلا به دمانس به شکلی هشداردهنده‌ رو به فزونی است و آمارها تا سال ۲۰۳۰ شمار مبتلایان ۴۰درصد بیشتر می‌شوند. هم اینک حدود ۴۸ میلیون سالخورده از اختلال‌های ناشی از این سندروم رنج می‌برند.

آمریکا: اگر طالبان شرایط خاصی را فراهم کند دولت آینده افغانستان را به رسمیت خواهیم شناختوزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد اگر طالبان شرایط خاصی را فراهم کند دولت آینده افغانستان را به رسمیت خواهیم شناخت. - خبرگزاری آناتولی

امیدواری به پایان رکود کرونا؛ نرخ بیکاری در اروپا به پایین‌ترین حد در یکسال گذشته رسیدنرخ بیکاری در اتحادیه اروپا با عقب‌نشینی از مرز ۷ درصد به پایین‌ترین حد در یکسال گذشته و طی دوران رکود ناشی همه‌گیری ویروس کرونا رسید.

پایان قرنطینه‌های کرونایی؛ آیا فناوری می‌تواند کارکنان را متقاعد به بازگشت به دفاتر کار کند؟گذشته از انجام اقدامات احتیاطیِ معمول همچون ماسک زدن و تمیز کردن مرتب دست‌ها و سطوح، فناوری نیز می‌تواند برای ایجاد یک محیط امن به کمک شرکت‌ها بیاید.

ایتالیا ملزم به پرداخت کمک هزینه فرزندآوری به اتباع کشورهای ثالث شدکمک هزینه زایمان مبلغی است که هر ماه از سوی دولت ایتالیا برای حمایت از خانواده‌ها پرداخت می‌شود و مبلغ آن بسته به وضعیت مالی خانواده‌ها بین ۹۶۰ تا ۱۹۲۰ یورو در سال برای اولین فرزند در نوسان است. ای کاش حاکمان شیعه هم به فکر توسعه انسانی این مذهب طبق فرمایش رسول الله باشند.

کاهش صادرات گاز به عراق؛ به دلیل بدهیمعاون مدیر بین‌الملل در بازاریابی و عملیات گاز شرکت ملی نفت گفت: عراق نباید از این بابت انتقاد کند زیرا پرداخت‌های این کشور در ازای گاز و برق دریافتی به موقع نبوده است، بنابراین اقدام ایران هم در کاهش میزان صادرات غیرمنطقی و غیرقانونی نیست.